"13 çocuğa Cinsel İstismar İddeası"

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde bir ilkokulda 5'i kız 13 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu, iddia edilen D

"13 çocuğa Cinsel İstismar İddeası"

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde bir ilkokulda 5'i kız 13 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu, iddia edilen D

30 Mart 2018 - 21:26

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde bir ilkokulda 5'i kız 13 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu, iddia edilen D.C. (17} tutuklandı.


Şuhut'ta bir ilkokulda, farklı zamanlarda öğrencilerin eşyalarının çalınması üzerine okulda inceleme başlatıldı. Öğretmenler okulda inceleme yaparken bazı öğrenciler okula zaman zaman köyde oturan D.C'nin geldiğini, bu. kişinin kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu, söyledi. Öğrencilerin iddiaları üzerine durum velilere ve jandarmaya bildirildi.


 

Velilerin şikayetinin ardından istismar iddiasında bulunan 4 erkek çocuk, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Çocuk İzleme Merkezi'nde pedagog eşliğinde ifade verdi. Çocuklar D.C'nin okuldan 5 kız ve 4 erkek öğrenciye daha istismarda bulunduğunu, ileri sürdü.. Bu. çocuklar da aynı doğrultuda ifade vererek, D.C'nin cinsel istismarı cep telefonu, kamerasıyla kaydettiğini belirtti.


Jandarma ekipleri 13 çocuğun benzer ifadelerinden sonra aynı köyde oturan D.Cyi geçen salı günü, gözaltına aldı. D.C, Şuhu! İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince 'çocuğa cinsel istismar' suçundan tutuklanarak Afyonkarahisar Cezaevi'ne gönderildi.


Şuhu! Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Kaynak: KURTULUŞ