Afyon, İşadamlarının Yatırımı Sayesinde Termal Başkent

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin düzenlediği “İletişim Dünyası Afyon’da Buluşuyor” toplantısına katıldı

Afyon, İşadamlarının Yatırımı Sayesinde Termal Başkent

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin düzenlediği “İletişim Dünyası Afyon’da Buluşuyor” toplantısına katıldı

Afyon, İşadamlarının Yatırımı Sayesinde Termal Başkent
29 Nisan 2018 - 08:35

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin düzenlediği “İletişim Dünyası Afyon’da Buluşuyor” toplantısına katıldı. Serteser, Afyonkarahisar’ın işadamlarının yatırımları sayesinde termal başkent hâline geldiğini vurguladı

 

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile NG Afyon Otel’in ev sahipliğinde “İletişim Dünyası Afyon’da Buluşuyor” isimli toplantıya düzenledi. TÜHİD Anadolu Buluşmaları çerçevesinde düzenlenen toplantıya Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile iletişim dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

AFYON, MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

“Afyonkarahisar’da Alternatif Turizm”, “İş Dünyası ve İletişim”, “Gastronomi ve Afyonkarahisar” ve “Yeni Nesil İletişim” konularının ele alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş, “Bizim yaptığımız etkinliklerin amacı, Anadolu’daki iletişimcileri, akademisyenleri, iş dünyasıyla, global trendleri onların ayağına taşımak, onlarla buluşmak ve bilgi paylaşımı sağlamak. Genç iletişimcilerin bölgelerine sahip çıkmaları lazım. Global trendleri araştırıp, bulup marka şehir olma yolunda ilerleyen Afyonkarahisar için kullanmalarını hayal ediyoruz” dedi.

SERTESER, OTEL SAHİPLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise Afyonkarahisar hakkında kapsamlı bir sunum yaptı. Serteser, “Son 10 yıldır büyümekte olan Afyonkarahisar, en çok 5 yıldızlı otele sahip iller arasındadır. Bu çerçevede bu büyük buluşmanın ev sahipliğini yapan NG Afyon Otel’e de teşekkürlerimi sunmak istiyorum. NG Afyon Otel’in işadamı, Sayın Nafi Güral’ın öngörüsü ve girişimiyle Afyonkarahisar’da açılmış olması, bizim için mutluluk vericidir. Tabii ki burada Afyon’da termal otelciliği başlatan merhum Yılmaz Oruç ve İsmet Oruç Beyleri hatırlamak gerekiyor. Daha sonra bu konuda yatırımlar gerçekleştiren Salim Pancar, Ali Korkmaz, Mehmet Çakmak, Yücel Albay ve kardeşlerini, Celal Budan Bey’i, Sandıklı ve Gazlıgöl’de yatırımlar gerçekleştiren işadamlarını tebrik etmek istiyorum. Afyonkarahisar termal başkent adını kazandıysa tüm bu işadamlarının yapmış olduğu yatırımlar sayesindedir” diye konuştu.

İKİNCİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ ÇOK ÖNEMLİ

Afyonkarahisar’da ikinci üniversitenin kurulmasının şehir için önemli olduğunu hatırlatan Serteser, “Afyonkarahisar’da ikinci devlet üniversitesinin kurulması için adım atılması, bu üniversitenin Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi adını taşıyacak olması, bizi ziyadesi ile memnun etti. İlimizde uygulanacak olan Termal Kent Projesi’nin temelini Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi oluşturacaktır. Afyonkarahisar, termal zenginlikleri, damakta iz bırakan lezzetleri, doğal güzellikleri, Kocatepe gibi tarihimizin dönüm noktası olan bir yer ile gün geçtikçe ilgi çeken bir şehirdir. Şehir merkezine yaklaşık 50 dakika uzaklıktaki Zafer Bölgesel Havalimanı’ndan İstanbul’a sefer sayılarının artması, işadamlarımızın ve yerli turistlerin talep ettiği farklı şehirlere sefer konulması ile Afyonkarahisar daha cazip hâle gelecektir. Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Hattı inşaatı da kısa sürede bitirilecektir. Yüksek Hızlı Tren’de yolcu taşıma faaliyetinin başlaması ile Afyonkarahisar, İç Anadolu’dan da turist kazanmaya başlayacaktır. İstanbul-Antalya arası hızlı tren projesinin tamamlanmasıyla beraber, Afyonkarahisar’dan bütün metropollere ulaşım 1,5 ila 2,5 saat arasında olacak” diye konuştu.

TÜRKİYE AFYON’U HİSSEDECEK

Serteser, konuşmasına şöyle devam etti:

“Afyonkarahisar’da bu tip organizasyonlar ard arda yapılmaya başladı. Sayın Valimizin ve Sayın Belediye Başkanımızın büyük gayretleriyle Gastro Afyon’u yaptık, daha önce Tarım Fuarı vardı. Devam etmekte olan Kitap Fuarı var. Eylül ayında da Sayın Belediye Başkanımızın büyük özverisiyle Dünya Motokros Şampiyonasına Afyonkarahisar ev sahipliği yapacak. Bu gelişmeleri Türkiye tam olarak fark etmedi. Gelecek 1-2 yıllık süreçte tüm Türkiye’nin Afyonkarahisar’ı iliklerine kadar hissedeceğini düşünüyorum. Hepimiz bunu sağlamak için çalışıyoruz.”

DÜNYANIN GÖZÜ AFYON’DA OLACAK

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten de, “Bu yıl, 1 – 2 Eylül tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Dünya Motokros Şampiyonası ile yurtdışından ilimize gelecek olan 10 Binin üzerindeki izleyici ve dünya çapında 6 kıta 180 ülkede yapılacak TV yayınları, bir buçuk milyona varacak izleyicisi ve sosyal medya görünürlüğümüzdeki artış, spor turizminin ilimiz açısından önemini tek başına anlatmaktadır” dedi.

TERMAL, LOKOMOTİF ALAN

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise, Afyonkarahisar’ın çok yönlü turizm potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekti. Tutulmaz, “ “İlimiz turizm alanında sayısız özelliklere sahiptir. Bunun içerisinde termal turizm bizim lokomotif alanımızdır. Termal ile beraber gerek kongreler ve fuarlar gerekse spor turizminin ve en önemlisi de sağlık turizminin çok çeşitli alanlarını Afyonkarahisar’ımızda görüyoruz. Otellerimiz de termal turizmin yanında getirdiği birçok fonksiyona katkı sağlıyor. Termal olmasaydı bu oteller olmayacaktı. Bu oteller olmasaydı da bu tür etkinlikleri yapamayacaktık. Yolların kesiştiği bir konumda olmamız nedeniyle ilimizi binlerce insan görüyor” şeklinde konuştu.

Toplantı, iletişim uzmanları ve marka profesyonellerinin Afyonkarahisar hakkında görüş ve önerilerini aktardığı panellerle devam etti.

google.com, pub-7798814850935806, DIRECT, f08c47fec0942fa0