Afyonkarahisar Nerde Hata Yaptı..?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Afyonkarahisar'dan çok memnun olduğunu ve tüm Bakanların tercih ettiği ilimizde, bu yıl istişare toplantısı yapılmadı

Afyonkarahisar Nerde Hata Yaptı..?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Afyonkarahisar'dan çok memnun olduğunu ve tüm Bakanların tercih ettiği ilimizde, bu yıl istişare toplantısı yapılmadı

Afyonkarahisar Nerde Hata Yaptı..?
06 Ekim 2018 - 15:23

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Afyonkarahisar'dan çok memnun olduğunu ve tüm Bakanların tercih ettiği ilimizde, bu yıl istişare toplantısı yapılmadı.

 

AK Parti’nin 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için artık yeni yerimiz Afyonkarahisar deniliyordu. 27. İstişare toplantısının neden Kızılcahamam’da yapıldığını vatandaşlar merak etti.

 

Ak Parti'nin istişare toplantılarında, Afyonkarahisar'a bir canlılık gelirken, bu yıl yapılan 27. İstişare toplantısının Kızılcahamam'da yapılması akıllarda soru işareti bıraktı.

 

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan toplantılar, NG Güral Termal Otel'de düzenleniyordu. Toplantıya, bakanlar, milletvekilleri, genel merkez yöneticileri ve parti kurucularının katılımıyla gerçekleşiyor, Afyonkarahisar'da vatandaşlar çok memnun olduklarını belirtiyorlardı.

 

Ak Parti Deyişime  Afyonkarahisar'dan mı başladı.?

Başkan Erdoğan 26. İstişare Toplantısında;

Değişime direnmek, akıntıya karşı kürek çekmek gibidir. İşte bu gerçekten hareketle bir süredir teşkilatlarımızda ve belediyelerde yenilenme ihtiyacımız bulunduğunu söyledim, söylüyorum. Kongre süreci vesilesiyle teşkilatlarımızı önemli ölçüde yeniliyoruz. Belediyelerde de şimdiden benzer adımları atmanın hazırlıkları içindeyiz. Bu benim şahsi tercihim veya partimizin kendi kendine icat ettiği yöntem değildir.

 

Aslında bu, milletimizin talebidir.

Bu yenilenme sürecini, değişim ihtiyacını, tazelenme talebini kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Eğer bunu biz kendimiz yapmazsak, sandıkta milletimiz yapar. Ona fırsat vermeden bu işi kendimiz çözmemiz gerekir, Bizim kadromuzu yeni isimlerle güçlendirmekten daha doğal ne olabilir. Bunu yapmazsak geçmişteki partilerden bir farkımız kalmaz. AK Parti'yi göz göre göre bu çıkmaza sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur, Unutmayınız ki çetin yollar, yorgun bedenlerle aşılamaz. Bizim siyasi terbiyemizde 'görev istenmez, verilir' anlayışı vardır. Sandıkla gelen elbette sandıkla gider ama o sandığa kadar olan süreci de kimse göz ardı edemez, kusura bakmasınlar; demişti.

"AHMET UÇMAK"