Beşiktaşlılar’dan Afyon Tarihinde Bir İlk

Afyonkarahisar’da Beşiktaş’a gönül veren tüm Beşiktaşlı taraftarları Anıt Park’ta buluşturan Afyon Beşiktaşlılar Derneği Beşiktaş Futbol Kulübü’nün 2015-16 sezonu Süper Toto Süper Lig şampiyonluğunu k

Beşiktaşlılar’dan Afyon Tarihinde Bir İlk

Afyonkarahisar’da Beşiktaş’a gönül veren tüm Beşiktaşlı taraftarları Anıt Park’ta buluşturan Afyon Beşiktaşlılar Derneği Beşiktaş Futbol Kulübü’nün 2015-16 sezonu Süper Toto Süper Lig şampiyonluğunu k

20 Mayıs 2016 - 11:56

Afyonkarahisar’da Beşiktaş’a gönül veren tüm Beşiktaşlı taraftarları Anıt Park’ta buluşturan Afyon Beşiktaşlılar Derneği Beşiktaş Futbol Kulübü’nün 2015-16 sezonu Süper Toto Süper Lig şampiyonluğunu kutladı.

 

Afyon Beşiktaşlılar Derneği’nin gerçekleştirdiği organizasyonda Afyonkarahisar Çarşı Grubu’yla birlikte yaklaşık bin kişilik Beşiktaşlı taraftar aileleriyle yer aldı. Beşiktaş taraftarlarının aileleriyle birlikte geldikleri kutlamalarda küfür ve siyasi içerikli slogan olmaması da spor otoritelerinin takdiri topladı. Afyonkarahisar’da yapılan bu organizasyon futbol takımlarının yaptığı kutlamalar arasında ilk sırada yerini aldı. Daha önce Afyonkarahisar’da hiçbir takımın bu kadar büyük bir şekilde şampiyonluğunun kutlanmadığını spor otoriteleri de aktardı. Dernek Başkanı İhsan Beşer ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin girişimleriyle hazırlanan organizasyon Beşiktaş’ın Torku Konyaspor’a konuk olduğu maçla başladı. Anıt Park’ta kurulan dev ekranda hep birlikte maç izleyen Beşiktaşlılar, maç esnasında atılan golle sevinirken maçın sonuna kadar slogan ve marşlarla takıma destek verdiler.

AFYON’DA İLK DEFA KALEDE MEŞALE VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ YAPILDI

Maçın bitmesinin ardından Afyon Kalesi’ne büyük ölçülerde Beşiktaş bayrağı asan Afyonkarahisar Çarşı Grubu, yine Kale’de meşale yakarken havai fişek gösterileri yaptı. Afyonkarahisar tarihinde ilk defa böylesine bir organizasyonda Afyon Kalesi’nde gösteri yapıldı. Havanın soğukluğuna ve rüzgara aldırış etmeyen Çarşı Grubu Üyeleri Beşiktaş bayrağını Kale’ye asmayı başardı.

Anıt Park’ta yapılan gösterilerde ise taraftarlar slogan marşlarla kutlamayı sürdürürken Beşiktaşlılar yaktıkları meşalelerle geceyi aydınlattı. Açılan Beşiktaş bayrakları ve giyilen Beşiktaş formalarıyla tişörtleri geceye ayrı bir güzellik kattı.

KUTLAMALAR YÜRÜYÜŞLE TAMAMLANDI

Gecenin sonunda Yönetim Kurulu’nun yürüyüş istiyor musunuz sorusuna Beşiktaşlılar evet yanıtı verdi. Anıt Park’tan başlayan yürüyüş Bankalar Caddesi, 2. Dumlupınar Caddesi, Yeşilyol Caddesi istikametinde sürdü. Kantar Kavşağı’nda bulanan Kadınana Heykeli’nin bulunduğu yerde Kartalice Mehtap Erişmiş, Çarşı Grup Reisi Melih Şallı ve Dernek Başkanı İhsan Beşer’in yaptırdığı tezahüratlarla sürdü.

BEŞER HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Kutlamaların sonunda geceye katılanlara teşekkür eden Afyon Beşiktaşlılar Derneği Başkanı İhsan Beşer, “Bizleri bu mutlu günümüzde, soğuk ve yağışlı havaya rağmen yalnız bırakmayan, büyük Beşiktaş taraftarına, görev yapan emniyet ve sağlık çalışanlarına ayrıca gecemizin başından sonuna kadar bizimle olan basın mensuplarına teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Beşer’in sözlerinden sonra grup slogan ve marşlar eşliğinde sorunsuz dağıldı.