Chp’li Heyetten şehit Annelerine Anneler Günü Ziyareti

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Kumartaşlı, "Derneğimize gelerek bizleri ziyaret etmeniz bizleri şereflendirdi

Chp’li Heyetten şehit Annelerine Anneler Günü Ziyareti

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Kumartaşlı, "Derneğimize gelerek bizleri ziyaret etmeniz bizleri şereflendirdi

08 Mayıs 2016 - 18:14

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Kumartaşlı, "Derneğimize gelerek bizleri ziyaret etmeniz bizleri şereflendirdi.

 

Özellikle Anneler Günü gibi önemli bir günde ziyaretiniz anlamlı oldu. Şüphesiz en büyük acıyı çeken analardır. Acı hiç mezara girene kadar azalmayacak. Anneler Günü nedeniyle bizi ziyaret etme isteğiniz nedeniyle ayrıca teşekkür ediyorum. Ülkemiz kaynayan bir kazan. Bu ziyaret öncesi yine şehit haberleri aldık. Baktığımız da hatalar çok büyük. Her açıklamamız da söyledik. Bu barış sürecinde aşırı derece de mühimmat yapıldı. O çözüm süreci içerisinde göz yumuldu. Bu görmezden gelindi. Bugün gelinen noktada bir kaç şehit haberi alır hale geldik. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadece terör örgütü ile mücadele etmiyor. Eğer bunun adına savaş diyecek isek bu mücadele; ABD, Rusya, İran, Çin ve Avrupa ülkeleri ile yapılan bir savaş halindedir. Haçlı seferi, 3. Dünya Savaşı'dır" dedi.

ÜLKEMİZİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ

Dernek Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı'ya Türkiye'nin birçok yöresini gezdiğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili MYK Üyesi Prof. Dr. Lale Karabıyık, bu kadar düzenli ve örnek bir derneğe ilk kez rastladığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık, "Vatan evlatlarına canımızı ve güvenliğimizi borçluyuz. Ailelerin asker uğurlaması ile yetiştirip yolladıkları evlatlarını kaybetmenin acısını tarif etmek mümkün değil. Şehit ailelerinin bizleri de aileleri olarak görmelerini arzu ediyoruz. Tüm şehit aileleri ve yakınlarının içleri buruk. Bu acı üç beş günde geçecek türden bir acı değil. Ömür boyu sürecek bir acı. Biz ülkemizi böldürmeyeceğiz. Biz terörü bitirmek zorundayız. Artık vatan evlatlarına sahip çıkmamızın zamanı geldi. Artık gerçekten analar ağlamasın diyoruz" ifadelerini kullandı.

BURNUMUN DİREĞİ SIZLIYOR

Karabıyık konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Şehidimizin ardında bıraktığı eşi ve evladını ne zaman görsem burnumun direği sızlıyor. Yüzlerine, gözlerine bakamıyorum. Babalarını hiç görmeyen evlatlarımız var. O güvenlik kuvvetlerimiz sayesinde biz buralarda rahat oturabiliyoruz. Onlar vatanları uğruna canlarını feda ettiler. Hepsini rahmetle anarken geride kalanlara sabırlar diliyoruz. Acınızı paylaşıyoruz, şehit aileleri, yakınları başımızın tacı umudumuzdur. Bu her zaman böyle kalacak. Bizleri her zaman ailenizden biri olarak görmenizi arzu ederiz. Sorunlarınızı biz görmeye çalışıyoruz. Göremediğimiz sorunlarımız olabilir. Bizlere mutlaka iletin, takipçisi oluruz. Bu milletin, bu ülkenin size borcu var. Çok fazla birşey söyleyemiyorum size minnettarız."

DEVLETİN PARDON DEME LÜKSÜ YOK

Devletin pardon deme lüksünün olmadığının altını çizen Kumartaşlı ise, “Özellikle 20 Temmuz 2015 tarihinden bu tarafa ciddi bir terörle mücadeleyi askerimiz ve polisimiz yürütüyor. Keşke bu mücadele ciddiyetle 30-35 yıl önce başlamış olsaydı bugünlere gelmeseydik. Tüm siyasilerimize şunu söylüyoruz; Bizleri siyasete alet etmeyin. Bu mücadele de biz sonuna kadar varız. Gerekirse gazi olarak döndüğüm mücadeleye tekrar dönüp canımı vererek tamamlamaya hazırım. İnşallah bu ülke huzura erer. Terör belasını atlatırız. Birlik, beraberlik içinde milli bir dava içerisindeyiz diye düşünüyoruz. Bu zor durumları birlik, beraberlik içinde atlatacağız. Suçu olanları halkımızın en iyi şekilde değerlendirdiğini, sandıkta hatası olanın cezalandırılacağını düşünüyoruz" dedi.

ABLA DİYE HİTAP EDEBİLDİĞİMİZ BİR VEKİLİMİZ VAR

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ve İl Başkanı Kemal Demirkırkan’la iyi ilişkiler içerisinde olduklarını belirterek, “Her fırsatta bir araya geliyoruz. Gözümüzün içine bakıp ağzımızdan çıkan bir sorunu meclis kürsüsünde dile getireyim diyebilen, 24 saat telefon açıp abla diye hitap edebileceğimiz bir milletvekilimiz var. Kendisine bu vesile ile teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

HER ŞEYİN EN İYİSİ HAK EDİYORLAR

Şehit aileleri ve yakınlarına, gazilere en iyi hizmetleri vermek, yaşanabilecek en iyi hayat standardında yaşatmanın boyunlarının borcu olduğunu ifade eden Köksal , "Evladını vatan için şehit vermenin tarifi yok. Bu elbette siyaset üstü bir haldir. Şehitlerimizin aileleri, yakınları, gazilerimiz kesinlikle her zaman herşeyin en iyisini hakkediyorlar. Biz bugün güvenle yaşayabiliyorsak onların evlatları ve eşleri sayesinde" dedi.

Ziyarette, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili MYK Üyesi Prof. Dr. Lale Karabıyık, Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, şehit anneleri, babaları, eşleri, gaziler hazır bulundular.