Bu Muhtar, Yerinde Duramayan Muhtar

Sinanpaşa ilçesine bağlı Boyalı Köyü’nün Muhtarı Faruk Oflaz, köyüne hizmetlerin gelmesi için dur durak bilmiyor

Bu Muhtar, Yerinde Duramayan Muhtar

Sinanpaşa ilçesine bağlı Boyalı Köyü’nün Muhtarı Faruk Oflaz, köyüne hizmetlerin gelmesi için dur durak bilmiyor

30 Kasım 2015 - 20:01

Sinanpaşa ilçesine bağlı Boyalı Köyü’nün Muhtarı Faruk Oflaz, köyüne hizmetlerin gelmesi için dur durak bilmiyor.

 

Köyünün yapılması gereken hizmetlerini tek tek en yetkili isimlere aktaran Muhtar Oflaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve milletvekilleri ile görüşmelerinin olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını belirtti.

 

VEYSEL EROĞLU GENÇLİK PARKI HAYAT VERECEK

Son olarak Bakan Veysel Eroğlu’na Sinanpaşa beldeleri ziyareti sırasında köye yapılacak olan Veysel Eroğlu Gençlik Parkı için gerekli evrakları verdiğini anlatan Muhtar, “Köyümüz Veysel Eroğlu Gençlik Parkına inşallah önümüzde yıl içinde kavuşacak. Bakanımızdan sözünü ve olurunu aldık. Çocuklarımızın ve köy halkının rahat bir nefes alacağı ve sosyal bir ortamın oluşacağı kanaatindeyiz. Bakanımıza sunduğumuz Veysel Eroğlu Gençlik Parkı projesi ile köyümüz adeta rahat bir nefes alacak. Köylümüzün sosyal aktivitelerinin artması için elimizden gelen çabayı muhtar ve ihtiyar heyeti olarak biz azami derecede gösteriyoruz” dedi.

 

HİZMETLERDEN KÖYÜMÜZ VE HALK OLARAK MUTLUYUZ

Muhtar Oflaz, Boyalı’ya il özel idaresinin seferber olduğunu belirterek “Şu an köyümüzün ön girişi kumlandı. Köyümüzün giriş kısmının önemli olduğunu düşlündük ve özel idare yetkilileri de bizleri kırmayarak en güzel hizmetler yaptı. Kamyonlar köyümüz ve civar köyler arası yolları kumladı ve tesviye etti. Ayrıca Kirazlı Dağından içme suyu ilavesi yapılacak, devlet kanalı ile bu suyumuz gelecektir. Yapılan hizmetlerden köyümüz ve halk olarak mutluyuz. Hizmeti vatandaşlarımız bizden ve üst makamlardan bekliyor. Biz de elimizden gelenin fazlasını yapmak istiyoruz. İnşallah görevimizin son gününe kadar köyüme hizmet etmek istiyorum ve yanlış hizmetlerden Allah bizi korusun” dedi.

 

 

ORTAOKULUMUZUN TEMELİNİ DEVLET DESTEĞİYLE ATTIK

Oflaz, Boyalı’ya yeni yapılan ortaokul çalışmalarıyla ilgili bilgiler de vererek şunları söyledi: “Saygıdeğer vatandaşlarımızın ve devletimizin desteğiyle ortaokulumuzun temel kazımından beton atımına kadar zor durumu bitti temel betonlarını attık. Her şey köyümüz içindir.. Allah’ım yapacağımız işlerden dürüst Namuslu köyümüze hizmet veren muhtar eylesin, kamudaki işlerimizde rastlık versin. Hizmetlerimiz Boyalı Köyü içindir”

 

DSİ 18. Bölge Müdürü Adem Coşkun ile bizzat görüştüğüne dikkat çeken Muhtar, “Görüşmemizde Olucak tepesine ve kaleye bayrak yolu açılacağı sözünü de aldım. Özellikle bu hizmetlerin Bakanımız, milletvekillerimiz, Valimiz, İGM Başkanımız, Ak Parti İl Başkanımız, Sinanpaşa Kaymakamımız ve tüm yetkililerin Boyalımıza verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

 

CUMHURUN BAŞKANINA HAKARET ETTİLER

Köyde asılı bulunan ve kimliği yırtılan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın afişi yerine yenisini yaptırdıklarını ifade eden Muhtar, “Ak Parti’yi kuran ve belli bir noktaya getiren Cumhurbaşkanına da sözle değil icraatla sahip çıkılsın. Buna istinaden muhtarlığın yanında bulunan Sağlık Ocağı binasında asılı bulunan Erdoğan afişine zarar verenlerin Boyalı Köyü Muhtarlığına değil Cumhurun başkanına hakaret ettiler. Ancak bu millet bu tür insanlara

sandıkta gerekli cevabı verdi. Boyalı Köyü halkımız da ülkemizi 13 yıldır yöneten Ak Parti’ye yüzde doksan düzeyinde bir destek vermiştir.”ifadelerinde bulundu.

 

İŞTE BOYALI’YA YAPILAN HİZMETLER

Muhtar Faruk Oflaz, son olarak yatırımlarla ilgili şunları kaydetti: “Sayın Bakanımız ve tüm kamu görevleriyle 30 Mart 2014 muhtar olduğumuzdan bugüne kadar Boyalı Köyüne hizmetler devam ediyor. Hizmetleri şöyle sıralayabiliriz:

1. DSİ Taşkın kanalı tel çıta korkuluğu ile birlikte tamamen yapıldı.

2.Barajımızın tamamı bitmiş durumda. Ayrıca sulama boru hattı ihaleye çıktı. Şu anda müteahhide verildi.

3. Boyalı-Gezler-Kayadibi köylerimiz arası asfalt yapıldı.

4.Dağ yollarımızda 10km’lik yolumuzu DSİ kurumları açtı.

5.Köyümüze şimdiye kadar 7000 metre parke taşı yapıldı ve içme suyunun gölet dışına kadar 1950 metresi baştan sona yapıldı.

6.Bahçe Dede yolumuzun kayan yerlerini kaymakamlık yaptırdı.

7.Akören-Boyalı arasında Ortaçay yolunun yarısına kadar bölümü il özel idaresi kumladı.

8.Ķöy tarla yolları devamlı açılıyor.

9.Ķöyümüz ilkokulunun çevre duvarıyla birlikte 580 metresi tel korkuluk yapıldı.

10.Ķöyümüze şu anda ortaokulumuz yapılıyor.

11.Prof. Dr Veysel Eroğlu Gençlik Parkı projesi en kısa sürede hayata geçecektir. Projemizi bizzat Bakan Veysel Eroğlu’na teslim ettik.

12. Köy içi yollarımızın tırlara ve kamyonlara uygun olmadığından köy dışından çevre yolumuz da yapılacaktır .

13. Köyümüzün bir km’lik yeni ek ilave kanalizasyonu da yapıldı.

14.DSİ Isparta bölge müdürümüz Adem Coşkun Afyon şube Müdürümüz Ahmet Bey efendiden Allah razı olsun.

Olucak tepesine kaleye 20 metre yükseklikte DSİ katkısıyla bayrak direği yolu açıldı. Özellikle Bakanımızdan, Bölge Müdürümüzden ve Şube müdürümüzden Boyalı Köyüne yapılan katkıdan dolayı teşekķürlerimi sunarım.” >>ÖZEL HABER(AFYON BÜYÜKŞEHİR-AFYON ŞEHİR PORTALI)

google.com, pub-7798814850935806, DIRECT, f08c47fec0942fa0