Başkan Vekili Mustafa Albay Engellilere Mesaj Verdi

Afyonkarahisar Belediye Başkan Vekili  Mustafa Albay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Başkan Vekili Mustafa Albay Engellilere Mesaj Verdi

Afyonkarahisar Belediye Başkan Vekili  Mustafa Albay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

03 Aralık 2015 - 21:28

Afyonkarahisar Belediye Başkan Vekili  Mustafa Albay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığın artırılması ve engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesi açısından önemli bir gün olduğunu belirten Başkan Vekili  Mustafa Albay mesajında şu ifadelere yer verdi: "Engelli vatandaşlarımıza fırsat verilmesi halinde ekonomik, sosyal, kültürel, spor ve benzeri her alanda üstün başarılara imza attıklarını görebiliriz.

 

 

 

Bu açıdan bizler, onların her alanda sahip oldukları potansiyellerini ortaya çıkarmak ve onları toplumla bütünleştirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. Onların kamu-özel her alanda hayatlarını kolaylaştırıcı tedbirleri almaya devam etmeliyiz.

 

 

Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır.

 

 

Diğer bir ifadeyle, engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır. Bugün ülkemiz genelinde, engelli vatandaşlarımıza sağlık, eğitim, istihdam ve evde bakım gibi temel hizmetlerin sunumunda önemli aşamalar kaydedilmiştir.İlimiz de başta Belediyemiz tarafından engelli vatandaşlarımıza  hizmet sunulmak üzere önemli yatırım ve çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün engellilerimize yürekten sevgilerimi sunuyor, Engelliler Günü'nü kutluyorum" 

YORUMLAR

  • 0 Yorum