İl Başkanı Yurdunuseven’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av

İl Başkanı Yurdunuseven’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av

02 Aralık 2015 - 20:54

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. AK Parti’nin toplumun her kesimini kucaklayan bir anlayışa sahip olduğunu söyleyen Yurdunuseven, “Özellikle de engelli kardeşlerimize yönelik pozitif ayrımcılık yaptık. Engelli kardeşlerimizle birlikte engelleri ortadan kaldırdık” dedi.

 

Türkiye’de son 13 yılda engellilere yönelik yapılan düzenlemelerin, engellilerin yanı sıra aileleri tarafından büyük bir ilgi gördüğünü ifade eden İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, her bir insanın potansiyel birer engelli olduğunu belirtti. 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Yurdunuseven, insan odaklı politikalarla, istisnasız, toplumun bütün kesimlerini kucaklandığını dile getirdi. Engelli vatandaşların toplumun ayrılmaz bir parçası olduğuna vurgu yapan İl Başkanı Yurdunuseven, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Topluma düşen, hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını bilerek, bu insanların haklarını kullanabilmelerini, imkanlardan faydalanabilmelerini temin etmek, bu doğrultuda ilgili kurumlara yardımcı olmak, destek vermektir. Bu nedenle engelleri engelli vatandaşlarımızla birlikte kaldırdık. Toplum olarak engelli vatandaşlarımıza engelleri aşmasında destek olduk.”

 

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLDUK

Engelli engelsiz tüm toplumun hep birlikte uyum içerisinde bütünleşmesinin önemine de değinen Yurdunuseven, “Engelli bireylerimizin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak, ayrımcılığa maruz kalmayan, fırsat eşitliğinden yararlanan, haklarını kullanabilen bireyler olmalarına imkan vermek en temel amacımızdır. Özellikle son on üç yıldır eğitimden istihdama, sosyal yardımlardan bakım hizmetlerine kadar neredeyse her alanda reform niteliğinde yasal düzenlemelerle, engelli bireylerin önünde bulunan engel ve eşitsizlikleri ortadan kaldırarak yolumuza devam etmekteyiz. Hayatın içinde bir ve bütünüz. Engelli engelsiz tüm toplumun hep birlikte uyum içerisinde bütünleşmesi ve her bir bireyin karşılıklı saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesi en büyük gayemizdir. Bu itibarla engelli bireylerin istihdamının desteklenmesi konusu, son 13 yılda en öncelikli konularımız arasında yer almış, engelli bireylerimizin istihdamlarını sağlamak için birçok yeni düzenleme yapıldı. Engelli kardeşlerimizle birlikte olmanın, onların sorunlarına çözüm üretmenin ve topluma yeniden katılmalarının önü açıldı. Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimizin gününü kutluyor, aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle sağlıklı bir ömür diliyorum” diye konuştu.