Evrenkaya "çarşaf Liste önemlidir"

Hasan Evrenkaya yarın yapılacak olan CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe kongresi için sosyal medya hesabından blok liste ile seçimleri yapmayalım dedi

Evrenkaya "çarşaf Liste önemlidir"

Hasan Evrenkaya yarın yapılacak olan CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe kongresi için sosyal medya hesabından blok liste ile seçimleri yapmayalım dedi

05 Aralık 2015 - 22:40

Hasan Evrenkaya yarın yapılacak olan CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe kongresi için sosyal medya hesabından blok liste ile seçimleri yapmayalım dedi.

 

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

,

Sevgili arkadaşlarım.
İlçe kongrelerimizi tamamlamak üzereyiz yarın yapılacak olan CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe kongresin'de İki adayımıza'da başarılar diliyorum.Değişmeliyiz. Yeni kadrolar yaratmalı, gençleri ve kadınları partimize kazandırmalıyız. Yaptığımız çok şey var elbette, ama çok da eksiğimiz var.
Gelin, yarın yapılacak kongrede, olumlu çabalara yeni bir halka daha ekleyelim.
BLOK LİSTE İLE SEÇİMLERİ YAPMAYALIM.
Gördük, yaşadık, deneyimledik. Blok liste ayrıştırıyor, ötekileştiriyor, kazananın bir tarafı eksik kalıyor, kaybeden bir daha partiye uğramıyor. Blok liste küçültüyor, yeni kadroları engelliyor. Sevgisiz bir parti örgütü haline getiriyor. AKP haddinden fazla bloklaştırıyor ülkemizi zaten. Gelin
biz parti içinden başlayarak birleştirelim, bütünleştirelim.
ÇARŞAF LİSTE ÖNEMLİDİR. Çarşaf liste ile yaptığımız seçimler belki bugün için mükemmel sonuçlar yaratmaz. Ancak, iktidar için öncelikle kendi içimizde uzlaşmayı, bir arada olmayı, büyümeyi, iri ve diri olmayı sağlayabilir çarşaf liste. En azından bunun önünü açar.
Kurultaydan sonra yapılması gereken PROGRAM ve TÜZÜK kurultayı artık herkesin dilinde. Bu kaçınılmaz. Önseçimle başlayan süreci hızla daha ileriye taşımalıyız. Siz bakmayın "önseçim kötüdür. Bu halk ne seçeceğini bilmez, önseçim Partiye seçimi kaybettirdi" diyerek örgütün ortak aklını küçümseyenlere. Onlar şimdiden kendi koltuklarının derdine düşmüş durumdalar. Belirlenmiş kriterleri yerine getirerek seçme ve seçilme hakkını kazanmış aktif üyelerin katılımıyla çarşaf liste ve üyelerin doğrudan katıldığı önseçimle parti içi seçimleri gerçekleştiren, sokakla, sivil toplumla, meslek kuruluşlarıyla ve örgütüyle politikalarını yukarıdan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya doğru geliştiren bir parti örgütü yaratabiliriz.
Belki olanaksız gibi görülebilir. Ancak yine de bu çağrıyı yapmak istiyorum:
GELİN TÜM KONGRELERİ YARINDAN BAŞLAYARAK ÇARŞAF LİSTE İLE YAPALIM.
İl kongreleri ve Kurultay'la birlikte, önümüzdeki seçimsiz geçmesi muhtemel 3 yılda partimizin, hepimizin bildiği eksikliklerini gidermek için birarada çalışalım.
Partimizi halkçı politikalarla ve halkla buluşturalım.
Başarabiliriz. Bir arada olabiliriz. Değişebiliriz. Gelişebiliriz.
Sevgilerimle