Zabıtadan Esnafa Sıkı Denetim

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor

Zabıtadan Esnafa Sıkı Denetim

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor

19 Ocak 2016 - 20:35

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Halkımızın daha hijyenik koşullarda hizmet alması için önce kuaförleri denetleyen ekipler, daha sonra kaldırım işgallerini ortadan kaldırmak için de büyük çaba sarf ediyor.

 

 

             Esnaflarda iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını da takibe alan zabıta ekipleri vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetleri de dikkate alıyor.Zabıta ekipleri,  2016 yılı çalışma programı doğrultusunda ilimizde faaliyet gösteren 115 erkek, 79 bayan kuaförünün işyeri açma çalışma ruhsatı, hijyen kuralları, genel temizlik kuralarını, fiyat tarifelerini denetledi.  

 

 

            Yapılan denetimlerde 77 adet işyerinin işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadığı tespit edilirken işyeri sahiplerine ruhsat almaları için 10 gün süre verildiği bildirildi.194 işyeri sahibine eksiklerinin giderilmesi için süre tanıyan Zabıta, süre bitiminde kontrollerde tespit edilen eksiklilerin giderilmediği görüldüğünde ilgili mevzuat hükümlerince cezai işlemler uygulayacağını bildirdi. Kaldırım işgallerinin engellenmesi amacı ile ilimiz Tuz Pazarı Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Kadınana Caddesi ve Milli Birlik Caddesinde de denetimler yapan zabıta, kaldırıma satışa sunduğu malları koyarak yaya geliş geçişini engelleyen esnafları uyardı.Bu uyarıyı dikkate almayan 14 esnafa Kabahatler Kanununun ilgili maddesince cezai işlemler uyguladı.

            Denetimlerle ilgili kısa bir açıklamada bulunan Zabıta Müdürü Murat Gürsan, vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru açısından belirli bir plan dâhilinde ilimizdeki çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren esnafın denetim ve kontrollerinin aralıksız olarak devam edeceğini söyledi.