Başkan çoban´dan Add´ye İade-i Ziyaret

 Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ile birlikte, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyonkarahisar Şubesi'ne iade-i ziyarette bulundu

Başkan çoban´dan Add´ye İade-i Ziyaret

 Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ile birlikte, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyonkarahisar Şubesi'ne iade-i ziyarette bulundu

28 Mart 2016 - 22:02

 Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ile birlikte, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyonkarahisar Şubesi'ne iade-i ziyarette bulundu.       

                Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nin Meydanoğlu Zafer İşhanı'ndaki dernek binasında gerçekleşen ziyarette, Başkan Burhanettin Çoban ve Başkan Salih Sel'i, ADD Şube Başkanı Veli Cengiz ve dernek yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Programlarının yoğunluğundan dolayı gecikmeli olarak gerçekleştirdikleri iade-i ziyaret nedeniyle özür dileyen Başkan Çoban, sıcak karşılamalarından dolayı Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Veli Cengiz ve yönetimine teşekkür etti.

                Derneğin, özellikle Kurtuluş Savaşı'nın kazanıldığı bölgelerde düzenlediği gezi ve tanıtım programlarını yakından takip ettiğini belirten Başkan Çoban, ilimizin tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. Afyonkarahisar'ın Cumhuriyetin kazanıldığı en önemli topraklar olduğunu kaydeden Başkan Çoban, ilimizin Kurtuluş Savaşı'nda verdiği mücadelenin ve bu mücadelenin geçtiği bölgelerin daha geniş kitlelere tanıtılması gerektiğini söyledi. Başkan Çoban, bu konuda yeni fikirlere açık olduklarını belirterek, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin görüş ve önerilerinin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

                Kocatepe, Çiğiltepe ve şehitlikleri kapsayan geniş çaplı bir çalışma yaptığını belirten ADD Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Uyar, ilimizde bilinmeyen birçok mezar ve savaşa tanıklık etmiş yer olduğunu söyledi. Bu bilinmeyen yerler de dahil olmak üzere tüm şehitlik ve anıtları kapsayan, bir günde gezilebilecek gezi güzergahı hazırladığını kaydeden Muzaffer Uyar, bu konuda fikir ve önerilerini sunmaya hazır olduğunu ifade etti. Muzaffer Uyar'ın yaptığı çalışmaların çok yerinde olduğunu dile getiren İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ise özellikle 'bir günde gezilebilecek gezi güzergahıyla' ilgili ön çalışma ve değerlendirme yapılabileceğini söyledi.

                ADD Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz de kentin gelişimi adına bazı önerilerde bulunarak, ziyaretleri nedeniyle Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel'e teşekkür etti.