Köksal: "eleştiriye Tahammül Edemeyenler, çocuk İstismarına Tepki Vermiyor"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine tahammül edemeyenlerin çocuk istismarına ka

Köksal: "eleştiriye Tahammül Edemeyenler, çocuk İstismarına Tepki Vermiyor"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine tahammül edemeyenlerin çocuk istismarına ka

07 Nisan 2016 - 18:39

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine tahammül edemeyenlerin çocuk istismarına karşı ses çıkaramadıklarını söyledi.


 


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 5 Nisan'daki CHP Grup Toplantısı'nda yönelttiği eleştiriler yerine bir cümlesinin üzerinden kamuoyu oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. Köksal, "Genel Başkanımız'ın AKP trollerine ilişkin olarak terör örgütleriyle CHP'yi bağdaştırmaya çalışanların alçak ve şerefsiz olduğunu belirten ve AKP'nin çözüm sürecini getirip vali ve kaymakamlara operasyon yapma yetkisi vermediğini AKP'li vekillerin PKK'lıların taziyelerine gittiğini Salih El Müslimi ağırlayanın Davutoğlu olduğunu anlatan grup konuşmasında Ensar Vakfı'nın adeta koruyuculuğunu üstlenmiş olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ile ilgili kullandığı önüne yatma cümlesinin sırf o konuşmayı provoke edip CHP'yi suçlamak adına AKP’lilerce başka manalara çekilmeye çalışıldığını gözlemledim" dedi.


MUAMMER GÜLER BU SÖZÜ SÖYLEMİŞTİ


Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin 17-25 Aralık sürecinde İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından kullanıldığına dikkat çeken Köksal, "Hatırlarsanız önüne yatmak terimini 17-25 Aralık tapelerinde dönemin AKP’li bakanı Muammer Güler Reza Sarraf'a derken duyduk. Hatta bazı gazetelere manşet oldu bu söz ama o dönem bu konuda hiçbir AKP'linin gıkı çıkmadı. O dönem sesini çıkarmayanlar şimdi Genel Başkanım söyleyince neden tepki gösteriyorlar? Genel Başkan'ımızın siyasette kadın temsiliyetini ne kadar önemsediğini kontenjanların birinci sıralarına kadın aday getirdiğini belediye seçimlerinde kadın belediye başkan adaylarına öncelik tanıdığını önseçim sürecinde üyelere listelerinde kadın ve genç adaylara yer vermelerini istediğini herkes gibi onlarda gayet iyi biliyor" diye konuştu.


YAYGARA KOPARMAYA ÇALIŞIYORLAR


AKP'nin kadınların sesini kısan yöneticilerinin bulunduğunu kaydeden Köksal, "Kaldı ki bu kadar kadın hakkı savunuculuğu yapmaya çalışan AKP Trabzon'un Of ilçesinde AKP'li Belediye Başkan vekilinin kadın hatibi konuşturmamasına ses düzenini kapattırmasına karşı neden dut yemiş bülbül gibi susuyorlar? Siyaseten Genel Başkan'ımızın yapmış olduğu eleştiriye tahammül edemeyip gürültü koparmaya kalkanlar Ensar Vakfı’nda çocuklarımıza yapılanlara karşı neden tepki vermezler? Çocuklara karşı cinsel istismarda sırf Ensar Vakfı AKP’ye yakın diye sus pus olanlar Genel Başkan'ımızın siyasi eleştirileri için yaygara koparmaya kalkıyorlar. Tam da AKP'den beklenecek bir davranış. Haksızlığı yanlışı görmezden gelip karşısındaki haklıda olsa onu suçlamak karalamak AKP'nin 14 yıldır izlediği politika" ifadelerini kullandı.