‘101. Yılında çanakkale Ruhu’ Konferansı Düzenlendi

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101

‘101. Yılında çanakkale Ruhu’ Konferansı Düzenlendi

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101

20 Mart 2016 - 08:16

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümü dolayısıyla ‘101. yılında Çanakkale Ruhu’ konulu konferans düzenlendi.


 


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümü dolayısıyla AK Parti İl Başkanlığı tarafından parti binasında düzenlenen ‘101. Yılında Çanakkale Ruhu’ konferansına Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Turan Akkoyun’lu konuşmacı olarak katıldı. İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensuplarının katıldığı konferansta konuşan AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Turan Akkoyun, Türk tarihinin inişli çıkışlı mazisinde Çanakkale Zaferi'nin büyük önem taşıdığını ifade etti.


 


VATAN İÇİN CANLARINI FEDA ETTİLER


AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Turan Akkoyun, Çanakkale'nin 'Bir devrin battığı yer' olduğunu ve Türk toplumunun geleceği görmesi için Çanakkale Zaferi'nin en önemli başarı öykülerinden biri olduğunu anlattı. Çanakkale Zaferi'nin bu coğrafyayı hak ettiğimizin bir göstergesi olduğunu ifade eden Doç. Dr. Akkoyun, “101 yıl önce bize bu vatanı canları ve kanlarıyla alarak armağan eden tüm Çanakkale Şehitlerimizi sevgi, saygı, rahmetle anıyor ve önlerinde eğiliyorum” diye konuştu. Akkoyun’lu konuşmasını sinevizyon eşliğinde sürdürdü.