Parsak "kadınlar İnsandır, Erkekler İnsanoğlu"

Kadınların toplumların gelişmesine büyük katkı sunduğunu söyleyen Parsak, “Kadın nezakettir, sevgidir, şefkattir

Parsak "kadınlar İnsandır, Erkekler İnsanoğlu"

Kadınların toplumların gelişmesine büyük katkı sunduğunu söyleyen Parsak, “Kadın nezakettir, sevgidir, şefkattir

07 Mart 2016 - 17:27

Kadınların toplumların gelişmesine büyük katkı sunduğunu söyleyen Parsak, “Kadın nezakettir, sevgidir, şefkattir. Bulundukları alanı güzelleştiren hanımefendilerin bu özel gününü kutluyorum” dedi


 


8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak kadınların toplumun gelişmesine büyük katkı sunduğunu söyledi.
Bozkırın tezenesi Türk Halk Müziğinin duayene Neşet Ertaş’ın “Kadınlar insandır, erkekler insanoğlu” sözünün oldukça anlamlı olduğunu ifade eden Parsak, “Her şeyden önce insan olmanın erdemini yaşamalıyız. Neşet Hoca kadın varlığının ve topluma kazandırdıklarının en güzel örneğini vermiştir. Nezaketin, sevginin, şefkatin, düzen ve disiplinin adeta sembolü olan kadınlar bulunduğu yeri güzelleştiren canlılardır. Onlar her türlü övgünün üstünde yer almaktadırlar” dedi.


 TÜRK KADINI DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTURTürk kadınının ise dünyada çok ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Parsak, “Çocuğunun bezini çıkararak top mermilerine saran, dünyada tek ve bir başka eşi görülmeyen tren rayı döşeyen kadınlar Türk kadınıdır. Evlatlarını savaşa gönderirken “Ya Gazi ol ya şehit” diye uğurlayan Türk Kadının vatan ve millet sevdasının başka bir örneği yoktur” dedi.


 RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZYine iki cihan serveri sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) döneminde de kadınların İslamın hızla ilerlemesine büyük katkı sunduğunu ifade eden Parsak, “Peygamberimizin ve dolayısıyla hepimizin annesi olan Hz. Amine ruhunu teslim edeceği esnada yavrusunu kucağına basarak göz yaşı dökmesi, Hz. Hatice Annemizin bütün malını, mülkünü eşinin kutlu yolunda feda etmesi bizleri gururlandırmıştır” dedi.