“ahlakı Olmayan Siyasetin, ülkeye De Faydası Olmaz”

AK Parti Ordu İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ahlakı olmayan siyasetin, ülkeye de faydası olmaz

“ahlakı Olmayan Siyasetin, ülkeye De Faydası Olmaz”

AK Parti Ordu İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ahlakı olmayan siyasetin, ülkeye de faydası olmaz

“ahlakı Olmayan Siyasetin, ülkeye De Faydası Olmaz”
26 Mart 2018 - 22:21

AK Parti Ordu İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ahlakı olmayan siyasetin, ülkeye de faydası olmaz. İlkesi olmayan, ideali olmayan, hedefi, planı, projesi olmayan siyasetçinin millete de faydası dokunmaz. Kazanmak değil kaybettirmek için, yıkmak, yok etmek için yapılan siyasetin, Türkiye düşmanları dışında hiç kimseye bir faydası olmaz” dedi.

https://www.tccb.gov.tr/assets/video/2018/2018-03-24-ordu.mp4

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ordu 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Durugöl Spor Salonunda düzenlenen kongrede partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına, 16 Nisan halk oylamasında yüzde 62 gibi Türkiye ortalamasının üzerinde bir oranla kendisine destek veren Ordululara teşekkür ederek başladı.

“2019’UN ŞİMDİDEN BİRİLERİNİN UYKUSUNU KAÇIRDIĞINI GÖRÜYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında seçim süreciyle ilgili olarak muhalefetin yaklaşımına dair değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2019’un şimdiden birilerinin uykusunu kaçırdığını görüyoruz. Zaman geçtikçe, süre yaklaştıkça 2019’u gölgelemek için şimdiden kirli senaryoların devreye alındığına şahit oluyoruz. Bugüne kadar sırtlarını darbecilere, marjinal örgütlere dayayanlar, daha ülke seçim sathı mailine dahi girmemişken, millet iradesini baskı altına almaya çalışıyorlar” dedi.

Seçimlere bir yıl olmasına rağmen ana muhalefet partisi milletvekillerinin sandıkta hile yapılacağından bahsettiğini, ülke terör örgütlerine karşı tarihin en çetin mücadelesini verirken seçimleri boykottan bahsedildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun ucuz ve müflis bir siyaset olduğunu ifade etti. “Türkiye’de ana muhalefet partisinin görevi sandığa pusu kurmak mıdır?” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye gibi demokrasisi güçlü, seçim sistemi şeffaf bir ülkeye, hem de bu ülkenin ana muhalefet partisi tarafından böyle bir iftira atması yakışır mı? Sandık namustur anlayışıyla hareket eden, 15 Temmuz’da olduğu gibi gerekirse iradesine sahip çıkmak için tanklara, uçaklara, ölüm kusan namluları meydan okuyan bu aziz millete böyle bir itham yapılır mı? Hadi Allah’tan korkmuyorsunuz, yarın kapısını oy için çalacağınız milletten de mi utanmıyorsunuz? Yaptığınız bu tartışmaların 81 milyona hakaret olduğunu, bu milletin aklını, iradesini, irfanını hafife almak olduğunu sizler bilmiyor musunuz?”

“ÜLKEMİZDE SİYASET HİÇBİR ZAMAN BU ŞEKİLDE AYAĞA DÜŞÜRÜLMEMİŞTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Eğri ağacın doğru gölgesi olmaz’ sözüne atıfta bulunarak ana muhalefet partisinden de bu ülkenin hayrına, milletin faydasına hiçbir şeyin sadır olmadığını ifade etti. Ana muhalefet partisinin şimdiye kadar aldıkları seçim yenilgilerinden gerekli dersi çıkarmadıklarını, nerede hata yaptıklarını sorma erdem ve cesaretini bir kez bile göstermediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun yerine ‘Stockholm sendromu’ gibi ifadelerle kendi hezimetlerinden dolayı milleti suçlamaya kalkıştıklarını belirtti. Bugün de aynısını yaparak şimdiden yenilgilerine, becerisizliklerine bahane aradıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakının millet nezdinde sahiplenildiğini gördükçe, kendi itibarsızlıklarını örtmek için sandığı itibarsız hâle getirmeye çalıştıklarını kaydetti. Ana muhalefet partisinin bu bencil tavırlarıyla demokrasiye ve millî iradeye murdar muamelesi yaptığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bunun adı asla siyaset değildir, muhalefet yapmak hiç değildir. Ülkemizde vesayet ve darbe dönemleri dışında siyaset hiçbir zaman bu şekilde ayağa düşürülmemiştir. Tek parti döneminde senelerce Türk demokrasisine açık oy, gizil tasnif utancını yaşatan Cumhuriyet Halk Partisi değil midir? Düşünebiliyor musunuz, bu ülkede yıllarca millet oylarını CHP’lilerden oluşan sandık kurulu önünde ve jandarma nezaretinde açık olarak kullanmaya zorlanmış, sayımlar da kapalı kapılar ardında gerçekleşmiştir” şeklinde konuştu.

“SİYASİ GEÇMİŞLERİYLE YÜZLEŞMEK YERİNE 2019 SEÇİMLERİNE KARA ÇALMAYA YELTENİYORLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında gizli oy, açık sayım sistemi devreye girdikten sonra milletin CHP’yi sandığa gömdüğünü, olağanüstü birkaç dönem dışında da CHP’ye bir daha asla iktidar yüzü göstermediğini kaydetti. Yolsuzlukla, oy hırsızlığıyla, millet iradesine kurdukları baskılarla, âdeta bataklığa dönmüş siyasi geçmişleriyle yüzleşmek yerine, utanmadan 2019 seçimlerine kara çalmaya yeltendiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ahlakı olmayan siyasetin ülkeye de faydası olmaz. İlkesi olmayan, ideali olmayan, hedefi, planı, projesi olmayan siyasetçinin millete de faydası dokunmaz. Kazanmak değil kaybettirmek için, yıkmak, yok etmek için yapılan siyasetin Türkiye düşmanları dışında hiç kimseye bir faydası olmaz. Bu tarz lüzumsuz tartışmalarla ana muhalefet sadece 15 Temmuz gecesi millî iradeye kasteden alçakların yarım bıraktığı işi tamamlama gayesine şu anda hizmet ediyor” ifadelerini kullandı.

“TÜRK DEMOKRASİSİNİN ALTINI OYMAYA ÇALIŞANLARI BU MİLLET AFFETMEYECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Türkiye’nin ana muhalefet partisi tarihin hiçbir döneminde böyle zavallı bir anlayışa, böyle çapsız bir kadroya mahkûm olmamıştır. Kendi hırslarını, kendi kifayetsizliklerini perdelemek için Türk demokrasisinin altını oymaya çalışanları, elbette bu millet affetmeyecektir” değerlendirmelerinde bulundu.

Kendilerini ana muhalefetin kısır gündemine hapsedemeyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz siyaseti ikbal kapısı, rant aracı olarak değil, milletimize ve ülkemize hizmet vasıtası olarak görüyoruz. Biz Türkiye’yi dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri yapmanın mücadelesini veriyoruz. Bu amaçla da gece gündüz demeden, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak projeleri hayata geçirmek için koşturuyoruz” dedi.

Ordu’yu da bu anlayışla geleceğe hazırlamak için gayret gösterdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 15 yılda Ordu için 18 milyar yatırım yapıldığını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimde Ordu’ya 3 bin 438 adet yeni derslik yaptıklarını, sağlıkta şehre 300’er yataklı Fatsa ve Ünye devlet hastaneleriyle birlikte, 37 adet sağlık tesisi kazandırdıklarını, 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesinin de yakında hizmete sunulacağını ifade etti. TOKİ vasıtasıyla Ordu’da son 15 yılda 4 bin 500 konutluk projenin hayata geçirildiğini, 50 km olan bölünmüş yol uzunluğunun 150 km’ye çıkarıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan yıllık iki milyon yolcu kapasiteli Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk deniz dolgusuyla inşa edilen projesi olan Ordu-Giresun Havalimanı’nı da hizmete sunduklarını sözlerine ekledi.

“BİZİM HİÇBİR VATANDAŞIMIZI DIŞLAMAK, ÖTEKİLEŞTİRMEK GİBİ BİR LÜKSÜMÜZ YOK”

“Bizim boş geçirecek tek bir anımız dahi yoktur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim hiçbir vatandaşımızı dışlamak, ötekileştirmek gibi bir lüksümüz yoktur. AK Parti bir grubun, hizbin veya etnik kökenin değil, milletimizin tamamının partisidir. AK Kadro, ülkemizi 2023 hedeflerine, ardında da 2053 ve 2071 vizyonuna taşıyacak yegâne siyasi harekettir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 seçimleri için Ordu’dan yeni rekorlar, yeni başarılar, tüm teşkilat mensuplarından da daha fazla gayret beklediğini ifade ederek konuşmasını birlik beraberlik vurgusuyla tamamladı.