AK'I LEKELEDİN SEN BAŞKAN..!

Afyonkarahisar Çay Belediyesinin Maltepe Köyü bölgesinde bulunan Termal Tehsis arazisinin satışı sonrası şaibe, ihaleye fesat, ve Başkan Hüseyin Atlı'nın yalan beyanı damgasını vurmaya ve kamuoyu karşısında sorular yanıtsız kalmaya devam ediyor.

AK'I LEKELEDİN SEN BAŞKAN..!

Afyonkarahisar Çay Belediyesinin Maltepe Köyü bölgesinde bulunan Termal Tehsis arazisinin satışı sonrası şaibe, ihaleye fesat, ve Başkan Hüseyin Atlı'nın yalan beyanı damgasını vurmaya ve kamuoyu karşısında sorular yanıtsız kalmaya devam ediyor.

AK'I LEKELEDİN SEN BAŞKAN..!
11 Ağustos 2020 - 20:40

Afyonkarahisar Çay Belediyesinin Maltepe Köyü bölgesinde bulunan Termal Tehsis arazisinin satışı sonrası şaibe, ihaleye fesat, ve Başkan Hüseyin Atlı'nın yalan beyanı damgasını vurmaya ve kamuoyu karşısında sorular yanıtsız kalmaya devam ediyor.Çay Belediyesi mülkiyetinde bulunan daha önce ki dönemlerde termal tehsis alanı olarak hazırlanan Çay İlçesi Maltepe Köyü Oburcuk mevkii 480-489-490 Parsel ve Aktaş Mevkii 22 parselde yer alan toplam 115850,00 M2 arazi, arazi içinde bulunan maliyeti ortalama 30 Milyon Sıcak ve Soğuk Su kuyuları ve 489 nolu parsel üzerinde bulunan 50 M2 iki katlı hizmet binası 24.04.2020 tarihinde çay belediye meclisi toplantı salonunda yapılan ihale ile 940 bin lira bedelle Selahattin Kök isimli vatandaş'a 940 Bin Türk Lirasına satılmıştı.Çay Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı'nın  İhaleye Fesat Karıştırdığı, ihaleye sadece 2 kardeşin girdiği, fazla bir artış yapılamadan ihalenin alındığı, .İhalede yeterli rekabet koşulları oluşmadığı gerekçesiyle ilgili kanunlar gereğince ihalenin iptal edilmesi gerekirken neden iptal edilmediği iddiaları ise vatandaşlar tarafın sorulan sorular arasında yerini almaya devam ediyor.ÇAY BELEDİYESİ RESMİ SİTESİNDEN 06/04/ 2020 GÜNÜ YAYINLANAN İLANDA; 
Mülkiyeti Belediyemize ait Afyonkarahisar ili Çay İlçesi Maltepe Köyü Oburcuk mevkii 480-489-490 Parsel ve Aktaş Mevkii 22 parselde yer alan toplam 115850,00 M2 arazi ve 489 nolu parsel üzerinde bulunan 50 M2 iki katlı hizmet binası bulunmaktadır. Aynı parsel üzerinde iki adet sondaj kuyusu ve motor ekipmanları bulunmaktadır. İlgili taşınmazların Belediyemiz gelirlerine katkısı olması nedeni ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine istinaden ihale suretiyle satılacaktır.

1 - İhale 24.04.2020 tarih Cuma günü saat 10:00’da Belediyemiz meclis salonunda Encümenimiz huzurunda yapılacaktır.

2 - İlçemiz Maltepe Köyü Oburcuk mevkii 480-489-490 Parsel ve Aktaş Mevkii 22 parselde yer alan toplam 115850,00 M2 arazi ve 489 nolu parsel üzerinde bulunan 50 M2 iki katlı hizmet binası bulunmaktadır. Aynı parsel üzerinde iki adet sondaj kuyusu ve motor ekipmanları bulunmaktadır. Taşınmaz için ihale muhammen bedeli 810.000,00 TL olup ihale geçici teminatı 50.000,00 TL. dir. İhale saati 10:00
3- İsteklilerin ihaleye katılabilme şartları;
a) Nüfus cüzdanının aslı veya noter tasdikli kimlik belgesi.
b) Son altı aya ait ikametgah belgesi ve tebligata esas olacak açık adres beyanı.
c) Tüzel kişi olması halinde tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri.
d) Vekaleten iştirak edilecekse noter tasdikli vekaletname, vekaleten iştirak edenin imza
sirküsü.
5- Bu husustaki şartname mesai saatleri dahilinde Belediyemiz Gelir Şefliğinden görülebilinir.
Hüseyin ATLI
Belediye BaşkanYazılı ilan yayınlanmış; "Afyon Yerel Basın Com Haber Portalı olarak" , ilanın üzerine yapılan ihaleye fesat karıştırıldığını ve Devleti Belediye Başkanı Hüseyin Atlı'nın ortalama 10 Milyon lira zarara uğratıldıldığını kamuoyunda paylaşmıştık; 


Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı; yapılan haber üzerine ulusal bir haber ajansına demeç vermiş, ODA Tv Başta tüm basında yayınlanmıştı. Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Maltepe köyü yakınlarındaki tarlanın satışıyla ilgili, "Burayı ihale ile 941 bin 500 liraya sattık ve belediyeyi zarardan kurtardık"...
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Maltepe köyü yakınlarındaki tarlanın satışıyla ilgili kendisine çeşitli eleştirilerde bulunulduğunu belirterek, "Göreve geldiğimde burayı incelettim. Çıkarılan sıcak su 34 derece. Açılan kuyu bakımsızlıktan çökmüş. Ağaçlar kurumuş. Belediye borç içerisinde olduğu için tekrar kuyu açmak mümkün değil. Artı burada sıcak kaplıca suyu da yok. Artı olsa bile 23 kilometrelik mesafeden nasıl gelecek? Her yıl buranın belediyeye hiçbir geliri olmadığı gibi yıllık 100 bin lira gideri var. Meclis kararı ile burayı ihale ile 941 bin 500 liraya sattık ve belediyeyi zarardan kurtardık" diyerek yalanı gün yüzüne çıktı.ULUSAL HABER AJANSINA YALAN BEYANDA BULUNDU
Açılan Kuyu bakımsızlıktan çökmüş diye yalan beyanda bulunan Başkan Dr. Hüseyin Atlı'nın yalanı Valilik tarafından İl Özel İdaresinin İnceleme tutanağı sonrası ortaya çıktı. Vatandaşlar kurudu dediği ağaçlar bir iki tane, Başkan sıcak su 34 derece olduğunu beyan ediyor ve yine yalan söylüyor, Sağlık Bakanlığı Endikasyon Kurulu raporuna göre derecenin 48 derece olduğu, çalışır durumda olan sıcak suyun en geç 4- 5 saat içinde 48 derece olarak çıkacağını ve 21 hastalığa derman olan bir suyunun olduğunu belirttiler. Araziden 100 bin lira zarar ettiğini söyleyen Başkan o zaman neden Çağlayan Park İhalesinde 100 bin lira zarar ediyor?, bunun dini imanı yalan iddiasında bulundular.


TERMAL SUYUN SICAKLIĞI 48 DERECE
Konu hakkında yetkiler ile yapmış olduğumuz görüşme sonrası Belediye Başkanının neden yalan söylediği bizi ilgilendirmez ama Çay İlçesine bağlı Maltepe Köyü Termal tehsis alanı çalışır durumda olsa sıcaklık derecesinin 48 derece olarak su çıkacağını belirttiler. 

Vatandaşlar ile yapılan görüşmelerde Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı'nın yaptığı inşaattada imar yolsuzluğu yapıldığını konuyu araştırmamızı istediler. Başkanın sürekli yalan beyan ile vatandaşları kandırdığını iddea ettiler. Vatandaşlar Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı'nın Ak Parti'ti lekelediği ve acilen parti ve Belediye Başkanlığından istifa etmesi gerekdiğini söylediler. 


İddealar bunlada sınırlı değil;
Vatandaşlar Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı'nın; Özelleştirme İdaresi tarafından hibe edilen Millet Parkı yapımı için araziyi, Malete Köyü termal tehsis arazisi satışından gelen para ile 900 Bin liraya aldığını beyan ediyor ve yine tüm insanlara yalan söylüyor iddiasında bulundular.Afyon Yerel Basın olarak Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı'nın 2023 senesine kadar yaptığı yolsuzlukların takipcisi olmaya ve vatandaşın sesi, kamunun menfaatcisi olmaya devam edeceğiz.Başkan Hüseyin Atlı'ya soruyoruz??????
1. Birinci Yaptığımız haberde FETÖ Terör örgütü üyesi Ak Kum Harfiyat Sahibi Mustafa B.'ye Enerji santral ihalesinden 1 Milyon lira para akışı neden sağladın ve konu hakkında neden sessizliğini koruyorsun???

2- İkinci yaptığımız haber sonrası neden ulusal bir haber ajansına yalan beyanda bulundun?, Çay İnsanlarının geleceği olan termal araziyi içinde idare binası, ağaçları ve 22 Milyon değerinde olan sıcak, soğuk sukuyusu bulunan araziyi neden 940 bin gibi komik rakama şahibeli bir şekilde sattın bundan senin çıkarın ne..??? 

3- Üçüncü yaptığımız haberden dolayı 4 kişi ihale mağduru olmuştu, seni cimer'e şikayet etmişlerdi, neden zarara soktun belediyeyi ihaleyi iptal etmedin???, Gazeteci Ahmet Uçmak'ı mahkemeye verecem dedin neden vermedin..???

4- Valilik tarafından gönderillen ve senin beyanlarını yalanlayan resmi açıklama karşısında ne diyeceksin??

5- Vatandaşların söylediği gibi Ak Parti ve Belediye Başkanlığından istifa edip, Ak Partinin yüzüne kara olmaktan vazgeçecekmisiniz..???

HABER: AHMET UÇMAK ( ÖZEL HABER )
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum