Ak Parti Haftalık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av

Ak Parti Haftalık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av

Ak Parti Haftalık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
26 Aralık 2017 - 21:01

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven haftalık değerlendirme toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven hem yerel, hem de ulusal gündemi değerlendirdi. Toplantıya AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş ile Seçim İşleri Başkanı Hüseyin Sezen de katıldı.

ŞEHİTLERE ALLAH’TAN RAHMET DİLEDİ

Toplantıda konuşan Av. Yurdunuseven sözlerine Hakkari’den gelen acı haberle başladı. Yurdunuseven, “Hakkari Şemdinli bölgesinde devam eden operasyonlarda iki asker, el bombasının patlaması sonucu da bir asker şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine sabır diliyoruz” dedi.

“ESKİ BÜTÇELERDE NEREDE EMEKÇİ, İŞÇİ YAZIYORDU”

Asgari ücret çalışmaları konusunda da açıklamalarda bulunan Yurdunuseven, “Pazarlıklar sürüyor ancak hükümetimiz, çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Ülkenin şartları da dikkate alınarak görüşmeler neticelenecektir. 29 Aralık’ta son görüşme yapılacak ve karara bağlanacak. Bakın 2000 yılında asgari ücret 86 milyon liraydı yani bugünkü parayla 86 TL, dolar bazında 139 dolar. 2017 yılı asgari ücretine baktığınızda bu rakam 1.404 lira. Dolar bazında da 390 dolar. Yani 139 dolardan 390 dolara çıkarmışız. Arada yıllar itibarıyla 2008 de 409 dolar olmuş. Yeni asgari ücret de 29’unda açıklanacak. Bu rakam değişecek ve artış gösterecek. Burada nasıl emekçi yok, nasıl işçinin hakkını koruma yok, ben çok merak ediyorum. 2001’den önceki bütçelerde nerede emekçi yazıyordu, onu çok merak ediyoruz. Biz burada bu bütçe ile esnafımıza memurumuza işçimize bütün destekleri yapıyoruz. 2002’den sonra esnafımıza ne destekler yaptığımızı işçimize ne destekler verdiğimizi engellilere ne destekler verdiğimizi milletimiz iyi biliyor” dedi.

“BİZİM BÜTÇELERİMİZ DENK VE DÜZENLİDİR”

“Bakınız en çok esnafımız için desteklemeler çıktı. Mesela vergisini düzenli ödeyenlere yüzde 5 indirim gerçekleştirildi” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Bunlar bütçenin içerisinde arkadaşlar. Bu bütçede esnaf da var, işçi de var, memur da var. Bakınız her şey açık ve net. Lütfen bu bütçeyi 2001’den önceki bütçelerle karıştırmasınlar. Bizim bütçelerimiz bugüne kadar denk ve düzenli bütçe olmuştur. Esnafımız da memurumuz da bu bütçeden memnundur” ifadelerine yer verdi.

MAAŞLARI ARTACAK, 90 GÜNDE NETLEŞECEK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 900 bin taşeron işçisine verdiği kadro müjdesinin KHK ile hayata geçirildiğini kaydeden Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Kadroya geçiş 4 Aralık 2017 itibarıyla çalışanları kapsayacak. Bu durum cumhuriyet tarihinde tek kalemde en büyük devletleşme adımıdır. 4 Aralık itibarıyla doğum izninde olan veya askerde olanlar da bundan yararlanacak. Burada taşeron firmalar da mağdur edilmeyecek. Kadroya geçen taşeron kardeşlerimiz de iki aylık bir ekstra ödeme yapılacak. Yaş, cinsiyet ve eğitim şartı aranmayacak. 4-C statüsü de 4-B statüsüne geçecektir. Dolayısıyla kadroya geçen kardeşlerimiz en az 300 – 400 lira maaşlarında bir artış olacak. İnşallah bu 90 gün içerisinde netleşecek.”

695 SAYILI KHK

Yurdunuseven son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile ilgili de açıklamalarda bulunarak şöyle dedi: “FETÖ gibi terör örgütleri ile ilişiği olan 2 bin 756 kamu personeli kamudan ihraç edildi. 115 personel de görevlerine geri döndü. FETÖ ile bağı olan 22 subayın rütbeleri söküldü. Şehit çocukları ve kardeşlerine de (bir kardeş) zorunlu askerlik kaldırıldı. Darbe suçundan yargılanan FETÖ’cülere badem kurusu tulum, terör sanıklarına da gri tulum giydirilecek. Terör olaylarını önlemeye çalışan kişilere de hukuki, idari ve mali ceza sorumluluğu doğmayacak. Yani vatandaş 15 Temmuz’da teröre müdahale ettiyse ve bu durum ispatlı ise yargılanmayacak. Yani sadece 15 Temmuz’u kapsıyor. Partimiz sözcüsü Mahir Ünal bu konuda bir açıklık getirdi. Bu konu sadece 15 – 16 Temmuz’u kapsıyor.”

KUDÜS’ÜN BAŞKENT İLAN EDİLMESİ

Yurdunuseven konuşmasında, “Türkiye, ABD ve İsrail’in tehditlerine ve birçok İslam ülkesinin kayıtsızlığına rağmen Kudüs’ün statüsünü korumayı başardı. Dünya medyası da ABD’yi küçük düşüren oylamada Türkiye’nin rolünü öne çıkardı. 128 evet, 9 red, 35 çekimser bir sonuç çıktı ortaya. Bizi destekleyen tüm ülkelere teşekkür ediyoruz. Kudüs Müslümanlarındır ve Müslümanların kalacaktır. Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve tüm Türkiye’ye teşekkür ediyoruz. Bakınız Katar krizinde oyunu bozan ülke Türkiye olmuştur. Irak’ın kuzeyindeki referandum ve son Kudüs oyununu Türkiye bozmuştur. Türkiye artık bölgesinde oynanan oyunları bozan güçlü bir ülke olmuştur” ifadelerine yer verdi.

“28 ŞUBAT DAVASINI SULANDIRMAYA ÇALIŞABİLİRLER”

Yurdunuseven 28 Şubat davası için de bir uyarıda bulunarak şöyle dedi: “28 Şubat davasında, dönemin Genelkurmay Başkanı Karadayı ve 2. Başkan Çevik Bir'in de aralarında olduğu 60 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi. Duruşma, sanıklar ve avukatlarının esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için 8-9-10 Ocak 2018'e bırakıldı. Bu dava yaklaşık 5 yıldır sürüyor. Onların hayali malumunuz bin yıl eziyetti ama gerçekler öyle değil, gerçekler müebbet. Arzu ederiz ki bir takım darbe seviciler bu davayı sulandırmaya kalkıp kumpas davaları ile bir tutmaya çalışmazlar. 28 Şubat bir darbedir ve millete yapılan en büyük zulümdür.”

MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’U ANDI

Yurdunuseven, “milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un 81. ölüm yıldönümü. Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

“SEÇİM SONUÇLARINA BAHANE ARIYORLAR”

“Geçtiğimiz hafta yaptığım basın açıklamamda CHP’nin halka reva gördüğü zulümleri sizlerle paylaşmıştım. Hafızayı beşer nisyan ile maluldür” diye konuşan Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “2001’den önceki günleri hatırlarsınız. 2001 sonrasını da hatırlayacaksınız. Ezanın Türkçeleştirilmesi, camilerin ahır haline getirilmesi ve kuyrukların hangi dönemlerde yaşandığını halkımız biliyor. Halka yapılan zulümleri Cumhuriyet dönemi hikayeleri olarak görenlerin bu milleti tanımadığı ortadadır. Bu millete ‘balık hafızalılar’ diyenler her seçimin sonunda kaybetmenin bahanelerini arıyorlar. Burada ana hıyanet partisinin seçimleri kaybetmesinin bahaneleri bu yüzden bitmeyecektir.”

2018 BÜTÇESİ

2018 yılı bütçesinin 762 milyar lira olarak onaylandığını kaydeden Yurdunuseven, “Burada milli eğitim, sanayi, savunma sanayi, sağlık sektörüne ayrılmış ciddi rakamlar söz konusu. 2001’den önce hatırlarsanız bütçede en çok para ayrılan bölüm savunma sanayineydi. Şu anda bütçede Milli Eğitim

Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına ayrılan paylar ciddi manada arttı. Geçmişle kıyaslandığında arada uçurum olduğunu söylemek mümkün. Milli eğitim bakanlığı il özel idaresinden de bazı yatırımların teşviklerini alıyor.” Diye konuştu.

TOPLANTILAR ÇOK VERİMLİ GEÇTİ

Yurdunuseven, “Geçtiğimiz hafta Perşembe ve Cuma AK Parti’nin il başkanları ve genişletilmiş il başkanları toplantısına katıldık. Toplantılar Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantılarımız çok verimli geçti” dedi.

BAŞKAN ÇOBAN’A TEŞEKKÜR

Yurdunuseven son olarak, “Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban daha önce açıkladığı bir projenin görsellerini paylaştı. Belediye bu kez de şehir merkezini Fuar Alanı’na ve Uydukent’e bağlayarak şehir trafiğini büyük oranda rahatlatacak. Bu anlamda Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.