Başkan Adayı şahin: "oda Kültürü Yaşatılmalı"

Afyonkarahisar'ın İscehisar İlçesinde, ata geleneği olan oda kültürü yaşatılmaya devam ediyor

Başkan Adayı şahin: "oda Kültürü Yaşatılmalı"

Afyonkarahisar'ın İscehisar İlçesinde, ata geleneği olan oda kültürü yaşatılmaya devam ediyor

Başkan Adayı şahin:
28 Aralık 2018 - 18:03

Afyonkarahisar'ın İscehisar İlçesinde, ata geleneği olan oda kültürü yaşatılmaya devam ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde, Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili olan, Gültekin Uysal ve Demokrat Partiden, İscehisar'da Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Şahin, İscehisar'da bundan böyle bu kültürün yaşatılması adına ellerinden geleni yapıyorlar.

 

O da Kültürü sizlerinde bildiği gibi eskiden, çok sayıda mahalleli ve gençlerin toplanıp bir araya geldiği, orada, beraber hep bir ortamda sohbetlerin yapıldığı, masalların anlatıldığı, orta oyunlarının sergilendiği, dışardan gelen yolcu, konuk, misafir gibi, olan kişilerin ağırlandığı mekanlar.

 

Oda kültüründe yine birlik ve beraberlik içerisinde, kimi evinden, çay şeker, kimi, kuru yemiş çerez, kimi haşlanmış patetes, ekmek, yemek adına ne varsa odaya getirilir, orda kurulan büyük bir sofra etrafında insanlar toplanır, yenilir içilir, sohbetler yapılır.

 

İscehisar Belediye Başkan adayı Ahmet Şahin bu kültürün önemli olduğunu , yaşatılması gerektiğini savunarak, nasip olurda halkın teveccühü ile iscehisar'ı yönetme yetkisi verilirse bu kültürün devam etmesi adına gençler ile birlikte el ele vererek ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarının altını çizdi.

Afyon Time