Başkan Bozkurt, "10 Yılda şuhut’a 500 Milyonluk Yatırım Yapıldı"

Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesinde, 10 yıldır görevini başarılı bir şekilde sürdüren belediye Başkanı Recep Bozkurt, haber ekibimizin sorularını yanıtladı

Başkan Bozkurt, "10 Yılda şuhut’a 500 Milyonluk Yatırım Yapıldı"

Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesinde, 10 yıldır görevini başarılı bir şekilde sürdüren belediye Başkanı Recep Bozkurt, haber ekibimizin sorularını yanıtladı

Başkan Bozkurt,
12 Aralık 2018 - 00:07

Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesinde, 10 yıldır görevini başarılı bir şekilde sürdüren belediye Başkanı Recep Bozkurt, haber ekibimizin sorularını yanıtladı.

 

Başkan Bozkurt, Belediye Başkanı seçilmeden önce ise, çeşitli bürokratik sınavlara girdiğini kaymakamlık ve müfettişlik gibi sınavları başarı ile tamamladığını, fakat mülakat esnasında bu tarz görevlerin, kendisine nasip olmadığını ifade ederek, O dönem İSKİ’nin başında bulunan, Orman ve Su İşleri Eski Bakanımız Prf. Dr. Veysel  Eroğlu’nun vesilesi ile, İSKİ’de memuriyet hayatına başladığını ifade etti.

 

Annesinin vefatı nedeni ile, memleketi Şuhut’a geri dönmek zorunda kaldığını ifade eden Başkan Bozkurt, 2009 yılında yine  Orman ve Su İşleri Eski Bakanımız Prf. Dr. Veysel Eroğlu’nun vesilesi ile, Şuhut’ta Belediye Başkanlığı için seçimlerde aday gösterildiğini, halkın teveccühü ve takdiri ile bu göreve geldiğni ifade etti.

 

10 Yıldır’da bu görevi layıkı ile yerine getirmenin haklı gururunu yaşadığını söyleyen Başkan Bozkurt, şu an hem görevine devam ettiğini, hem de 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan mahalli idereler yerel seçimlerinde yeniden aday adayı olduğunu vurguladı.

 

Henüz aday adayı olduğunu, yakın zaman içerisinde tekrardan bu görev için Ak Parti Genel Merkezi kendisini aday gösterirse, yarım kalan bir kaç hizmetlerin tamamlanacağını ve Şuhut için yeni projeleri olduğunu ifadelendirdi.

 

10 Yıllık Başkanlık döneminde Şuhut’a 400 milyonu hükumet tarafından, 87 milyon civarında da belediyenin imkanlarını kullanarak, toplamda 500 milyonluk bir yatırımın yapıldığını ifadelendiren Başkan Bozkurt, seçmenlerine de teşekkür ederek, Şuhut halkı için daha güzel hizmetlerin yapılacağının altını çizdi.

HABER: İSMAİL ÖGEDAY     KAMERA: AHMET UÇMAK

İşte Başkan Bozkurt’un o röportajı:

https://www.youtube.com/watch?v=ijtAywrQiy4&feature=youtu.be