Başkan Kumartaşlı’dan Teşekkür

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesinin olağan Genel Kurulu hafta sonu Çakmak Otel'de gerçekleştirildi

Başkan Kumartaşlı’dan Teşekkür

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesinin olağan Genel Kurulu hafta sonu Çakmak Otel'de gerçekleştirildi

Başkan Kumartaşlı’dan Teşekkür
13 Mart 2018 - 16:28

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesinin olağan Genel Kurulu hafta sonu Çakmak Otel'de gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde Başkan İsmail Kumartaşlı güven tazeledi.

 

Geniş bir katılımla gerçekleşen Genel Kurula AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Malül Gazi Albay Taner Uran, Danıştay üyesi Muharrem Özkaya, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Garnizon Komutanlığı Şehit Gazi İşlem Sb. Topçu Kd.Alb.Fatih Sağdıç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V.Zekai inan, İl Dernekler Müdürü Ahmet Gök, İş adamı Galip Şanlı, STK Başkanları, Şehit Aileleri, Gaziler ve çok sayıda davetli katıldı.

Yapılan genel kurulda kendisi ve yönetimine güvenip tekrar göreve getiren tüm üyelerine teşekkür eden Başkan Kumartaşlı, görevi sırasında kendisine, ekibi ve derneğine maddi ve manevi olarak sınırsız destek veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a da teşekkür etti.

Derneğin, Şehit yakınlarına ve gazilerimize hizmet etmek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına faaliyetlerde bulunduğunu belirten Başkan Kumartaşlı, "Bizler vatanımız mücadelesinin yanında 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi demokrasimizin de bekçileriyiz. Söylenecek çok sözümüz var. Acılarımızı yüreğimize gömdük. Bizim evlatlarımız Ezan dinmesin, bayrak inmesin diye şehit ve gazi oldu. İhanete geçit vermedik, vermeyeceğiz. Bizleri yalnız bırakmayanları asla unutmayız. Ama hainleri de asla unutmayız. Geleceğimizin teminatı varlığımızdır. Belediye Başkanımız bize yer vererek bir ofis yaptırdı. Bir kez daha teşekkür ediyoruz. Milletvekillerimiz ne zaman arasak bize yardımcı oluyorlar. Garnizon ve Jandarma Komutanlıkları kahraman askerlerimizle aile gibiyiz."

Başkan Çoban’a minnettarız

Yaptığı açıklamasında, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a tüm Şehit Aileleri ve gaziler olarak sonsuz teşekkürlerini ileten Başkan Kumartaşlı; “Derneğimiz Genel Başkanlığı öncülüğünde ülke genelinde yapılan tüm şube başkanları toplantılarına katıldık. Afyonkarahisar Belediye Başkanımızın ev sahipliğinde 5 yıldızlı Oruçoğlu otelde ülke genelindeki derneğimiz şube başkanlarını ve 300 üyesini 3 gün misafir ettik. Misafirlerimize ilimizin ünlü sucuk lokumlarının olduğu hediye paketlerini takdim ettik.Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın talimatı ile 3 kez ünlü din adamlarını misafir ederek Şehitleri Anma Gecesi programlarına katılım sağladık. Aziz Şehitlerimizi dualar ile andık”dedi.

7 yıldır Afyonkarahisar Şehitler Takvimini Afyonkarahisar Belediyesi ile beraber bastırarak dağıtımını yaptıklarını söyleyen Başkan Kumartaşlı, son 4 yıl içinde ilimize gelen Şehitlerimizin ailelerine Başkan Çoban’ın selamını ileterek uygun görmeleri durumunda 40’ını ve haftasını yaptıklarını, mevlütler okutularak yaklaşık 50 bin kişiye yemek ikram ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın talimatı ve hassasiyeti sayesinde ilimizdeki yeni yapılan bilgi evleri, büyük ölçekteki park, cadde ve mesire yerlerine sondan başlayarak şehadet tarihlerine göre şehitlerimizin isimleri verildiğini ve tek tip totemler ile şehitlerimizin

isimlerinin yazıldığını söyleyen Kumartaşlı, Belediye meclisi kararıyla Şehit Ailelerinin otoparklardan ücretsiz faydalandıklarını söyledi.

Kumartaşlı açıklamasında; “Türkiye de ilk olarak Derneğimiz Genel Başkanlığı öncülüğünde Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu, Vakıf Bank Genel Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Belediye Başkanımızın katkıları ile “Çok Özledim” isimli belgesel filmi ilimizde çekildi. Filmin çoğaltılması ve Gala Gecesi Afyonkarahisar Belediye Başkanımız tarafından finanse edilmiş Türkiye Geneline dağıtımı derneğimiz tarafından yapılmıştır. Afyonkarahisar Belediye Başkanımız tarafından 5000 adet cd çoğaltılmış ve dağıtılmıştır.

İlimizde yaşadığımız üzücü mühimmat depo patlaması sonucu Şehit olan Şehitlerimizin Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı ile her yıl mevlitlerini okutarak törenlerde ailelere ev sahipliği yaptık.

Afyonkarahisar belediye başkanlığı destekleri ile 45 şehit babası ve gazi ile Suriye arinde mücadele eden asker, polis ve güvenlik güçlerimize destek için Hatay hassaya gittik” dedi.

Kumartaşlı, kongrenin düzenlendiği otel içinde desteklerinden dolayı Başkan Burhanettin Çoban’a tüm üyeleri ve yönetim kurulu adına teşekkürlerini iletti.