Reklam
Reklam

ÇAY BELEDİYE BAŞKANI DR. HÜSEYİN ATLI, "VARAN 2"

Ak Partili Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı'nın Çay İlçesinde bulunan Çağlayan Park İhalesi konusunda Kanal 3 Tv'de canlı yayına çıkmış, makam odasında ihaleye girmemesi konusunda tekinde bulunduğu vatandaşı söylemedi.

ÇAY BELEDİYE BAŞKANI DR. HÜSEYİN ATLI, "VARAN 2"

Ak Partili Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı'nın Çay İlçesinde bulunan Çağlayan Park İhalesi konusunda Kanal 3 Tv'de canlı yayına çıkmış, makam odasında ihaleye girmemesi konusunda tekinde bulunduğu vatandaşı söylemedi.

ÇAY BELEDİYE BAŞKANI DR. HÜSEYİN ATLI,
18 Eylül 2020 - 14:25
Reklam

Ak Partili Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı'nın Çay İlçesinde bulunan Çağlayan Park İhalesi konusunda Kanal 3 Tv'de canlı yayına çıkmış, makam odasında ihaleye girmemesi konusunda tekinde bulunduğu vatandaşı söylemedi.Kanal 3 Tv'de Canlı yayında İhale sürecini anlatan Çay Belediye Başkanı DR. Hüseyin Atlı  açıklamasında; 

"Ben uzun yıllar sağlık camiasında idarecilik yaptım. İhale nasıl yapılır, ihalenin mevzuatı nedir, uyulması gereken kurallar nedir bunu çok iyi bilirim. Şimdi bu noktada belediye bir parkını ihaleye çıkıyor ve bir şartname yayınlıyor. Bu Kamu ihale kurumunda yapması gereken, hazırlaması gereken, ne bileyim yatırması gereken teminat bedeline kadar bunlar her şey belli ama bazı insanlar şuna alışmış, cebine 1000 lira koyacak, ihaleden 10 dakika önce gelecek bende varım diyecek ve ihaleyi alacak öğle bişey yok, belediye yol geçen hanı değil, belediye ciddi bir kurum, resmi bir kurum; 


Bu park 24 Bin liradan en son kiracıdan teslim alındı ve şu an verilen bedel 49 Bin lira, bizim pasajdaki dükkanlarımız 8000 liraydı, dedim ki topladım ordaki insanları bizim derdimiz esnafla uğraşmak değil ama biz belediyenin haklarınıda korumakla mükellefiz. Arkadaşlar burda raiş nedir?, dedikler ki başkanım 12000 liradır dediler 12 bin lira yaptık. Net söylüyorum bizim belediyemizin altındaki banka 2100 liraydı kirası biz 6 bin lira yaptık. Biz belediyenin hakkını koruma noktasında bizim vazgeçilmezimiz"; AFYON YEREL BASIN.COM- ÇÖZÜM GAZETESİ- AK HABER AJANS OLARAK BAŞKAN ATLI'YA SORUYORUZ..???

1- Neden ihale öncesi oraya talip olan vatandaşa belediye olarak kendilerinin işleteceğini söyledi..?? 

2- Bir gün ansızın belediye sitesinden ihaleye çıkardığınız parkı, 2 kişi haricinde diğer katılımcıların girmesini engelleyerek bu kişiler sizden neden şikayetçi oldu..?? 

3- İhaleye girip teklif veremeyen, Emre Gündüz, Fatih Kaya, Onur Alptürk, Adnan Akgül; bu kişilerin vebalini nasıl ödeyeceksiniz..??

4- İhaleye girecek vatandaşlar sabah erken saatte gelmelerine rağmen ihaleye geç geldiniz bahanesi ile ihaleye alınmadıkları ve ihaleye girecek genç bir esnafa sen bu ihaleye girme , bizim bu ihaleyi vereceğimiz kişi belli deyip neden ihaleye fesat karıştırdın, bu insanlar sana iftiramı atıyor..???

5- Bazı vatandaşlar sizin ihaleye giren ve girecek olan insanlardan başkaları aracılığı ile rüşvet istediğiniz iddia ediliyor, bu ne kadar doğru.???

HABER: AHMET UÇMAK
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum