ÇAY BELEDİYESİ TCK'NIN 235/A MADDESİNE TECAVÜZ ETTİ..!!

Afyonkarahisar Çay İlçesi Belediye Başkanlığı yaptığı ihalelere fesat karıştırma suçunu, alışkanlık haline getirerek, adeta Tck'nın 235/a maddesine defalarca tecavüz etti.

ÇAY BELEDİYESİ TCK'NIN 235/A MADDESİNE TECAVÜZ ETTİ..!!

Afyonkarahisar Çay İlçesi Belediye Başkanlığı yaptığı ihalelere fesat karıştırma suçunu, alışkanlık haline getirerek, adeta Tck'nın 235/a maddesine defalarca tecavüz etti.

ÇAY BELEDİYESİ TCK'NIN 235/A MADDESİNE TECAVÜZ ETTİ..!!
25 Temmuz 2020 - 15:49

Afyonkarahisar Çay İlçesi Belediye Başkanlığı yaptığı ihalelere fesat karıştırma suçunu, alışkanlık haline getirerek, adeta Tck'nın 235/a maddesine defalarca tecavüz etti.
 


Kamu ihaleleri konusunda 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu temel mevzuatını çiğneyen, ihaleye fesat karıştıran Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Fetö Terör örgütü üyesi ile ortak iş tutma, Belediye'ye ait termal tehsis alanını zarar ediyorum bahanesi ile ihale edip, İhaleye Fesat karıştırıp, 940 bin lira bedelle Selahattin Kök isimli vatandaşa satarak, belediyeyi zarara uğratma derken, yine kötü alışkanlıklarına devam ederek, Çağlayan park ihalesinde yine tecavüz, yine fesat karıştırdı iddia’sı ile gündeme bomba gibi düştü.


 
Ak Partili Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı'nın Çay İlçesinde bulunan Çağlayan Park İhalesine girmeyeceğini, belediye olarak kendilerinin işleteceğini söylemesi sonrasında bir gün ansızın belediye sitesinden ihaleye çıkardığı parkı, 2 kişi haricinde diğer katılımcıların girmesini engelleyerek ihalede en az Belediyenin 100 bin lira zarara uğratıldığı iddia edildi.
 


İhaleye girip teklif veremeyen, Emre Gündüz, Fatih Kaya, Onur Alptürk, Adnan Akgül, Genç girişimci olarak ihalede bilerek bizi saf dışı etmek için sabah erken saatte gelmelerine rağmen ihaleye geç geldiniz bahanesi ile ihaleye alınmadıklarını ve Başkan Hüseyin Atlı’nın birilerine ihaleyi peşkeş çekerek, Belediye’nin zarara uğratıldığını ve ihaleye fesat karıştırıldığını iddia ettiler. KATILIMCILAR ÇAREYİ CİMER'DE ARADILAR..
İhaleye girip teklif veremeyen Katılımcılar durumu CİMER’e şikayet ettiklerini şu ifadelerle iddia ettiler. “07/07/2020 Tarihinde Çay Belediyesi tarafından düzenlenen Çağlayan Park İhalesine katılmak için Belediye’ye gittim. Saat 08:30’da beni Belediye Gelir Şefliği açılmadı diyerek geri gönderdiler. Saat 09:00’da Gelir şefliğine alıp beklettiler Saat 09:20 geçe 100 tl şartname ücreti ve 1400 lira geçici teminat bedeli aldılar. Saat 10:00’da ihale başladı ve başladığında bize ihalede teklif veremeyeceğimizi söylediler. Dosya’yı saat 09:00’da vermemiz gerekiyormuş. Ama Gelir şefi odasına saat 09:20’de geldi ve İhalede 6 kişi vardı. 4 Kişiyi bende içinde olmak üzere ihaleye teklif veremezsiniz deyip çıkardılar ve Başkan’ın Yandaşına Milli Park olan Çağlayan Park peşkeş çekildi. Madem ihaleye 09:00’da dosya vermemiz gerekiyordu, neden bizlerden 09:20’de ihaleye girmek için para aldılar, teklif veremediğim ihaleye giriş ücreti ödedim. Bu ihalede usulsüzlük yapılmıştır. Çok ucuz fiyata verilmiştir” denildi.BELEDİYE EN AZ 100 BİN LİRA ZARARA UĞRATILDI..
 

İhaleye giren Metin Koca’nın İhaleyi aldığı ve teklif artırılmadan senelik 49 Bin liraya alındığı ihaleye giremeyen vatandaşlardan Adnan Akgün beni ihaleden almasalardı ben 150 Bin liraya kadar teklif verecektim, diğer arkadaşlarda en az 150 ila 200 bin lira verecek olan insanları neden ihaleye almadılar?, Belediye zarar ediyor diye belediyenin termal tehsis alanını zarara satan başkan şimdi ise belediye’yi kar etmesi gereken ihalede neden zararına 49 bin liraya kendi adamına veriyor. Bu bir ihale’ye fesat karıştırma ve yolsuzluk anlamına gelmez mi; dediler.GÖZ KORKUTMAK İÇİN ZABITA'YI GÖNDERMİŞ..
Kanunen her türlü haklarını arayacaklarını belirten ihale mağdurları konunun takipçisi olacaklarını yapılan bu yolsuzluğun üstünün kapatılmaması için mücadele verceklerini belirttiler. Çay Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı’nın talimatı üzerine ihale’de sesini çıkaran, yapılan haksızlık ve yolsuzluk karşısında susmayan ihale mağdurlarından Adnan Akgül’ün işyerine Zabıta ekipleri gönderilip tutanak tutulduğu ve akıllı ol, aklını alırım der gibi gözdağı verildiği iddia edildi. Adnan Akgün; 21 Senelik Çay’da esnafız, her zaman zabıta bizden alışveriş yapmaya gelir, ilk defa zabıta bana tutanak tuttu, esnafın gözünü korkutmak, Belediye’yi zarara uğratmak, ihaleye fesat karıştırmak ne Ak Partili belediyelere nede Çay Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı’ya yakışmaz, bizler seçilmiş olarak gelen Başkanımıza saygı duyarken onun bize ihale öncesi ve sonrası saygısızlık yapması doğru değil ; dedi.

 
Afyon Yerel Basın. Com Haber portalı olarak gündeme getirdiğimiz yolsuzluk ve ihaleye fesat karıştıran, fetö ile iş tutan Başkan Hüseyin Atlı’ya birilerinin DUR demesi için Devleti, Valiliği, Cumhurbaşkanlığını, Cumhuriyet Savcılığı ve Başsavcılığını, Milletvekillerini, Eski Bakanımız Prof Dr Veysel Eroğlunu, CİMER’i tüm kurum ve kuruluşları, göreve davet ediyoruz..

HABER: AHMET UÇMAK ( ÖZEL HABER )

YORUMLAR

  • 0 Yorum