Chp'de Coşkulu Bayramlaşma

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nda bayramlaşma programı düzenlendi

Chp'de Coşkulu Bayramlaşma

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nda bayramlaşma programı düzenlendi

Chp'de Coşkulu Bayramlaşma
09 Haziran 2019 - 16:35

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nda bayramlaşma programı düzenlendi. Burada konuşan CHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Karanfil; Bayramların barış, kardeşlik, birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın, sevginin, huzurun, öfke, nefret ve kinin bir kenara bırakıldığı özel günler olduğunu söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nda bayramlaşma programı bayramın ikinci günü partide gerçekleştirildi.

Partililerin ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma programında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı Mustafa Karanfil, rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Uzman Çavuş Ferhat Tomruk’a ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başladı.

 

 

YOKSULLUK, İŞSİZLİK, ÖTEKİLEŞTİRME SON BULSUN

Bayramların barış, kardeşlik, birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın, sevginin, huzurun, öfke, nefret ve kinin bir kenara bırakıldığı özel günler olduğunu ifade eden İl Başkan Yardımcısı Karanfil, “Biz CHP’liler olarak bu bayramda da dünya da ve ülkemizde yaşanan acı olayların son bulduğu, hiçbir çocuğun aç uyamadığı, gözyaşının yerini sevince bıraktığı bir dünya istiyoruz. İşsizliğin, yoksulluğun, ötekileştirici zehirli dilin, hak yemeni, iftira atmanın, yalan söylemenin son bulduğu emeğin en yüce değer olduğu demokrasiyi hak, hukuk, adalet ve barışı, saygı ve sevgiyi büyüten bir ülke özlemimizi cumhuriyetin kazanıldığı topraklardan bir kez daha tekrar ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramını kutluyoruz.” dedi.

 

 

İŞSİZLİK HAD SAFHADA

Daha sonra konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, tüm vatandaşların ve partililerin Ramazan Bayramı'nı kutlayarak sözlerine başladı. Türkiye’de resmi rakamlara göre 8 milyonu bulan işsizliğin olduğunu dile getiren Milletvekili Köksal, “Taşeron işçiliğin hat safhaya ulaşıp taşerona kadro vereceğiz müjdesiyle kandırılıp halen 475 bin Belediye işçisinin, 275 bin kamu da esas iş yapan taşeronun kadroya kavuştuğu gündür bayram. Emeklilikte yaşa takılanların düştüğü mağduriyetten kurtuldukları gündür bayram. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlandığı gündür bayram. Ülkemizde takipsizlik veya beraat kararı aldığı halde masumiyetini yargı kararıyla ispat ettiği halde KHK ile ihraç edilip mağdur insanların işlerine kavuştuğu gündür bayram. Emeklilerin torunlarına rahatlıkla bayram harçlığı verebildiği gündür bayram.” şeklinde konuştu.

 

 

HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Milletvekili Köksal konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Hak, hukuk ve adaletin tesis edilip huzurun yeniden hüküm sürdüğü, birlik ve beraberlik içerisinde yaşandığı gündür bayram. Kimsenin siyasi tercihlerinden dolayı aşağılanmadığı, illet, zillet, terörist denilmediği, ötekileştirilmediği, yaftalanmadığı gündür bayram. Bir kez daha haykırıyoruz; Bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen insanlar olarak Her Şey Çok Güzel olacak.” dedi.

Öte yandan CHP’ heyeti Afyonkarahisar Valiliği tarafından Taş Medrese’de düzenlenen resmi bayramlaşma törenine de katıldı.