çobanlar İlçemizde Vatandaş "ali Altuntaş" Diyor..

Afyonkarahisar’ın Çobanlar İlçesinde, Ak Parti Çobanlar İlçe teşkilatı bir toplantı düzenleyerek, yeni ilçe Başkanını açıkladı

çobanlar İlçemizde Vatandaş "ali Altuntaş" Diyor..

Afyonkarahisar’ın Çobanlar İlçesinde, Ak Parti Çobanlar İlçe teşkilatı bir toplantı düzenleyerek, yeni ilçe Başkanını açıkladı

çobanlar İlçemizde Vatandaş
30 Ocak 2019 - 16:07

Afyonkarahisar’ın Çobanlar İlçesinde, Ak Parti Çobanlar İlçe teşkilatı bir toplantı düzenleyerek, yeni ilçe Başkanını açıkladı.

 

Çobanlar Ak Parti İlçe Başkanlığında, düzenlenen toplantıya, Çobanlar Belediye Başkanı Salih Alaka, Çobanlar İlçe Başkanı Cengiz Ceylan, ve çok sayıda teşkilat üyesi ve mensubu katıldı. Yapılan toplantıda söz alan, İlçe Başkanı Cengiz Ceylan, 31 Mart yerel Seçimlerinin öncelikle, Çobanlara ve Ak Parti teşkilatına hayırlar getirmesini temenni etti.

 

31 Martta yapılacak olan, mahalli idareler yerel seçimlerinde bundan böyle yoluna, İl Genel Meclisinde devam edeceğini ifade eden Başkan Ceylan, şu anki ilçe başkanlığı görevini’de bir kaç gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ve oluru ile ilçe Başkanlığı ataması yapılan ve mazbatasını alan Ali Yalman’a bırakacağını, kendisine de bu davada başarılar dilediğini ifade ederek, katılımcılara teşekkür etti.

 

Ardından göreve yeni getirilen yeni İlçe Başkanı Ali Yalman da Cengiz Başkana teşekkür ederek, sözlerine başladı. Kendisine tevdi edilen bu görevi canla, başla ekip arkadaşları ile birlikte omuz omuza mücadele vererek, birlik beraberlik ve kardeşlik çerçevesinde, herkesi kucaklamak kaydı ile görevini layıkı ile yerine getireceğini ifade etti.

 

31 mart mahalli idareler yerel seçimlerinde de Çobanlar’da çıtayı daha da yükselterek, seçimlerden başarı ile çıkacaklarını ifade eden Yalman, seçimlerin şimdiden hayırlı ve uğurlu olması temennilerini ileterek, teşekür etti. Son olarak, söz alan Çobanlar Belediye Başkanı Salih Alaka’da, bu zamana kadar görevini layıkı ile yerine getiren Cengiz Ceylan’a şükran ve minnet duygularını ifade ederek, teşekkür etti. Yeni ilçe başkanı Ali Yalmanı da tebrik ederek başarılar diledi.

 

Kendisinin 31 mart akşamına kadar görevinin başında olduğunu, bu zaman zarfına kadar da gerek teşkilat üyeleri, gerekse Ak Parti’ye gönül vermiş kimler varsa birlik ve beraberlik içerisinde canla başla mücadele ederek, Çobanlar’da Ak Parti’nin zaferini seçim somrasında ilan edeceklerini ifade etti.

 

Çobanlar için belirlenen, AK Parti Belediye Başkan adayı Ali Altuntaşın da, sonuna kadar destekçisi olduğunu ifade eden başkan Alaka, bundan böyle Altuntaşın da verilen görevi layıkı ile yerine getirerek, bayrağı dalgalandıracağına inancının tam olduğunu ifade etti. Ardından İlçe Başkanlığındaki görev devir teslim töreni sona erdi. Daha sonra Ak Parti’nin Çobanlar seçim bürosuna geçen kalabalık, burada seçmenleri ile birlikte bir araya geldi. Burada, haber ekibimizin mikrofon tuttuğu kimler varsa, herkes sonuna kadar Ak Parti’nin Çobanlar Belediye Başkan adayı Ali Altuntaş’ın, yanında olduklarını söyledi.

 

Daha sonra, Ak Parti Çobanlar Belediye Başkan adayı Ali Altuntaş’ta adaylık sürecini değerlendirerek, kendisini ifade etti.

 

Öncelikle kendisini tanıtan belediye başkan adayı Ali Altuntaş, 2001 yılından bu yana Çobanlar’da Ak Parti Gençlik Kolları Kurucular Kurulu Üyeliği, ardından, Çobanlar Gençlik Kolları Başkanlığı, sonrasında 2 dönem Çobanlar Ak Parti İlçe Başkanlığı görevinde bulunduğunu, 2014 yılı Ak Parti Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Çobanlar Belediye Başkanlığı için, aday adayı olduğunu, Mevcut Belediye Başkanı Salih Alakanın aday gösterilmesi ile birlikte, Salih Başkanın yanında yer aldığını ve kendisini desteklediğini, yine o dönem Çobanlardan Ak Parti’den birinci sıra İl Genel Meclisine aday gösterildiğini ve İl Genel Meclisi Üyeliğini’de bu zamana kadar layıkı ile yerine getirdiğini, 31 mart mahalli idareler yerel seçimlerinde de yeniden Çobanlar için, gönül verdiği Ak Parti’den aday olduğunu ve bu süre zarfında da kendisine Belediye Başkanlığı için, adaylığının tevdi edildiğini söyledi.

 

Seçim  çalışmalarına adaylığı söz konusu olduğu günden, bu zamana kadar büyük bir özveri ve gayretle çalıştığını ifade ederek, çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Altuntaş, ziyaret ettiği ve birebir görüşme, istişarede bulunduğu kimler varsa herkesin, gencinden, yaşlısına kendisine teveccüh gösterildiğini ifade etti.

 

Gönül belediyeciliğinin, samimiyetin, tevazunun ve gayretin Çobanlarda hep hakim olduğunu, bundan böyle de söz konusu olan bu durumun devam edeceğini ifade etti. Çobanlar’da Ak Parti’nin çok güçlü bir teşkilatçılık anlayışının hakim olduğunu ifade eden Altuntaş, burada olan, birlik ve beraberliğin her daim devam etmesinden yana olduklarını sözlerine ekledi.

 

Yakın zamanda da gerek belediye meclis üyelerini gerekse projlerini özen ve itina çerçevesinde zeminini ve zamanını oturtarak, açıklayacaklarını beyan eden Altuntaş, 31 Mart yerel seçimlerinde, seçmenlerine kendisine teveccüh gösterip, oy verecek kimler varsa şimdiden teşekkürlerini ileterek, saygılarını sundu.

HABER: İSMAİL ÖGEDAY    KAMERA: AHMET UÇMAK    "VİDEO HABER"

https://www.youtube.com/watch?v=DSsHPvVaX9A&feature=youtu.be