"çocuklarımız Yine Cemaate Emanet Ediliyor"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı konuşmasında ; Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesindeki PKK’lılarla çıkan çatışmada hayatını kaybeden uzman çavuş Hatip Çağlar’a Allahtan rahmet yakınlarına sabır, ulusumuz

"çocuklarımız Yine Cemaate Emanet Ediliyor"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı konuşmasında ; Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesindeki PKK’lılarla çıkan çatışmada hayatını kaybeden uzman çavuş Hatip Çağlar’a Allahtan rahmet yakınlarına sabır, ulusumuz

28 Eylül 2017 - 00:02

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı konuşmasında ;

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesindeki PKK’lılarla çıkan çatışmada hayatını kaybeden uzman çavuş Hatip Çağlar’a Allahtan rahmet yakınlarına sabır, ulusumuza başsağlığı diliyorum.

Önceki geçirdiğimiz deprem sonrası tüm hemşerilerimize geçmiş olsun diyorum. Geçtiğimiz hafta Meksika’da yaşanan 7.1 büyüklüğündeki deprem, Bodrum’da sık aralıklarla tekrarlayan depremler ve ilimizdeki deprem sonrası bir kez daha gördük ki deprem bu ülkenin ve bölgemizin gerçeği. İlimiz genelde 2. Derece deprem bölgesi. Öncesinde yaşadığımız mal ve can kaybına neden olan yıkıcı depremler de var. Geçtiğimiz günlerde hatırlatma yapmıştım. Bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Belediyemizi, Belediye Başkanımızı uykudan uyandırmak istiyorum. Sayın bakandan kentsel dönüşüm sorununun bir an önce çözümü için bütçe oluşturulması konusunda yardım istemiştik, cevap gelmedi. Sayın başkana deprem anında merkez ilçede bulunan toplanma alanları ile bilgi istemiştik. Hala cevap gelmedi. Afyon genelinde olası bir depreme karşı alınan önlemler ve çalışmalar nelerdir? Deprem bizi nasıl etkileyecek? Bunları öğrenmek istiyoruz?

ÇOCUKLARIMIZ YİNE CEMAATE EMANET EDİLİYOR

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından; FETÖ ve paralel yapılanmanın yıllarca başta eğitim olmak üzere devletin her kademesine yuvalanmalarının verdiği zararı ve bedelleri hep beraber ödedik, ödemeye devam ediyoruz. Ülkemizdeki okul ve yurt sorununu, sağlıklı bir şekilde devlet güvencesinde çözmek yerine, çeşitli ideolojik yaklaşımlarla bu sorunun bazı oluşumlara tahvil edilmesinin en ağır ve acı sonuçlarını ödüyoruz.

“Ne FETÖ ne de diğer örgütler artık öğrencilerimizin zihnini zehirleyebilecek” demiştiniz. Şimdi size soruyorum. FETÖ’ye ait olan ve el konulan Selçuklu Mahallesindeki okul ve yurt il Milli Eğitim Müdürlüğüne devir edilmişti. Şimdi görüyoruz ki bir kısmı Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu oldu. Diğer kısmı TÜGVA’e devir edildi. FETÖ bitti okullar başka cemaatlere, yurtlarında meydana gelen tecavüz olaylarıyla hatırladığımız Ensar Vakfına, TÜRGEV’e, TÜGVA’ya devir ediliyor.

Çocuklarımızın geleceğini yaz-boz tahtasına dönüştürenler, dönem başladıktan sonra bir talimat ile öve öve getirdikleri TEOG sistemini apar topar kaldıranlar şimdi de Newyork’tan gelen emirle bir anda üniversite sınav sistemini değiştirdi. Bütün bunlar AKP iktidarının kalıcı ve öngörülebilir bir Milli Eğitim politikası olmadığının, bizlerle adeta alay edildiğinin kanıtıdır. Bir yandan bakan eğitimde çağ atladık diye hava atarken, diğer yanda AKP Genel Başkanı eğitimde ve kültürde sınıfta kaldık diyor.

Çocuğu bu yıl üniversite sınavına girecek olan bir veli olarak söylüyorum. Kafamız karışık. Çocuklarımızın geleceği için endişeliyiz. Maç başladıktan sonra sistem değişiyor. Eğer bir değişiklik şartsa niye önceden düşünmüyorsunuz. Neden önce sistemi tartışıp sonra değiştirmiyorsunuz. Şimdi son dakika üniversite sınavını iptal ettiğiniz nesil ilk kez el yazısına geçen, ilk kez TEOG sınavına giren, YGS ve LYS’nin kaldırılması sonrası ilke üniversite sınavına girecek nesil. Bu çocuklara yazık değil mi?

Bizim kimseyle şahsi sorunumuz yok. Kimseyle kan davamız yok. Şemsettin Karahisari Ortaokulu Müdürü Osman Aydoğan’ın Çavdarlıya tayin olmasını doğru buluyoruz. Gerek Oruçoğlu İlköğretim Okulunda, gerekse Şemsettin Karahisari okulunda yaşattıkları Atatürk devrimlerine karşı yaptığı etkinlikler hepimizin önünde cereyan etti. Sayın Aydoğan’ı Çavdarlıda da takip etmeye devam edeceğiz.

ÜLKEDEKİ TEK İSTİKRAR, SİZİN SÜREKLİ ALDATILMANIZ

Dışişleri bakanımız açıkladı. “Peşmerge’ye askeri eğitim desteğini sona erdireceğiz.” Yazıklar olsun size. Barzani ile Megri Megri diye düet yapan, Türk tarihinde ilk kez Kürdistanı selamlıyorum diyen AKP Genel Başkanı da döndü “Yanılmışız” diyor. Eğitim sisteminde yaşananlar, Kuzey Irak politikası FETÖ ile aynı menzile gidip Aldatılmışız diyenlere karşı artık vatandaşlarımız da sizlere oy vermekle yanıldığını anlamaya başladı. Bu ülkedeki tek istikrar sizin istikrarlı bir şekilde herkes tarafında aldatılmanızdır.

Mahalle delege seçimlerimiz devam ediyor. 15 Ekimde sonlanacak olan mahalle delege seçimlerimiz ardından ilçe kongrelerimiz başlayacak. 25 Aralık 2017 tarihinde de il kongremizi yapacağız.

google.com, pub-7798814850935806, DIRECT, f08c47fec0942fa0