Reklam

"doğum Günün Kutlu Olsun Fatma Abla"

Afyonkarahisar Ak Parti 27

"doğum Günün Kutlu Olsun Fatma Abla"

Afyonkarahisar Ak Parti 27

26 Eylül 2018 - 02:23
Reklam
Reklam

Afyonkarahisar Ak Parti 27. Dönem Milletvekili Aday adayı Cumhurbaşkanılığı Devlet Denetleme Kurulunda görev yapan, tüm insanlar tarafından çok sevilen, değerli insan Fatma Mert, 26 Eylül 1970 Yılından bugüne kadar acısıyla tatlısıyla 48 yılı geride bıraktı.

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunda 2008 Yılında göreve başlayan Afyonkarahisar'ın çok sevilen dürüst siyasetcisi, çalışkan ve başarılı insan Fatma Mert; Sultandağı İlçemizde Mutahasıp bir aile olan, Anne Nazik, Baba Hafız Muarrem Mert'in 3 tane evladından biri olarak, Sultandağı ilçemizde dünyaya geldi.

 

Hayatında çok büyük başarılara imza atan Fatma Mert; 2014 yılında yetim kalarak, Annesi Nazik Mert'i son yolculuğuna uğurladı. Doğum günü olan değerli ve sevilen ablamız Fatma Mert'i kısaca tanımak istersek.

 

Fatma Mert; 1976-1981 Afyonkarahisar / Sultandağı Ishaklı İlkokulunda okuduktan sonra, 1981-1983 Afyonkarahisar / Sultandağı İmam Hatip Lisesi, 1983-1988 Tarım ve Köyışleri Bakanlığı Ankara Ev Ekonomisi Meslek Lisesi, 1969-1992 Afyon/Sultandağı İlçe Tarım Müdürlüğü Ev Ekonomisi, 1992-1993 Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü Atama Daire Başkanlığı Disiplin Şube Müdürlüğü. Memur, 1993-2000 Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Bakanlık özel Kalem Müdür Yardımcılığı ve özel Kalem Müdürü, 2005-2009 Lisans. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü, 2010-2012 Yüksek Lisans. Ufuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ABD. Ulustararası İlişkiler Bölümü, 2013- Doktora, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi ABD, 2000-2003 Tarım işletmeleri Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Uzman, 2003-2008 Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü, T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunda Şef olarak halen görev yapıyor.

 

2015 Yılında 25. 26. 27. Dönem Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adaylığı yapmış, Ak Partiye gönül vermiş , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yolundan giden, Fatma Mert;  Yayın aşamasında olan, 2017 “Uluslararası Göç Politikaları" İsimli kitabı ile gündem yaratmıştır.

 

Aktif ve Başarısı ile; İmam Hatipli Sanayici ve İş Adamları Demeği (İHSİAD) Teşkilat Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı, Uluslararası Sıber Güvenlik Federasyonu ( ICSF) Yönetim Kurulu Üyesi, Afyonkarahisar Siber Güvenlik Derneği Başkanı, Ankara Siber Güvenlik Teşkilatı Demeği Başkanı, Uluslararası Down Sendromu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği genel Koordinatörü Yüksek istişare Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur.

 

Kimileri için en özel gündür doğum günleri, Bir yaş daha olgunlaşılan bu özel günde herkes hatırlanmak ister, Sevdikleri ile birlikte olmayı, birlikte olamadığı sevdikleri tarafında da güzelliklerle hatırlanmayı isterler.

 

Her doğum günü ömürden eksilen 1 seneyi ifade etse de, herkes bu özel günü mutlululuk içerisinde geçirmeyi tercih eder. Bu yüzdendir ki, sevdikleriminizin doğum günlerini önemsemeyi bilmeli ve en azından mutluluklarına ortak olmalıyız, diye düşündüm.

Bazen insanlar güzeldir. Sadece görünüşleriyle değil. Sadece söyledikleriyle değil. Olduklarıyla. Varlığı bile bizim için hayatımıza anlam katıyor.Fatma Abla; İyi ki doğdun, iyi ki varsın.. Doğum günün kutlu olsun.....

"AHMET UÇMAK"