Reklam

Emine Erdoğan, Ak Partili Kadınlarla Bir Araya Geldi

AK Parti’nin 27

Emine Erdoğan, Ak Partili Kadınlarla Bir Araya Geldi

AK Parti’nin 27

Emine Erdoğan, Ak Partili Kadınlarla Bir Araya Geldi
07 Ekim 2018 - 02:32
Reklam
Reklam

AK Parti’nin 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Emine Erdoğan, teşkilat mensubu kadınlarla bir araya geldi. Buluşmaya kadın bakanlar ve milletvekilleri ile milletvekili eşleri ve teşkilatın farklı kademelerinde görev alan kadınlar katıldı.

Toplantıda katılımcılarla sohbet eden Emine Erdoğan, milletin teveccühüne mazhar olmuş vekil ve ailelerin sorumluluklarına değindi.

“KADINLAR BAŞARININ ORTAĞIDIR”

Makamların emanet olduğunu vurgulayan Emine Erdoğan, “Aldığımız terbiye bu makamlarla övünmeyi, gururlanmayı değil, ‘ben daha ne yapabilirim?’ sorumluluğunu gerektirir” şeklinde konuştu. AK Parti’nin başarı hikâyesinde kadın emeğinin özel bir yeri olduğunu belirten Emine Erdoğan, “kadınlar başarının ortağıdır” ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan, toplumun yeni beklentileri olduğunun altını çizerek, kadınların siyasetin sert köşelerini yumuşatacak alanlara özel önem vermesini tavsiye etti.

Milletvekillerinden özellikle iki konuyu takip etmeleri ricasında bulunan Emine Erdoğan, 2018 yılında etkin şekilde başlayan Sıfır Atık Projesi’nin tüm illerde yerleşmesinin ve belediyelerin bu sisteme uygun atık yönetimine geçmesinin önemine dikkat çekti.

“ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN AİLELERİ, BAŞIMIZIN TACI ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİDİR”

Emine Erdoğan, konuşmasında hayvanları koruma kanununun da bir an önce Mecliste ele alınması gerektiğini belirterek, “Mahlûkatın her türü, bizim için hizmete layıktır. Hadis-i Şerif, ‘Yeryüzündekilere merhamet edin ki, göktekiler de size merhamet etsin’ buyuruyor” dedi.

Emine Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Şehit ve gazilerimizin aileleri, başımızın tacı şehitlerimizin emanetidir. İhtiyaçlarını gözetelim, yüreklerini hoş tutalım.”

Emine Erdoğan, konuşmasının ardından teşkilat mensupları ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.