Genç Saadette Bayrak Değişimi

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Turgut, görevini Avukat Hakan Bal’a devretti

Genç Saadette Bayrak Değişimi

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Turgut, görevini Avukat Hakan Bal’a devretti

Genç Saadette Bayrak Değişimi
27 Haziran 2019 - 23:18

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Turgut, görevini Avukat Hakan Bal’a devretti.

 

 

Yapılan devir teslim toplantısında konuşan Oğuzhan Turgut,

Cenabı Hakk, yeni göreve gelecek olan başkanımıza ve yönetim kuruluna görevini hakkı ile yerine getirmeyi nasip etsin. Saadet Partisi olarak bizler elhamdülillah güçlü bir teşkilatız çünkü bu gücümüzü inancımızdan, imanımızdan alıyoruz. Rahmetli hocamızın ifadesi ile “ iman varsa imkân da vardır ”der.

 

Dolayısı ile teşkilat yapımızın temelinde inancımız ve imanımız vardır. Bu doğrultuda teşkilatlarımızı çalıştırmak için gayret içerisinde bulunuyoruz. Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Teşkilatı her zaman olduğu gibi Afyonkarahisar‘ın en güçlü teşkilatıdır. Bunun yerine getirilmesi için de çalışmaya gayret gösteririz.

 

Bu gücün en önünde giden ve çalışmalarımızda öncü kuvvet vazifesini yerine getiren gençlik kollarımızdır. Gençlik kollarımıza yapmış oldukları bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.

 

BAYRAĞI DAHA YÜKSEĞE ÇIKARACAĞIZ.

Yeni görevi devralan Avukat Hakan Bal açıklamasında ;

Oğuzhan Turgut başkanımıza ve yönetim kuruluna yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bizde istişare esastır. Bütün çalışmalarımızı istişareye göre yaparız.

 

Bu görevle hareket alanımın ve büyük sorumluluğumun bilincindeyim.Gençliğimiz maddi ve manevi anlamda çöküntü içinde olduğunu görüyoruz. Bizler Milli Görüş şuuruyla bu çöküntüyü gidermek için bu yola baş koyduk. Hangi görev verilirse verilsin Allah’ın izniyle son nefesimize kadar bu şuurla hareket edeceğiz.

 

Milli Görüş olarak altını çizdiğimiz bir cümle var, Önce ahlak ve maneviyat. Ahlak ve maneviyatta hangi noktada olduğumuzu hep beraber görüyoruz, her geçen gün geriye doğru gidiyoruz. Bizler ölçülerimizin başına ahlak ve maneviyatı koymadığımız müddetçe ne yaparsak yapalım insanlarımızı mutlu etme imkânına sahip değiliz.Sadece ben merkezli, çıkar merkezli, menfaat merkezli çalışmalar insanları mutlu etmeyecektir, etmiyor.

 

Diğer taraftan gençliğimizin içerisinde bulunduğu durumu hep beraber görüyoruz. Gençliğimiz geleceğinden kaygılı, karamsar, ne yapacağını bilmiyor. Dolayısı ile şuan gençlik kolları devir teslim töreni içerisindeyiz, gençliğimizin yapacağı hizmetler önem arz ediyor. Biz onların öncü olmalarını istiyoruz, hayırlı hizmetlerde en önde gitmelerini istiyoruz.

 

Ama bugün gençliğimiz bu noktada ciddi sıkıntılar içerisindeler. Özellikle son dönemde yaşanan bonzai vakaları, uyuşturucu vakaları, diğer taraftan alkol kullanımının çok küçük yaşlara kadar inmiş olması gençliğimizin durumunu açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor, bu noktada da üzerimize çok büyük vazifeler düşüyor. İnşallah rabbim bizlere gençlerimizi bu sıkıntılı süreçten kurtarmayı nasip eylesin.

 

Afyonkarahisar’da Genç Saadet olarak yeni bir hamle başlatacağız inşaallah. Öncelikle teşkilatlarımızı güçlendirecek, ve özellikle ilçe gençlik teşkilatlarımızı oluşturup, mevcut olanları da hareketlendireceğiz inşallah

Gün çalışma günüdür, gün canımızı dişimize takarak çalışma günüdür, tükenmeyen inancımızla bitmeyen heyecanımızla değerlerinin bilincinde olan nesillere ulaşma günüdür. BAYRAĞI DAHA YÜKSEĞE ÇIKARACAĞIZ İNŞALLAH