Hasene Yardımlaşma Derneği Kurban çalışmalarında

Hasene Yardımlaşma Derneği Afyonkarahisar'da, Kurban Bayramı çalışmalarına başladı

Hasene Yardımlaşma Derneği Kurban çalışmalarında

Hasene Yardımlaşma Derneği Afyonkarahisar'da, Kurban Bayramı çalışmalarına başladı

Hasene Yardımlaşma Derneği Kurban çalışmalarında
30 Ağustos 2017 - 01:22

Hasene Yardımlaşma Derneği Afyonkarahisar'da, Kurban Bayramı çalışmalarına başladı.

hasene Yardımlaşma Derneği, Hayırsever Vatandaşlarımız tarafından teslim edilen emanetleri, gerçek ihtiyaç sahiplerine zamanında teslim etmenin verdiği huzur ile, yaklaşan Kurban Bayramına varmanın saadetini yaşıyor..

Kurban Bayramı çalışmalarına dair yazılı bir basın açıklması yapan Hasene Derneği Afyonkarahisar Gönüllü Temsilcisi Himmet UYSAL; "Derneğimizin sorumluluk alanı geniş. Hayırseverlerimiz tarafından teslim edilen emanetleri, sahiplerine ulaştırmanın azim ve gayreti içerisindeyiz. İhtiyaç sahiplerinin yüzlerinde oluşan bir tebessüm dahi bizim için büyük bir mükafattır" dedi.


Himmet UYSAL açıklamasında: "Kurban paylaşım ve muhabbettir. Rabbimizin bizlere verdiği imkanları en iyi şekilde değerlendirmek ve çevremizdeki insanlarla paylaşmalıyız. Çünkü Kurban Paylaşınca Güzeldir. Yüce Mevlam Kur'an-ı Azimüşan'da 'Artık ondana hem kendiniz yiyin hem de yoksula - fakire yedirin (Hacc Suresi 28)' buyurmaktadır. İbadetler kulu Allah'a yakınlaştıran güzel birer vesiledir. Kurban Kulluk bilincinin oluşması ve pekişmesine katkı sağlar. Aynı zamanda, Ümmet Coğrafyasındaki Mazlum ve Mağdurlar ile bir araya gelmemize vesile olan bir ibadettir. Biz Hasene Yardımlaşma Derneği olarak Türkiye haricinde, Avrasya - Afrika ve Asya bölgesi kapsamında 100 ülkede ve yüzlerce gözlemcinin nezaretinde Kurban kesim ibadetimizi icra ve ifa ediyoruz" fadelerine yer verdi.

Kurban Bağışlarını yapmak isteyenlere değinen Himmet Uysal, Kurban Bedelinin 450 TL olduğunu ve Hayırsever Vatandaşlarımızın, Kurban - Adak - Akike Kurban bağışlarını, IGMG SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ TÜRKİYE ŞUBESİ Kuveyt Türk Bankasından 890020500000890744300006 nolu İBAN Hesabına yatırabileceklerini belirtti.