"hedefimiz Sendikamızı Zirveden Yeni Ufuklara Taşımaktır"

26 Haziran’da yapılan Şube Divan Kurulumuzda 17 ilçe teşkilatımız, şube yönetim kurulumuz, disiplin-denetleme kurullarımız ve kadınlar komisyonumuz dahil olmak üzere teşkilatımızın tamamının, önümüzde

"hedefimiz Sendikamızı Zirveden Yeni Ufuklara Taşımaktır"

26 Haziran’da yapılan Şube Divan Kurulumuzda 17 ilçe teşkilatımız, şube yönetim kurulumuz, disiplin-denetleme kurullarımız ve kadınlar komisyonumuz dahil olmak üzere teşkilatımızın tamamının, önümüzde

20 Temmuz 2018 - 19:52

26 Haziran’da yapılan Şube Divan Kurulumuzda 17 ilçe teşkilatımız, şube yönetim kurulumuz, disiplin-denetleme kurullarımız ve kadınlar komisyonumuz dahil olmak üzere teşkilatımızın tamamının, önümüzdeki kongre için tek bir ortak aday göstermek suretiyle vermiş olduğu görevimiz için “virabismillah” dedik.

Yeni Dönemin İnşası, Kardeşliğimizin İhyası İçin Çalışıyoruz

Teşkilatımızın ve kardeşliğimizin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun idrakindeyiz. Bu idrakle yeni dönemin inşası ve kardeşliğimizin ihyası için durmadan, yorulmak nedir bilmeden çalışmaya devam ediyoruz. Sorumluluğumuz bizim en önemli motivasyonumuzdur. Teşkilatımızın güveni, teveccühü ve muhabbetinin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğa; alın terimiz, samimi gayretimizle harmanladığımız çalışmalarımızla hizmet ediyoruz. Yeni dönemin inşasında kardeşliğimiz hareketimizin esası olacaktır.

Sahada Ciddi Bir Destek ve Teveccüh Görüyoruz

Kongre sürecimizle ilgili olarak bir dizi okul kurum ziyareti gerçekleştirdik. Kongre sürecimizle ilgili arkadaşlarımızı bilgilendirdik. Yeni dönemin inşası hakkında istişarelerde bulunduk. Ziyaretlerimiz esnasında gerek çalışmalarımıza katılmak, eşlik etmek suretiyle destek veren, gerekse okul kurumlarında teşkilatımızı en güzel şekilde ağırlayan dost, kardeş ve ağabeylerimizden ciddi bir destek, teşkilatımızın almış olduğu karardan duyulan memnuniyeti gördük. İlçelerimizden ve merkezden birçok mensubumuzun/üyemizin telefonla arayarak, şubemizi ziyaret ederek, okul kurumlarına davet ederek destek ve memnuniyetlerini ifade etmelireden bizler de memnuniyet duyduk. Her bir mensubumuza en kalbi duygularla teşekkür ediyoruz.

Yeni Dönemi İnşa Etmek İçin Gerekli Sendikal Tecrübe ve Birikime Sahibiz

11 Kasım 2007’de yapılan şube kongremizden bu yana, 11 yıldır sendikamızın şube başkan vekili olarak hizmet etme imkânı buldum. Bu süreç içinde yapılan her türlü çalışma içinde teşkilatımızın mutfağında yer alan ekibin bir parçası olduk. Geçtiğimiz dönem içinde üye sayımızın 5307’ye ulaşmış olması, sadece yetkinin değil etkinin de bir ifadesidir. Üyesinin sorunlarını değerlendirirken kardeşlik hukuku içerinde kendi sorunu olarak değerlendiren bir teşkilat kültürüne sahibiz. Bugün elhamdülillah çözümün adresi marka bir sendika olduk. Sorunlar söz konusu olduğunda çözümün arayışının merkezi olduk. Yapmış olduğumuz sportif, kültürel faaliyetlerle örneklik teşkil ettik. Geldiğimiz nokta itibariyle örnek projelere imza atarak rüştünü ispat etmiş bir teşkilatız.

Bu anlamda önümüzdeki dönem, teşkilatımıza emek vermiş büyüklerimizin tecrübesi ile davamıza gönül vermiş genç kardeşlerimizin enerjilerini birleştireceğimiz bir süreç olacaktır.

Hedefimiz Sendikamızı Zirveden Yeni Ufuklara Taşımaktır

Geldiğimiz nokta itibariyle zirvede olan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu şubemizi yeni ufuklara taşımanın heyecanı, azmi ve kararlılığı ile yürüyoruz. Etkinliklerimiz, sportif ve kültürel faaliyetlerimizi çeşitlendirerek artıracağımız yeni dönemde her bir üyemizin sendikamızı yanında çok daha fazla bulacağı bir dönem inşa edeceğiz. İçerisinde bulunduğumuz kongre sürecimizi kardeşlik hukukumuza halel getirmeden nihayetlendirmek asıl gayelerimizden biridir. Teşkilatımız bu süreci kardeşlik ikliminde sürdürecek birikim, tecrübe ve kararlılığa sahiptir.

Tüm ilçe teşkilatlarımıza, şube yönetim kurulumuza, disinlin-denetleme kurullarımıza, kadınlar komisyonumuza, çalışmalarımız sırasında teşkilatımızı okul kurum ziyaretlerinde en güzel şekilde ağırlayan dua, destek ve teveccühlerini ifade eden, çalışmalarımıza omuz, emek ve destek veren tüm dost, kardeş ve ağabeylerimize en kalbi duygularla teşekkür ediyorum.

Mustafa ARSLAN

Şube Başkan Vekili/Şube Başkan Adayı

google.com, pub-7798814850935806, DIRECT, f08c47fec0942fa0