İlçe Emniyet Amirliği Kapatılmayacak..!!

Afyonkarahisar Bayat İlçesinde vatandaşlar arası yayılan, İlçe Emniyet Amirliği kapatılacak söylentisine İlçe Emniyet Amirliğinden açıklama geldi

İlçe Emniyet Amirliği Kapatılmayacak..!!

Afyonkarahisar Bayat İlçesinde vatandaşlar arası yayılan, İlçe Emniyet Amirliği kapatılacak söylentisine İlçe Emniyet Amirliğinden açıklama geldi

İlçe Emniyet Amirliği Kapatılmayacak..!!
27 Mart 2019 - 09:28

Afyonkarahisar Bayat İlçesinde vatandaşlar arası yayılan, İlçe Emniyet Amirliği kapatılacak söylentisine İlçe Emniyet Amirliğinden açıklama geldi.

 

 

31 Mart Yerel seçimlerinin yaklaşması ile birlikte siyasetin hız kazanması ile ilçe ve beldelerdeki oy alma, ortalığı bulandırma içerisinde olanların söylentileri ile Bayat İlçe Emniyet Amirliğinin kapatılacağı söylentilerine karşın Bayat İlçe Emniyet Amirliğinden açıklama geldi.

 

 

Yapılan ve partilere gönderilen yazıda; Kaymakamlık Makamının 25.03.2019 tarih ve E.283 sayılı yazısı;
İlgi sayılı yazı İle 18.03.2019 tarihinden bu yana yerel sosyal medya hesaptannda ve halk arasında İlçemiz Emniyet Amirliğinin kapatılacağı yönünde dedikoduların dolaştığını beyanla Ak Parti. CHP. MHP ve Demokrat Parti İlçe Başkanlığı'nın 21/03/2019 tarihli İlçe Emniyet Amirliğinin Kapatılması Hakkında konulu dilekçesi ile bilgi talebinde bulunulduğu bildirilmiştir.

 

 

ilçe Emniyet Amirliğimizin Bakanlık Makamının oluru ile kuruluşundan itibaren bu güne kadar herhangi bir şekilde Bayat İlçe Emniyet Amirliği'nin kapatılmasına yönelik herhangi bir çalışma olmamış ve bu yönde herhangi bir yazışma yapılmamıştır.
Ileriki tarihlerde de Bayat ilçe Emniyet Amirliği’nin kapatılması yönünde herhangi bir planlama veya görüşü içeren yazışma bulunmamaktadır.

 

Devletimiz tarafından ( Cumhuriyet Mahallesi Afyonkarahısar Caddesi No 2 sayılı adreste 24 lojmanlı yeni hizmet binası kurutarak 20.10.2013 tarihinden itibaren Bayat İlçe Emniyet Amirliği yeni hizmet binasında hizmet vermeye devam etmiş, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven ortamında yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla hizmet veriminin artırılabilmesi için KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) projesi kapsamında, ilçe genelinde KGYS sistemi kurulumu yapılmasından da anlaşılacağı üzere Devletimiz tarafından vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak üzere Bayat İlçe Emniyet Amirliğimize en üst düzeyde yatırımlar yapılmakta olup. Devletimiz tarafından en üst düzeyde yapılan yatırımlardan da anlaşılacağı üzere dilekçe de belirtilen bahse konu olay tamamen asılsız, hiçbir resmi yazışma veya bilgiye dayalı olmayan bir söylentiden ibarettir; "Bilgilerinize arz ederim" Yazılı açıklama yapıldı.

HABER: AHMET UÇMAK ( AFYONKARAHİSAR HABER AJANS )