İşsizler Derneği’nden Kömür Kampanyası

Afyonkarahisar İşsizler Derneği Başkanı Hasan Kaya, her yıl olduğunu gibi bu yılda “Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocuklar Üşümesin” kampanyasını başlattıklarını söyledi

İşsizler Derneği’nden Kömür Kampanyası

Afyonkarahisar İşsizler Derneği Başkanı Hasan Kaya, her yıl olduğunu gibi bu yılda “Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocuklar Üşümesin” kampanyasını başlattıklarını söyledi

İşsizler Derneği’nden Kömür Kampanyası
08 Kasım 2018 - 18:54

Afyonkarahisar İşsizler Derneği Başkanı Hasan Kaya, her yıl olduğunu gibi bu yılda “Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocuklar Üşümesin” kampanyasını başlattıklarını söyledi.

 

Afyonkarahisar İşsizler Derneği Başkanı Hasan Kaya, “Kışın girdiği şu günlerde özellikle işsiz, dar gelirli, asgari ücretli ve de halini söyleyemeyen onurlu vatandaşlarımızı soğuğun insafına terk etmeyelim. İlimizde mevsim gereği kış gelince işsizlik artmaktadır. Devletimiz ve Valiliğimiz işsizlerimize sosyal güvencesi olmayanlara kömür yardımı yapmakta onları bu kış günlerinde ısıtmaktadır. Ne var ki işten yeni ayrılmış halen sigortası gözüken fakat işi olmayan çok sayıda insanımız var. Birde okula giden çocuğu olanlarla işte biz bunlara ulaşıyoruz. İşi olanın ise asgari ücreti ile okuyan çocuğu, ev kirası, elektrik su derken elinde sadece ekmek parası kalmaktadır. Bu durumda yüzlerce insanımız vardır” dedi.

 

 

200 AİLEYE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ

Bu yıl hayırseverlerin yardımlarını ile 200 aileye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Kaya, “İşsizler derneğimize bu konuda yardım talep etmek için günde onlarca kişi gelmektedir. En dikkatimizi çeken ise onurlu vatandaşlarımızın sosyal kurumlara gidememekte ve bizleri bulmaktadırlar. Afyonkarahisarlı hayırsever iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın bu konuda çok duyarlı olduğunu bilmekteyiz. Geleneksel olarak her kış düzenlediğimiz “Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocuklar Üşümesin” kampanyasını başlatıyoruz. Bu kampanyada kömür yardımında bulunacak olan hayırseverlerimize kömür ihtiyacı olan vatandaşlarımızın direk adreslerini veriyoruz. Dikkat ettiğimiz en önemli konu kömürü verenle alan bilmektedir. Dernek olarak hedefimiz bu sene 200 ihtiyaç sahibi aileyi sıcak yuvalarında sevindirmektir. Biz dernek olarak hayırsever kişi ve kuruluşlara ihtiyaç sahibi kişilerin adreslerini veririz. Onlarda o kişiye gönderirler. Dernek olarak biz köprü vazifesi yapmaktayız. Dernek Banka Hesap Numarası İş Bankası Afyon Şubesi Hesap No:4000-2152254 İBAN: TR56 0006 4000 0014 0002 152254” dedi.

 

Kaya açıklamasının devamında şöyle konuştu:

“İşsizler Derneği olarak saygı değer milletvekillerimiz, hayırsever iş adamlarımızı, Oda Başkanlarımızı ve Sendika Başkanlarımızı ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımları için desteklerini bekliyoruz. Bu husus da kendilerini ziyaret de edeceğiz. Afyonkarahisar’daki hayırsever kişi ve kuruluşları kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.”