Karakolda Doğru Söyler, Mahkemede şaşar!

Afyonkarahisar 2

Karakolda Doğru Söyler, Mahkemede şaşar!

Afyonkarahisar 2

Karakolda Doğru Söyler, Mahkemede şaşar!
19 Ağustos 2017 - 10:53

Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada yargılanan tutuklu sanık Tuncay Ürkmez'in yargılanmasına devam edildi.

Tuncay ürkmezin davasında tanıklık yapan tutuklu Tolga Kılıç, Ürkmez'i Dinar'da esnaf olarak tanıdığını ve kendisinden ekmek aldığını iddia etti.

Kılıç Ürkmez'i Dinar’da esnaf olarak tanıdığını kendisini fırıncı olarak bildiğini ve kendisinden ekmek aldığını FETÖ ile bir bağının olup olmadığını bilmediğini ifade etti. Sorgudaki ifadesinde psikolojisinin iyi olmadığını ve Dinar Sanayici ve İşadamları Derneğine üye olması konusundaki teklifi Tuncay Ürkmez'in yaptığı konusundaki ifadesinin sehven yazılmış olabileceğini iddia etti.

Kılıç'ın bu şekildeki davranışı duruşmayı misafir olarak takip edenler tarafından karakolda doğru söyler mahkemede şaşar şeklinde yorumlandı.

Ürkmez' mahkeme başkanı avukatı olmadığını ve talebi halinde kendisine ücretsiz avukat atanabileceğini belirtmesi üzerine de Ürkmez dava dosyasını gördükten sonra avukat için karar vereceğini beyan etti.

Kaynak: Kurtuluş Gazetesi