Kaza'da Klor Gazı çevreye Yayıldı..!!

Afyonkarahisar Dinar Çay Karayolu 20

Kaza'da Klor Gazı çevreye Yayıldı..!!

Afyonkarahisar Dinar Çay Karayolu 20

Kaza'da Klor Gazı çevreye Yayıldı..!!
17 Nisan 2019 - 10:31

Afyonkarahisar Dinar Çay Karayolu 20. Kilometre Kılıçkaya mevkiinde Klor Gazı yüklü Tankerin devrilmesi sonucu AFAD ve Jandarma ekipleri alarm verdi.

 

Edinilen bilgiye göre; Dün saat 16: 30 sıralarında, Yusuf Oran (48) idaresindeki 68 AAP 143 Plakalı Tankerin, Dinar Çay Karayolu 20. Kilometre Kılıçkaya mevkiinde, Yağışlardan dolayı yolun kaygan olması sebebi ile direksiyon hakimiyetini kaybeden, Klor Gazı yüklü Tankerin sürücüsü Yusuf Oran (43) ağır yaralı olarak hastaneye kadırıldığı ve durumunun iyi olduğu bildirildi.

 

68 AAP 143 Plakalı Tankerin devrilmesi ile çevreye yayılan gaz sonrası Afyonkarahisar Merkez'den gelen AFAD ekipleri güvenlik önlemleri alarak çevrede gaz kontrolü yaptı. AFAD Ekiplerinin çevreye yayılan klor gazı nedeni ile önlemlerini sıklaşştırdığı belirtildi.

 

Jandarma ekipleri tarafından, yol kontrollü olarak trafiğe verilirken, araçların durmasına ve beklemesine izin verilmediği görüldü. Tarlaya dökülen klor gazının yeşil örtüyü yaktığı ve bu durumdan dolayı AFAD ekipleri klor Gazı dökülen alandaki toprakların tahliye edilip imha edilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı birimler için jandarma ekiplerinden yardım talep etti.

 

Jandarma ekipleri yaşanan kaza ile ilgili olarak geniş çapta soruşturma başlattı.

HABER: AHMET UÇMAK