Küçük Kızın Bisikletini Böyle çaldı..

Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi, Çakır Mahallesi Lise caddesinde ki bir evin bahçesinden, 19 Nisan Cuma günü saat 13

Küçük Kızın Bisikletini Böyle çaldı..

Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi, Çakır Mahallesi Lise caddesinde ki bir evin bahçesinden, 19 Nisan Cuma günü saat 13

Küçük Kızın Bisikletini Böyle çaldı..
24 Nisan 2019 - 10:09Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi, Çakır Mahallesi Lise caddesinde ki bir evin bahçesinden, 19 Nisan Cuma günü saat 13.52’de bir bisiklet çalındı. 

 
Bisikletin çalınma anı ve şüphelinin bahçeye giriş çıkışları ise binanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.


Bisikletinin yerinde olmadığını fark eden Rümeysa Özen(10), güvenlik kameralarını incelediği sırada bir kişinin bisikletini çaldığını fark etti.Bahçede balkonun altına bıraktığı bisikletine binmek için bahçeye çıkan bisikleti bıraktığı yerde bulamayan  Rümeysa Özen Önce bisikletini mahalleden bir çocuğun alabileceğini düşündü. Ardından mahallede bir müddet bisikletini arayan küçük kız olumlu sonuç alamayınca apartman yöneticisiyle birlikte güvenlik kameralarını inceledi.


Güvenlik kamerasında bahçeye giren bir adamın bisikletini bahçeden çıkartıp daha sonra binerek uzaklaştığı görüntülerini cep telefonuna kayıt eden Rümeysa Özen, durumu ailesine bildirdi. Rümeysa Özen’in ailesi polise olayla ilgili şikayetçi olurken, güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.


Bisikletinin çalındığı için üzgün olduğunu belirten Özen olayı şöyle anlattı: “Cuma günü öğleyin ben okula gittikten sonra bisikletimi çalmış. Bende cumartesi günü bisiklete binecektim. O zaman bisikletimin kaybolduğunu fark ettim. Önce bir çocuk aldı sandım. Sonra bisikletimi aramaya başladım.


Evin bahçesinde bıraktığım yerde yoktu. Sokağa baktım binilip atılmış olabileceğini düşündüm. Sonra binanın güvenlik kamerasına baktım. Güvenlik kamerasından buldum. Babamlara haber verdim. Bisikletlerimizden ne istiyorsunuz? Biz boş zamanlarımızda onlar ile zaman geçiriyoruz” dedi.