Kültür Sanat çalışma Grubundan Emirdağ Gezisi

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Kültür Sanat Çalışma Grubu, Emirdağ'a kültür gezisi düzenledi

Kültür Sanat çalışma Grubundan Emirdağ Gezisi

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Kültür Sanat Çalışma Grubu, Emirdağ'a kültür gezisi düzenledi

Kültür Sanat çalışma Grubundan Emirdağ Gezisi
14 Kasım 2017 - 22:18

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Kültür Sanat Çalışma Grubu, Emirdağ'a kültür gezisi düzenledi.

Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu Başkanı Ünal Özdoğan'ın başkanlığında tüm grup üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen gezide, Emirdağ'daki tarihi, kültürel ve sosyal mekanlar incelendi.

EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ZİYARET EDİLDİ

Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) Başkanı Ahmet Urfalı ve Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen gezi, Emirdağ Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan kahvaltı ile başladı. Kahvaltıya katılan Emirdağ Belediye Başkan Vekili Vahit Ünver de Kültür Sanat Çalışma Grubu'nun ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlk olarak Emirdağ’ın Seyir Tepesini gezen Kültür Sanat Çalışma Grubu daha sonra Emirdağ Organize Sanayi Bölgesini inceledi. Burada OSB Müdürü Oğuzhan Şamil Çil tarafından sanayi ile ilgili bilgi verildi. Adaçal A.Ş. Endüstriyel Mineraller tarafından öğle yemeğinde misafir edilen Kent Konseyi Kültür Sanat Grubu üyeleri, daha sonra Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın tarafından Başkanlık makamında kabul edildi.

SOSYAL VE KÜLTÜREL İLİŞKİLER PEKİŞTİRİLECEK

Belediye Başkanı Kargın, bu tür kültür gezilerini çok önemsediğini belirterek, Afyonkarahisar ile Emirdağ - Eskişehir arasında sıcak ilişkilerin sosyal ve kültürel yönden kurulmasından yana olduğunu dile getirdi. Amoryum tarihi kentini ve Karacalar Köyünde bulunan ‘Hak Halili Türbesi’ni de gezen gruba, gezi sonunda Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası binasında, Emirdağ ile ilgili kültürel hediyeler verilerek ziyaretler değerlendirildi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi Kültür Sanat Grubu Başkanı Ünal Özdoğan, Emirdağ Günleri ile başlayan bu geziden çok memnun kaldıklarını, bundan sonra yeni etkinliklerle Eskişehir’de bulunan Emirdağlılar ve Afyonlularla dostluğu, kardeşliği sosyal ve kültürel yönden pekiştireceklerini dile getirdi. Geziye ev sahipliği yapan Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter de Eskişehir-Emirdağ-Afyonkarahisar üçgeni içerisinde sosyal ve kültürel bağları kuvvetlendireceklerini ve yeni çalışmalarda buluşmak istediklerini dile getirdi.