“maltepe Sahilde Afyonkarahisar Kültür Ve Tanıtım Fuarı”

Sayın Bakanımız Prof

“maltepe Sahilde Afyonkarahisar Kültür Ve Tanıtım Fuarı”

Sayın Bakanımız Prof

“maltepe Sahilde Afyonkarahisar Kültür Ve Tanıtım Fuarı”
10 Eylül 2017 - 21:35

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyonkarahisar Tanıtım Günleri Organizasyonu İçin Teşekkür Ediyorum.
Orman Bakanlığı Bakan Müşaviri Milletvekilimi Sayın Halil Ürün'e Teşekkür Ediyorum.
Afyonkarahisar Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz, Sinanpaşa Kaymakamımız Sayın Kerem Türker,
Afyon Marmara Dernekleri Federasyonunun düzenlediği Afyonkarahisar Tanıtım Günleri İstanbul'da yaşayan hemşehrilerimiz için, Afyonkarahisar'ın tanıtımı için önemli bir etkinliktir.
Bu tür organizasyonların yurt dışında, diğer ülkelerde yapılmasının ülkemizin tanıtımına, turizme katkı sağlayacağı, dolayısıyla yatırımcıların ülkemizde yatırım yapmaları, ithalat ve ihracata etkisiyle üretilen ürünlerin pazarlanması sağlanarak, çiftçimize fayda sağlayacağı unutulmamalıdır.
Bu sene düzenlenen Afyonkarahisar Tanıtım Günleri Gurbette Yaşayan Hemşehrilerimizin Afyonkarahisar'ı İstanbul'da yaşamasını sağlayacaktır.
Zaferin kazanıldığı topraklardan, Kocatepe'de Atatürk'ün Ordular ilk Hedefiniz Akdenizdir İleri sözünden yola çıkarak, Yarım saat içinde cepheyi alamayıp verilen görevi yerine getiremediğinden tek kurşunla hayatına son veren kahraman Albay Reşat Çiğiltepe'nin şehitliğinin bulunduğu, çatışmaların en şiddetli yaşandığı Çiğiltepe'nin bulunduğu Sinanpaşa ilçemiz, Yavuz Sultan Selim'in lalası Sinan Paşa'nın ismini taşıyan tek ilçedir Sinanpaşa..
Afyonkarahisar'ın örf adet ve birbirinden önemli lezzetleri, termali, mermeri, lokumu, sucuğu, patatesi, köy ekmeği, köy peyniri, haşhaş yağı, haşhaş ezmesi, nohutu, bulguru, fasulyesi ve doğal ürünleriyle tanıtılması sağlanacaktır.
Bu tür çalışmaları, organizasyonları basite alanlar, ilgilenmeyenler elbet olacaktır.
Ancak bizler; köyümüz, kasabamız, ilçemiz, ilimiz, kısaca Türkiye'miz için çalışmaya devam edeceğiz.
Ne mutlu görevini yapanlara..

google.com, pub-7798814850935806, DIRECT, f08c47fec0942fa0