"meydanlarda İdam Narası Atanlar, şimdi Değilse Ne Zaman"

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Şahin, bu güne kadar idam idam diye meydanlarda siyaset yapan siyasilerin neden şimdi idam yasasını meclise taşımadıklarını sord

"meydanlarda İdam Narası Atanlar, şimdi Değilse Ne Zaman"

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Şahin, bu güne kadar idam idam diye meydanlarda siyaset yapan siyasilerin neden şimdi idam yasasını meclise taşımadıklarını sord

14 Ağustos 2017 - 23:09

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Şahin, bu güne kadar idam idam diye meydanlarda siyaset yapan siyasilerin neden şimdi idam yasasını meclise taşımadıklarını sordu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz’un ardından geçen 1 yıllık süreçte ‘idam’ taleplerine olumlu karşılık verdiğini, parlamentoya geleceğine inandığı idam talebi için, "oradan çıkması durumunda tereddütsüz onaylayacağını" söylediğini belirten Hakan Şahin, milletvekillerinden ve parti genel başkanlarından meclise idam yasasını sunmalarının istedi.

Şahin yaptığı açıklamasında; “ Erdoğan, darbe girişiminin 1'inci yıl anma törenlerinde ise “Arkalarında kimler olduğunu çok iyi biliyoruz. Piyonlarını ezip geçmeden atları, veziri alıp şahı da mat edemeyiz. Önce bu hainlerin kafasını kopartacağız” dedi. Erdoğan ayrıca aynı konuşmalarda, idam talepleri için “Hans, George ne der, buna bakmam. Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin, Ayşe, Fatma, Hatice ne der ona bakarım” ifadelerini kullandı. Bu ifadelerden sonra Cumhurbaşkanımızın önüne kimler duruyor kimler meclise getirmiyor yoksa danışıklı dövüş oynanıp yeni bir seçim malzemesi için mi bekletiliyor.

Peki meydanlarda ip fırlatıp hadi idamı getirin diyenler ,idam meclise gelirse onaylarım bekletmem diyenler, ve seçim vaatlerinde kahve köşelerinde halkı yakaladıkları her yerde hdp hariç tüm vekil adaylarının idamı getireceğine dair taaahütleri ve vaatleri varken bu gün fetö terör örgütü patlak vermiş PKK yılların baş belası iken terör Karadeniz’e kadar inmiş yakında egede baş göstermeye başlayacak ama milliyetçilik ahkamı kesen sevdamız koltuk değil sevdamız millet naraları atan ama hiç de inandırıcı olamayan devletin milletin bekası için diye nara atanlar kimlerin korkusundan meclise önerge veremiyorlar. Korktukları abileri başkanlık sistemi anayasa paketi meclise gelecek dediklerinde hem de MHP genel başkanına bu yasa teklifini meclise taşıttıran gurup neden aynı zata idam yasasının meclise gelmesi için yasa teklifi verdirtmiyor. Biz millet olarak avutulmaya uyutulmaya alışkınız ama ülkemizin milli birliği vatanın bölünmez bütünlüğü ve yılların baş belası terör gündeme geldiğinde uyuyan tüm gücümüz uyanır bu ülkedeki dinamik güçler uyanır. 15 yaşındaki daha körpecik evladımızın Trabzon’da özellikle seçilmiş bir bölgede vatanseverliğin bayrak sevgisinin hat safhada olduğu bir bölgede şehit edilmesi tüm ülkemizi yasa boğmuştur. Peki burada sorumlu kim o kurşunu sıkan kadar o 15 yaşındaki gencecik evladımızı koruyamayanlar da suçludur.

Böyle bir olayın ihbarını alan güvenlik güçleri herhangi bir şehirde hırsızlık olsun asılsız bomba ihbarı olsun hemen çevre emniyeti alan güvenlik güçlerimiz bu evladımızı neden bölgeden uzaklaştırmamıştır. Neden önlem almayıp ülkenin yasa boğulmasına sebep olmuştur. Ülkede terör günden güne bitti denirken ülkenin kuzeyine güneyine batısına yaygınlaştırılmaya çalışılıyor ve yine insanlarımız değişik gündemlerle oyalanıp avutuluyor. Yetkililere sesleniyoruz terör elebaşları ve terör suçlarını işlemiş her kimse PKK PYD ISID YPG.. Her kimse bunlar için idam cezası bir an önce meclise getirilmeli meydanlarda bos lakırdılarla insanlarımızı her seçim dönemi avutmayı vekiller ve vekil adayları bırakmalı bu millet sizin düşündüğümüz gibi unutkan bir millet değil yarası deşildikçe verilen sözler, atılan ipler ve ülkenin basında bulunan cumhurbaşkanın referandum öncesi getirin meclise onaylayım diye kükremelerini unutmadı .

Haydi sayın Bahçeli meydanlarda ip fırlatırken al as diye bağırdığın idam cezasının geri getirilmesi için meclise teklif sun.

Sen MHP lideri olarak son görevini yap onaylamazlarsa bu halk gereğini yapar. 550 vekilden bir kişi izin alıp bu önergeyi meclise sunamayacak kadar sorumsuz mu size yetkiyi izin aldıklarınız değil size yetkiyi millet iradesi veriyor milletten korkmayın, milletin isteğini yerine getirmek için o koltuklardasınız hadi vekiller genel başkanların azgına bakıyor peki genel başkanlar kimin azgına bakıyor.

İnsanın aklına su soru geliyor. Tüm genel başkanlarda aynı adresten mi yönetiliyor da idam yasasını meclise taşıyamıyorlar. Hadi genel başkanlar taşıyamadı Sayın Cumhurbaşkanımıza halk partili Cumhurbaşkanlığı görevini verdi AKP vekillerinin en üstü istediği zaman AKP vekillerini toplayıp metal yorgunluktan dem vururken bir defa da idam yasasını meclise getirin onaylayacağım diye grubunu neden toplamaz. Sız mecliste grubu bulunan sıyası parti yetkilileri ve bu konuyu gündeme taşıyıp siyasileri rahatsız etmeyen yandaş STK’ lar bu gün Trabzon’da gencecik körpe bir evladımız, her gün şehit olan askerlerimiz bu dünyada olmasa da ahirette iki elleri yakanızda olacaktır. Biz Milli Birlik ve Kardeşlik federasyonu olarak her zaman milli iradenin yanında olmaya devam edeceğiz ve halkımızın dile getirmek istediklerini seçilmişlere ulaştırmayı ve takipçisi olmaya kendimize ülkemiz adına bir borç biliyoruz.”dedi.