Bakan Eroğlu Hemşerileriyle Bayramlaştı

Her bayram olduğu gibi Kurban Bayramında da memleketi Afyonkarahisar’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof

Bakan Eroğlu Hemşerileriyle Bayramlaştı

Her bayram olduğu gibi Kurban Bayramında da memleketi Afyonkarahisar’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof

Bakan Eroğlu Hemşerileriyle Bayramlaştı
04 Eylül 2017 - 10:33

Her bayram olduğu gibi Kurban Bayramında da memleketi Afyonkarahisar’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sandıklı ve Şuhut ilçelerine giderek oradaki vatandaşlarla bayramlaştı.


Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ilimizdeki bayramlaşma programına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra, Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal,Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İGM Başkanı Salih Sel,Kaymakamlar, ilçe ve belde Belediye Başkanları, Orman ve Su İşleri Bakanlığı üst düzey yöneticileri, il müdürleri eşlik ettiler.


Sandıklı ve Şuhut ilçe merkezlerinde gerçekleştirilenbayramlaşma programının açılış konuşmaları sırasında söz alan Vali Mustafa Tutulmaz; ’’Bu güzel günlerde bizlerle birlikte olan herkese teşekkür ediyor, tüm hemşerilerimin Kurban Bayramını kutluyorum. Geçen hafta 30 Ağustos Zafer bayramını hep birlikte coşkulu bir şekilde kutladık. Ecdadımızın 95 yıl önce Şuhut’tan başlattığı yürüyüşü altı gün boyunca devam ettirerek Dumlupınar’da büyük bir zaferle sonuçlandırdık. Bugünde dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramımızda beraberiz. Bu bayramın manevi havasını hep birlikte yaşıyoruz. Bayramımızla birlikte hem ibadetlerimizi yapıyoruz hem de eş dostla bir araya geliyoruz. Birlik ve beraberliğimizi dargınlarımızı barıştırarak pekiştiriyoruz. Yani bayramın sevincini ve güzelliklerini hep birlikte yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim nice bayramlara sağlıkla, huzurla ve bereketle ulaştırmasını diliyorum.‘’ dedi.


Daha sonra hemşerilerini selamlayarak sözlerine başlayan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise ; ‘’Böylesine güzel bir günde hep birlikte olmanın mutluluğunu ver gururunu yaşamaktayım. Allah hepimizi daima bir ve beraber eylesin. Kurban Bayramımız hayırlara vesile olsun.” dedi.


Konuşmasında Afyonkarahisar merkez ve ilçelerine yapılan yatırımlar hakkında bilgiler vererek devam eden Bakan Eroğlu; “Son dönemler ülkemiz baş döndürücü bir hızla büyüyor ve gelişiyor. Bu nedenle ülkemizin büyümesini istemeyenler tarafından pek çok düşman ülke tarafından karışıklık oluşturmak ve bu büyümenin önüne geçmek içinplanlar yaptılıyor. Onların bir planı varsa, onların bir hesabı varsa Cenab-ı Allah'ın da bir hesabı var. Son gönül kalemiz olan coğrafyamızı yıkmak istiyorlar. Ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Başımıza  PKK'yı musallat ettiler. Biliyorsunuz  PKK Türk ve Kürt vatandaşlarımızın düşmanı olan bir terör örgütü. Akabinde o yetmiyormuş gibi DEAŞ'ı kurup başımıza musallat ettiler. Ama DEAŞ ile en iyi mücadeleyi  Türkiye Cumhuriyeti verdi. Geçen sene 15 Temmuz'da hain, alçak, gerçekten meymenetsiz FETÖ'nün darbe teşebbüsü oldu. Ama milletimizin kahramanlığı, Recep Tayip Erdoğan'ın cesareti ve bütün herkesin kararlılığı neticesinde bu darbe teşebbüsü püskürtüldü. Bu anlamda bayram vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin artarak devam etmesini temenni ediyor, tüm hemşerilerimin Kurban Bayramını tebrik ediyorum.” dedi.


Sandıklı ve Şuhut ilçelerindeki bayramlaşma programı Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyelerinin oradaki vatandaşlarlabayramlaşmaları ile sona erdi.