Risus Sanat, “nalınlar” İle Takdir Topladı

Afyonkarahisar Renkli İmgeler Saati Uygulama Sahnesi Derneği (RİSUS SANAT), Nalınlar adlı tiyatro oyunuyla büyük beğeni topladı

Risus Sanat, “nalınlar” İle Takdir Topladı

Afyonkarahisar Renkli İmgeler Saati Uygulama Sahnesi Derneği (RİSUS SANAT), Nalınlar adlı tiyatro oyunuyla büyük beğeni topladı

Risus Sanat, “nalınlar” İle Takdir Topladı
28 Haziran 2019 - 10:50

Afyonkarahisar Renkli İmgeler Saati Uygulama Sahnesi Derneği (RİSUS SANAT), Nalınlar adlı tiyatro oyunuyla büyük beğeni topladı. Yoğun katılımın gerçekleştiği oyun, dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Karahisar Gençlik Merkezi ile birlikte hazırlanan oyun, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde sahnelendi. Oyuna, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet TANIR, Müdür Yardımcısı Adalet ATACAN, Karahisar Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan GÜRBÜZ, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail KUMARTAŞLI, Yaşayan Şehit Kütüphaneleri İl Koordinatörü Hilal KALAFAT, Proje yürütücüsü Eğitimci-Yazar Lokman ÖZKUL, Şehit aileleri, STK temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 

 

GENÇLİK MERKEZİ TİYATRO KURSİYERLERİ DE SAHNE ALDI

Necati CUMALI’nın yazdığı ve Yönetmenliğini Seyhun SERTAN’ın yaptığı oyunda; Risus Sanat oyuncularının yanı sıra Karahisar Gençlik Merkezi tiyatro kursiyerleri de sahne aldı. Yönetmen Yardımcılığını Onur Yalçın, Efekt Kaydını Afyon Radyolojik, Işık ve Ses Kumandasını Mustafa Yüzükoca, Lojistik Desteğini ise Volkan Şadi Yücekaş yaptığı oyunda, Tuğçe Kayacan, Cevat Akar, Fatma Canbazgil, İremnur Karapınar, Yusuf Tür, Erkan Çetinçakmak, Onur Yalçın, Sevimnur Sağlam ve İbrahim Çıvgın rol aldı.

 

 

BUGÜNE KADAR 80 ÜCRETSİZ TEMSİL, 15700 SEYİRCİ

Risus Sanat’ın Genel Sanat Yönetmeni Seyhun Sertan, topluluklarının bugüne kadar sahneye koyduğu oyun, gerçekleştirdiği temsil ve ulaştığı seyirci sayısı açısından sivil bir kuruluş olarak ilk ve tek olduğunu ve bir rekor kırdığını ifade ederek; “Son iki oyunumuzla bugüne kadar 80 ücretsiz temsil gerçekleştirdik ve yaklaşık 15700 seyirciye ulaştık. Bu bizim için büyük mutluluk vesilesidir. Bu başarıda Dernek Başkan Yardımcımız Onur Yalçın başta olmak üzere gönüllü ekibimize, ailelerine, katkısı olan tüm sanatsever dostlara teşekkür ediyorum. Son üç sezondur Kültür ve Turizm Bakanlığının projelerimizi onaylaması ve katkıları ile daha üretken hareket edebiliyoruz. Yerelde Karahisar Gençlik Merkezi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile işbirliği içindeyiz. Bu vesile ile katkısı olan kurumlara ve elbette ki Afyon seyircisinin teveccühüne teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

YAŞAYAN ŞEHİT KÜTÜPHANELERİNE KİTAP BAĞIŞI

Oyunun 22-23 Haziran tarihlerinde Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezindeki gösterimleri “Şehidini Yaşat” sloganıyla birçok ilimizde hayata geçirilen “Yaşayan Şehit Kütüphaneleri” projesine farkındalık oluşturmak ve destek olmak için oynandı. Bilet bedelinin 1 ADET KİTAP olarak belirlendiği oyunda, seyircilerden toplanan kitaplar proje kapsamında şehitlerimiz adına Afyonkarahisar’da açılan Yaşayan Şehit Kütüphaneleri’ne bağışlandı.