Sezen’den “zafer” Mesajı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av

Sezen’den “zafer” Mesajı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av

Sezen’den “zafer” Mesajı
25 Ağustos 2018 - 23:24

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, 96 yıl önce Afyonkarahisar Kocatepe’de yakılan bağımsızlık ateşinin Anadolu’da tek düşman askeri kalmayıncaya kadar tüm yurda dalga dalga yayıldığını söyledi.

 

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Büyük Taarruz’un yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sezen mesajında, Başkomutanlık Meydan Savaşının Türk İstiklal Harbinin dönüm noktası olduğunu söyledi.

 

 

“Türk İstiklal harbinin dönüm noktası”

Sezen, “96 yıl önce bugün şerefli Türk askerleri takvim yaprakları 26 Ağustos 1922’yi gösterirken sabaha karşı saat 04.30'da Gazi Mustafa Kemal'in emriyle başlayan Büyük Taarruz‘un ilk günü Kalecik, Belentepe ve Tınaztepe’yi 27 Ağustos’ta ise Afyonkarahisar’ı almayı başarmışlardır. İlimizde yaşanan Başkomutanlık Meydan Savaşı Türk İstiklal Harbinin dönüm noktasıdır. Her bir karış toprağı kanla sulanmış bu mübarek toprakların gerçek sahipleri yeniden bu topraklara sahip olmanın şerefini yaşadı. Dinini, vatanını, canını ve namusunu korumak için savaşan Mehmetçiklerin birçoğu şehit düşmüş, birçoğu gazi olmuştur ama asla bu kutsal toprakları düşmanlara teslim etmemişlerdir” dedi.

 

 

“Türkiye’nin güvenliği sınır ötesinde başlar”

Bu toprakları istila edenlerin, Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bu mübarek halkı tarih sahnesinden silmeye kalkıştığını kaydeden Sezen mesajında, “Düşmanlar şehrimizde akıl almaz bir yenilgiye uğramıştır. İmkânsızlıklara rağmen yüce milletimizin ve kahraman ordumuzun inancı, imanı, sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile işgal kuvvetleri denize dökülene kadar mücadele edilmiştir. Kahraman ordumuz, koşullar ne olursa olsun bir bütün olarak aziz vatanına göz dikenleri daima yok edecektir. Mehmetçik, dün Büyük Taarruz’da olduğu gibi, bugün de ülkemiz dışında Afrin'de, Celabrus'ta ve El Bab'da da yaptığı operasyonlarla oyunları bozmuştur. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı, Çanakkale'nin ruhuyla, siyasi, askeri ve istihbarı devlet dehasının koordineli hareket edilmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır. Menbiç'te, Rakka'da, Doha'da olanları göremeyenler, Afrin operasyonunu anlayamazlar. Türkiye’nin güvenliği dün olduğu gibi bugün de sınır ötesinde başlamaktadır” ifadelerine yer verdi.

 

 

“Dünyaya örnek olmuş bir millet”

Sezen, “Dünya Müslümanları tarafından İslam dünyasının kalesi olarak görülen Anadolu, dün olduğu gibi bugün de yarın da mazlum milletlerin umudu olmaya devam edecektir. İkinci Abdulhamit’ten sonra yaklaşık iki yüzyıldır bu topraklarda yaşayan halkımız sürekli saldırı altında olmuştur. Bu saldırılar çoğunlukla dışımızdakilerden olsa da içimizdeki hainler de onlardan geri kalmamıştır. Çok değil daha birkaç yıl öncesine kadar doğu ve güneydoğuda yaşanan ‘Hendek olayları’, sözde eylem olan ama ve maksadı seçilmiş hükümeti düşürmek olan ‘Gezi olayları’ ve son olarak FETÖ terör örgütü tarafından yapılan alçak darbe girişimi bunlardan sadece bir kaçıdır. Bu yüzden Anadolu’nun, göğsü iman dolu olan halkı bağımsızlık mücadelesinde dünyaya örnek olmuş bir millettir” dedi.