Silikon Cephe İle Binalarınızı Koruyun..

Silikon cephe günümüz modern mimarisinde binaların dış yüzeylerinin kaplanmasında sıklıkla kullanılan bir kaplama türüdür. B

Silikon Cephe İle Binalarınızı Koruyun..

Silikon cephe günümüz modern mimarisinde binaların dış yüzeylerinin kaplanmasında sıklıkla kullanılan bir kaplama türüdür. B

Silikon Cephe İle Binalarınızı Koruyun..
13 Ocak 2020 - 12:50

Silikon cephe günümüz modern mimarisinde binaların dış yüzeylerinin kaplanmasında sıklıkla kullanılan bir kaplama türüdür. Binaların görünümlerinde üst düzeyde iyileştirme yaparak binaların dekoratifini ve estetiğini düzelten ve dış çevre ile uyumla hale getiren silikon cephe, binaların dış etkenlere karşı korunmasında da önemli faydalar sağlamaktadır.

Silikon cephe olarak yapılan yapı işleri kompakt laminat ve kraft kağıdı olarak isimlendirilen kaplama ürünleriyle gerçekleştirilmektedir. Bu malzemelerin üst üste gelecek şekilde binaların dış cephe duvarlarının üzerine yapıştırılması suretiyle silikon kaplama işi tamamlanmaktadır. Kalın ve dayanıklı malzeme olmaları nedeniyle yıllarca bozulmadan kalabilmektedirler.

Silikon cephe yapmak amacıyla üretilen ürünler soğuk ve sıcak havalarda bozulmayacak nitelikte ürünlerdir. Çok soğuk ve çok sıcak havalarda bile herhangi bir sökülme ve dağılma söz konusu olmamaktadır.

 

En İyi Silikon Kaplama İşleri

 

Silikon kaplama ürünlerinin binalara olan faydaları arasında özellikle dikkat çeken fayda yapıların ve binaların doğa olaylarına karşı korunmasıdır. Rüzgar, yağmur, dolu, kar gibi doğa olaylarında binaların dış yüzeyleri silikon kaplama sayesinde korunmaktadır.

 

Aynı zamanda silikon malzeme sayesinde binaların sıcaklık dereceleri korunmaktadır. Silikon malzemeler sayesinde yaz ve kış sıcaklık ve serinlikleri ideal derecede tutulduğu gibi dış ortamdan binalara gelen seslerin engellenmesi de silikon malzemelerin iyi bir ses yalıtım malzemesi özelliği sayesindedir.

 

Binaların rengi ve genel yapı kalitesini bozabilecek ve aşırı sıcaklıklar nedeniyle oluşabilecek etkiler de silikon malzeme tarafından önlenmektedir.

 

Silikon kaplamada kullanılan malzemeler sıkıştırılma sırasında profesyonel çalışmalardan geçmektedir. Dayanıklı ve kolay kolay ezilip kırılmaz özelliğe sahiptir. Silikon kaplamalar binaların dış yüzeyinde bulundukları sırada dışardan gelebilecek çok sert darbe ve müdahalelere bile rahatlıkla karşı koyabilecek niteliktedirler. Ezilme, kırılma ve sökülme gibi durumlar kesinlikle yaşanmamaktadır.

 

Daha birçok faydası bulunan ve binalar için gerekli olan silikon kaplama sistemleri, firmamız tarafından başarılı şekilde yapılan inşaat faaliyetlerindendir.

 

Firmamızda çalışan mühendisler ve uzman çalışanların eliyle yapılan silikon kaplama işleri, başarıyla tamamlanan işlerdir. İnşaat işlerinde geçerli teknik ve yöntemler kullanılarak, gerekli iş ve çalışan güvenliği tedbirleri alınarak firmamız tarafından yapılan silikon kaplama işleri, güvenilir ve kusursuz inşaat yapı işleridir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum