Tübitak Yönetim Kurulu Toplantısı Afyon’da Yapıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Yönetim Kurulu toplantısı hafta sonu Afyonkarahisar’da yapıldı

Tübitak Yönetim Kurulu Toplantısı Afyon’da Yapıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Yönetim Kurulu toplantısı hafta sonu Afyonkarahisar’da yapıldı

Tübitak Yönetim Kurulu Toplantısı Afyon’da Yapıldı
08 Ağustos 2017 - 00:15

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Yönetim Kurulu toplantısı hafta sonu Afyonkarahisar’da yapıldı. Termal bir otelde yapılan toplantının ardından TÜBİTAK Başkan Yardımcısı ve Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanı Dr. Orkun Hasekioğlu başkanlığındaki bir heyet Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a nezaket ziyaretinde bulunuldu.

Başkanı Dr. Orkun Hasekioğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz gündemi değerdendiler ve karşılıklı iyi dileklerini ilettiler.

TÜBİTAK MAM HEYETİNDEN BAŞKAN ÇOBAN'A ZİYARET

TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Dr. Orkun Hasekioğlu başkanlığındaki heyet, daha sonra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret etti.

Ziyarete, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı aynı zamanda TÜBİTAK MAM Yönetim Kurulu Üyesi Üyesi Hayri Maraşlıoğlu, EPDK Üst Kurul Üyesi aynı zamanda TÜBİTAK MAM Yönetim Kurulu Üyesi Fazıl Şenel, TÜBİTAK Bilgem Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, TÜBİTAK MAM Başkan Yard. Dr. İbrahim Bekar, TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Abdülkadir Balıkçı ve MAM Kimyasal Teknoloji Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ülker Beker katıldı.

AFYONKARAHİSAR'A ENERJİ ALANINDA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Enerji üretim sahalarını incelemek ve Yönetim Kurulu Toplantısını gerçekleştirmek üzere Afyonkarahisar’a geldiklerini belirten TÜBİTAK MAM Başkanı Dr. Orkun Hasekioğlu, enerji üretim sahalarına yönelik yoğun bir inceleme turu yaptıklarını söyledi. fyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği'nin Katı Atık Düzenli Depolama Alanı ile Ön Ayrıştırma Tesisini ve buradaki Elektrik Üretim Tesisini incelediklerini belirten MAM Başkanı Dr. Orkun Hasekioğlu, daha sonra tavuk gübresinden elektrik üretme girişiminde olan iki tesiste incelemelerde bulunduklarını kaydetti. Bunların yanı sıra, Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi ve İçmesuyu Arıtma Tesisi Güneş Enerji Santrali ile Afjet'in Jeotermal Elektrik Üretim Tesisini gezdiklerini dile getiren Hasekioğlu, Afyonkarahisar'ın enerji üretimi anlamında gelişmiş bir il olduğunu ifade etti.

Afyonkarahisar'da yeşil-çevreci enerji anlayışının birçok şehirden daha önce hayata geçmiş olduğunu yaptıkları incelemeler  sırasında gözlemlediklerini vurgulayan Hasekioğlu, TÜBİTAK olarak, Afyonkarahisar'a enerji alanında her türlü desteği vereceklerini söyledi.

google.com, pub-7798814850935806, DIRECT, f08c47fec0942fa0