10 OCAK TARİHİNDE KARA LEKE OLARAK ANILACAKTIR..
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

10 OCAK TARİHİNDE KARA LEKE OLARAK ANILACAKTIR..

10 Ocak 2021 - 15:52

10 Ocak Dünya Çalışan gazeteciler günü olarak kutlanılsada, Bugün geldiğimiz noktada 10 Ocak Kara bir leke olarak tarihe geçecektir.
 


Basın özgürlüğü diyorlar, basın halkın sesi diyorlar, Basın Kamunun sesi diyorlar, geldiğimiz noktada basını susturmak adına Av. Ali Özkaya gibi siyasetçiler, kendi çıkar ve menfaatleri uğruna, yapılan haksızlıklar ve yolsuzluklar karşısında araştırma ve soruşturma yapacaklarına, Terör Örgütünden suçlu bulunmuş, Cezaevine atılmış,  FETÖ Terör örgütü üyesine 1 Milyon lira para akışı sağlanmasına bile göz yumacak kadar, gözü dönmüş bir şekilde gazeteciyi susturma adına Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunabiliyorlar.


 
Sonra kalkıyorlar tüm gazetecilerin 10 Ocak dünya gazeteciler gününü kutluyorlar. Anayasanın 26. Maddesi ve 28. Maddesine alenen tecavüz ediyorlar, sonra ise basının gününü kutluyorlar. Yalakalık yapanları baştacı yapıyorlar, Kamunun menfaatini bir kenara bırakıp kendi menfaatlerini ön plana alıyorlar.


 
Kendi gücü ile hareket edemeyen bu zavallı şahsiyetler, Adalet ve bürokrasi üzerinde etkili olarak, devletin hakim ve savcılarına yön ve istikamet vermeye çalışıyorlar. Sonra kalkıyorlar 10 Ocak Dünya çalışan gazeteciler günü kutlu olsun diyorlar.Bugün 10 Ocak, Tarihe kara bir leke olarak girdiği gündür. Bugün 10 Ocak yapılan yolsuzluk ve usulsüzlüğü haberine taşıyan gazeteciye sesini kapat dedikleri gün, Bugün 10 Ocak Terör örgütleri ile iş tutanları ifşaa eden gazeteciye baskı uygulayıp, Cumhuriyet Savcılığına şikayet ettikleri gün, Bugün 10 Ocak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın yolundan değil, kendi menfaat ve çıkarlarının yolundan gidenleri ifşaa eden gazetecileri ezdikleri gün, “işte o gün bu gün”


 
Nice Hasan amcaların, Nice ismet’lerin, Hatice Teyzelerin çocuklarının görevinden ihraç edildiği ve basının yazması gerektiğini savunan, Kendi Öz yiyeni FETÖ Terör örgütü üyeliğinden ihraç edildiğinde, FETÖ’nün burs paralarını toplayanları  yazdıklarında ise Bu nasıl bir basın’dır, Allah belasını versin dedikleri kara bir Leke’dir 10 Ocak, Milletvekili Av. Ali Özkaya’nın Gazeteci olarak “10 Ocağını” kutluyorum..

Sağlıcakla kalın…
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum