24 TEMMUZ'DA AFYON'UN ACI GERÇEKLERİ.!
Reklam
Reklam
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

24 TEMMUZ'DA AFYON'UN ACI GERÇEKLERİ.!

25 Temmuz 2021 - 19:37

Meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, sorumluluk bilincinde, tarafsız bir yayıncılık anlayışı ile görevini yerine getirmeye çalışan, "Ama hiç bir zaman özgür olamayan", yapmış olduğu haberler karşısında Siyasi baskı ile ayakta durmaya çalışan biz gazeteciler; demokratik toplum düzeninin en büyük güvencesi olma yolunda büyük bir gayret içinde olduğumuzu belirtmek isterim.Her türlü olumsuz koşullara rağmen 'gece gündüz', 'yaz kış' demeden büyük bir fedakârlıkla görevlerini ifa edebilmek; halkımızın gerçekleri öğrenmesine ve bireysel hak ve özgürlüklerin gelişmesine katkı sunmak isteyen, biz basın mensupları "( gazeteciler)" çalışmalarımızın karşılığı noktasında ne aldık?, neler almaktayız" sorgulamamız gerektiği inancındayım.Basın ve yayın kuruluşları olarak, 15 Temmuz 2016 Yılında yaşadığımız darbe girişiminde olduğu gibi; milletimizin bağımsızlığına, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı da her zaman tek ses ve tek yürek olmamıza rağmen, bugün bize verilen değer karşısında her ne kadar A haber gibi olamasakta yinede devletimiz, milletimiz için canını dişine katmış, bir basın olarak sürünerekte olsak, devletimizin yanındayız. Afyonkarahisarımızda, Ülkemizde büyük özveri ve fedakârlık isteyen bu görevi üstlenen, gece gündüz demeden çalışan tüm medya mensubu meslektaşlarımızın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek başta olmak üzere, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Sezer Küçükkurt ile kutladık.
Valimiz Gökmen Çiçek için "tek yürek" olarak bir basın örneği sergilemeye çalıştık. ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik alandaki gelişiminde ve tanıtımında katkı sahibi olabilmek için dün başta Firig Vadisi Tekne turu, Ayazini Köyü kahvaltı programı derken, çok mükemmel bir 24 Temmuz yaşadığımı ve Valimizin insani duyguları karşısında mutlu olduğunu belirtmek isterim.
Türk basınının gelişimi, teknolojik yeniliklere uyum sağlayabilmesi, daha hızlı ve özgürce haber sunabilmesi açısından 24 Temmuz'un çok önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkati çekmek istiyorum. Her türlü insanlığı siyasi malzeme haline döndürmek isteyenler, Basın mensuplarını da ellerinde şamar oğlanı haline getirdikleri, asla gözlerden kaçmıyor.
 Dün ve Bugün basın mensuplarının yanlarında olmayan zihniyet, 24 Temmuz basın bayramında çok komik göründüklerini belirtmek isterim.Ülkede son 13 yıldır AK Parti hükümeti ile sağlanmış güven ortamını bozma adına, Ak Partili vekillerin basına uyguladıkları sansür ile kendilerini siyasi emmelerine alet ettikleri "malumunuz" bilinmektedir. Ama şu bir gerçektir ki  biz gazetecilerin haklarını asla ama asla ödeyemeyeceklerdir. Ben bir gazeteci olarak Valimiz Gökmen Çiçek'e hakkımı helal ediyorum. Ama siyasilere asla hakkımı helal etmiyorum. Allah var, Ahirette iki elim yakalarında olacaktır.
Kamuoyunu bilgilendirmek birinci görevi olan biz basın mensupları, sağduyulu hareket etmeli, ülkemizdeki birlik ve beraberliği, ekonomik istikrarı bozmayı amaçlayan, saldırılardan çıkar sağlamak isteyenlere fırsat vermemeliyiz. Her ne amaçla yapılırsa yapılsın, hedefi kim olursa olsun terörü lanetliyoruz. Bu ortamdan siyasi çıkar sağlamayı amaçlayanlara milletimiz prim vermeyecektir. Yurtiçi ve yurtdışından destekli bu şer güçler, hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır."Afyonkarahisar olarak biz basın mensupları bu özel gün ve bayramımızda 24 Temmuzda ; Tüm güvenlik güçlerimiz , Valimiz Gökmen Çiçek, Vali Yardımcılarımız, Mehmet Boztepe, Mehmet Keklik, Nurullah Kaya, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karataş, AFSÜ Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Emniyet Müdürümüz Ali Temiz, Sağlık İl Müdürümüz Serhat Korkmaz, Belediye Başkanlarımız Mehmet Zeybek, Mustafa Çöl, Recep Bozkurt, Serkan Koyuncu, Hüseyin Atlı, Mehmet Aldırmaz, Niyazi Akgedik, Asım Altıntaş, Erdal Karaman, Halil Çelebi, Muammer Işıklı, Nihat Sarı, Ak Parti İl Başkanımıza, kısacası basın mensuplarına destek veren her bir yöneticiden ALLAH RAZI OLSUN.  Bizler bize destek verenlere hakkımızı helal ediyoruz. Destek vermeyenlerin ise CANI CEHENNEME.! Bu duygu ve düşüncelerle; değerli meslektaşlarımın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, Allah Yar ve yardımcımız olsun diyorum.. Şu an çok iyi günler yaşıyoruz,, daha kötü günler yakında bizleri bekliyor olacak..  Sağlıcakla kalın..

YORUMLAR

  • 0 Yorum