ARTIK SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR..
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

ARTIK SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR..

29 Ağustos 2019 - 02:10

Köşe yazılarını yazan yazarlar, okuyucularını yönlendirmek, düşüncelerini değiştirmek, haber vermek ve bilgi vermek gibi amaçlarla köşe yazılarını yazmaktadırlar. Köşe yazılarını yazan yazarlar, kendilerine göre öznel bir tavır takınmaktadırlar.


 
Her yazar adı üstünde elbetteki yazar, çizer, eleştirir, yazılarında bazen kendini kaybeden yazarlar ise kulaktan duyma bilgiler ile gerçek dışı, hayal ürünü olan, iftira niteliği taşıyan, insanlara hakaret eden uslüp ile kendini adeta kaybederler.


 
Ama inanın ben bunu çok yaşayarak gördüğüm için söylüyorum. Hiç bir zaman köşe yazarlarının yazıları ile atılan iftiralar asla yerini bulmaz. Eğer elinde belge varsa, diyecek en ufak bişey asla olamaz. Ama elinde belge bilgi olmadan dürüst bir insana iftira atamazsınız, attıysanızda bunun hesabını adalete vermek zorundasınız.


 
Bir Yazar abimiz eline almış kalem kağıt demicem, malum internet haberciliği varken günümüzde, kalem yerini artık klevye delikanlılığı almış başını gidiyor. Şimdi eyvallah her önüne gelen gazeteci oldu. İşallah Allah daha çok artırsın diyorum. Çünkü bizim gözümüzden kaçan olayları belki farklı gazeteci veya köşe yazarı görebilir.


 
Afyonkarahisar'da gerçek anlamda başarılı Müdürler var. Hani derler ya, meyva veren ağaç taşlanır diye, Şimdi bir müdürümüz bir kuruma gençlik ve spor daire başkanlığı için CV 'sini veriyor, arkasından bundan rahatsız olan insan anında oda veriyor. Bir müdürün başarısını bir insan kıskanırmı evet kıskanan insanlar oluyor.


 
Bu başarılı Müdürler Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Gürbüz ve Gençlik Spor İl Müdürü Nurullah Pervaneli, Gençlik ve Spor bu insanlardan sorulur.
 
Öncelikle Nurullah Pervaneli'den başlıyacam.
Aslen Trabzonlu olan bu müdürümüz ilk görev yeri KYK Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü oldu. O gelmeden önce neydi, şimdi ne oldu. Başarısı ile gerçek anlamda çok büyük yol kat etti. Tüm KYK Yurtlarını öğrencilerimiz huzur ve rahatlıkla yaşasınlar diye, 5 yıldızlı otel gibi yapılmasını sağladı.


 
Tüm KYK'da yeşillenmesi park ve peyyaj çalışmaları ile KYK'yı adeta cennet bahçesine çevirdi. Burada amaç belliydi, görevini en iyi şekilde layıkıyla yapmak, yeni nesiller için, her hizmetin en güzelini sunmaktı. Bana sorulsa Nurullah Pervaneli ne hizmet verdi afyon'a diye, inanın hiç çekinmeden yaptığı tüm hizmetleri yerinde teker teker gösteririm. Çünkü görünen köy kılavuz istemez.


Bu Müdürümüz Nurullah Pervaneli şimdi ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine getirildi. Diyorlar ki neden Afyon’dan değil de, Trabzonlu biri kalkıyor, Gençlik ve Spor İl Müdürü oluyor. Hemen cevabını veriyorum.. Gökhan Gürbüz afyonlu değil, görevinden alınıyor, yerine “Afyonkarahisarlı”geçici olarak atanan Müdür vekili ise Devleti 1 sene boyunca dolandırmak suçundan kıdem ilerleme cezası, Kınama cezası ve para cezası alıyor. Bir tarafta çalışkan başarılı, kurumunu iyi yerlere getiren müdürler, diğer yanda kurumunu dolandıran, devleti soyan ve bu nedenle zamanın Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Tortop tarafından soruşturma ile suçu sabit görülerek hakkında ceza verilen insan; Hadi buyurun buradan yakın…


 
Gelelim Gökhan Gürbüz Müdüre;
Gökhan Gürbüz Müdür göreve geldiği günden bu güne Allah ve bizler şahidiz, görevini o kadar çok başarılı ve mükemmel yaptı ki, o kadar çok 1000 ( BİN) ‘lerce güzel projeler ile gençliğin gönlünde taht kurdu. O Bir Müdürden öte abi oldu. Kardeş oldu, GENÇLİK OLDU, her memur mesai saati bitince evine giderken o yeni nesil gençler için canını dişine kattı, bazen sabahlara kadar mesai yaptı. Öğrencileri asla ihmal etmedi. Tek tek her öğrenciyi arayıp evine gitti, derdini dert, neşesini neşe deyip, Gençlik Merkezine gelen gençlerin sayısını her gün artırdı.

 
Afyonkarahisarı sevmek ti onun suçu, sadece çalışmak kendi azmi ile ayakta durmak, başarıya ulaşırken birilerinin sırtına basmamaktı, onun tek suçu. Bu insan Afyonu sevdi, babasına dedi, yaa baba memlette ne var ne yok sat, evet babası insan evladı ve evladını seven bir baba; Hiç düşünmeden sattı ne var ne yok.

Oğlu Afyon Erenlerden apart alalım baba, Yurt bulamayan öğrencilere bir kapı açalım. Hem yatırım amaçlı olsun dedi. Ama bir Müdür Dolandırıcıların kucağına gideceğini nerden bilirdi ki, Hiç düşünmeden babası parasını Afyon’a yatırdı. Ama iş işten geçmişti. Dolandırılmıştı o baba, evladı vesile olmuştu. Niyetleri kötü değil ama niyetleri kötü olan insanların kucağına düşmüştü. Afyon’lu değildi ama oda bizim içimizden 17 senesini afyon’a feda etmiş bir Müdürdü. O Müdüre dolandırıcılar kazık attı, Dolandırıcıların lafı ile bürokrasi kazık attı, en son kalan 200 bin lirayıda Gökhan Gürbüz’ün babasını icra yolu ile hak etmedikleri parayıda aldılar. Peki neyin karşılığında evet “koskoca bir hiçin karşılığında”, adamlar zaten dayak yemiş, bizim köşe yazarı abimizden de bir iftira yiyorlar. Buna ne ALLAH ne kul, nede devletin yüce adaleti asla, ama asla izin vermez, bizlerde vermiyeceğiz.

 
Başarılı çalışkan insanlara FETÖ’cü dediniz sustuk, çamur attınız sustuk, görevinden başka yere sürgün gönderdiniz sustuk, siyaseti devreye soktunuz sustuk, Valiyi devreye soktunuz sustuk, Dolandırıcının lafı ile görevden aldınız sustuk, Dolandırıcılar ile film çevirdiniz sustuk…

 
Yeter artık..!!!, şu saatten sonra İFTİRA söz konusu ise asla susmuyacağız. Bir abimiz koskoca yaşlı başlı bir abimiz köşe yazısı yayınlıyor, buraya kadar her şey normal, ama iş İFTİRA boyutuna girince biz ölümüne devreye girmek zorundayız, bu kişi illa afyonlu olması gerekmiyor. O Abimiz çalışkan ve başarılı iki müdürümüz için her şeyi yazdı sustuk, Fuar hastanesine ameliyet parasını vermemek için çaktı sustuk, kendi evinin altında bulunan ekmek fırınına çaktı sustuk, ona çaktı, buna çaktı, kimini sünnet, kimini kürtaj, kiminin kızlık zarını dikti sustuk, devlet memurluğu zamanında yolsuzluk yaptı sustuk, Afyonkarahisar’da hatırı sayılır zenginlerle iş tuttu sustuk, kiminin ucundan, kimin kökünden aldı sustuk, ama iş İFTİRA boyutuna ulaşınca artık sussan dilsiz şeytandır.    

Elimde bir Video görüntüsü var, bugün bir milletvekili bir abimize, bir gazete patronuna, bir devletin amirine sordum, bana yayınla dediler. Müdür izin vermedi. Bizler onun için, onun gibi mağdurların sesi olalım dedik, ama o yine bize, beni yaptırdı zannederler ne olur yayınlama dedi. Ben 3 gün süre verdim müdüre o videyu yayınlıyacam, görevden alan vali izlesin, iftira atan yazar izlesin, Erenlerdeki Emlakçılar izlesin, dolandırıcılar kendi videolarını izlesin, zalimin iftiracının Şeytanı varsa,, BİZİM ALLAHIMIZ VAR ARKADAŞŞŞŞŞŞ...!!!
 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Gerçeği bilen
  1 ay önce
  Evvela kuru hemşehricilik taş devrinde kaldı.Görev yapan kişiler nereli olursa olsun yeter ki adam olsun. Gökhan Gürbüz müdürümüzü çok iyi tanıyoruz ve tüm gençler ondan memnun. Hizmetinde azmini bizzat gördük. Karakterinden kötü bahsedeni duymadım Sıradan bi müdür olarak görmedik başkaları gibi iki iki dört. İnsanların hayatıyla çıkar için oynayan kim olursa olsun haklarımız haram zıkkım olsun. İftira atanda ne iman olur ne vicdan .
 • Rambo
  1 ay önce
  Gökhan abimize bence haksızlık yapılıyor. O her insana her öğrenciye yettiğince yardim etmeye çalışıyor.
 • Yetim hizmetkâr
  1 ay önce
  Orman kanunları geçerli bir memlekette harcanmak kolay maalesef... İlber Ortaylı Afyonkarahisar'da daha 3 gün önceki konuşmasında zaten vahim bir hizmetsizlikten bahsetti.. memlekette hizmet edecek insanları küstürdüler maalesef... rezalet çekmeye devam mı edeceksiniz? Diye sorarım memlekete... sanırım yaşananlar evet.. demek.. o zaman bu memlekete müstahak.
 • herşeyi bilen insan
  1 ay önce
  Gökhan hocayı tanıyorum ne fetöcülükle bir ilişkisi olmuş nede başka bir şeyle , sürekli çalışan ve gençliğe hizmet eden bir insandı . İftiralara boyun eğme hocam . gazete olarakta bu olayın takipcisi olacağınızdan eminim. (afyona afyonludan başka birinin zararı yok). kimin ne yaptıgını herkes çok iyi biliyor.
 • Çalişan
  1 ay önce
  Ahmet uçmak kardesim kalemine sağlık ben kyk personeliyim yazinizi okutuktan sonra yazma geregi duydum gerek nurullah pervaneli müdürüm gerek gökhan gürbüz müdürüm olsun kesinlikle seninde yazında belirttiğin gibi işinde başarılı durmak yorulmak bilmeyen müdürlerimizdir hakkıyla layıkıyla görevlerini yerine getiren amirlerimizdir yurtlar seninde dediğin gibi beş yıldızlı otel hizmetinde bizim müdürlerimizin bu konuda hakkını kimse yiyemez yemesinde zaten yeri geldiği zaman kendilerini evlerini ihmal edip asla görevlerini ihmal etmezler gökhan gürbüz müdürüme gelince o kadar çok insanin kalbine dokunmuştur mazlumun yanında olup gerek gençlere öğrencilere gerek dışardan insanlara yardımsever kişiliği ile sayılan sevilen işinde başarılı parmakla gısterilebilecek bir müdürlerimizden biridir çalışan ve başarılı olan insanları karalamak ayağını kaydırmak yerine gurur duymaları lazım çalışan ayak altı yapılıp çalışmayanlari baş tacı yapmasınlar özverili çalışan amirlerimize çamur atmasinlar