BAKANIMIZ EROĞLU GECEYE DAMGA VURDU.!
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

BAKANIMIZ EROĞLU GECEYE DAMGA VURDU.!

24 Aralık 2021 - 10:15

Bizim Gönlümüzün Bakanı, Gönlümüze Bakan, Kalbimize ilmek ilmek akan, Suya Bakan, Can Bakan, Candan bakandır o, Allah başımızdan eksik etmesin işallah.


Yiğit ölür, şanı yürür; Dalda su, damarda kan yürür; inandığın yolda engel tanıma; it ürür kervan yürür.


Saygıdeğer Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu dün akşam, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, AKÜ Rektörlüğü, Afyon Gazeteciler Cemiyeti ve AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ortaklaşa düzenledikleri Yerel Medya mensupları Sertifikalı Eğitim programına katıldı.


Dün akşam ki programa Bakanımızla birlikte; "Milliyet Gazetesi Yazarı ve Muhabiri Apdullah Karakuş"da geldi. Bakanımız Prof Dr. Veysel Eroğlu, Gazetecilere ve adaylara başından geçen güzel anılarından bahsetti.


Mütevaziliği ve Güleryüzlülüğü elden bırakmayan Bakanımız Eroğlu, Gazeteciliğin ne denli önemli bir meslek olduğunu dile getirdi. Yapılan yalan haberler'den dolayı İSKİ Genel Müdürlüğü sürecinde ne denli sıkıntılı günlerden geçtiğini ve büyük başarılara imza attığını anlattı.


Gazeteciliğin önemine vurgu yapan Bakanımız, Devletin dört büyük gücünden biri olan gazeteciler için devletin denetim mekanizmasında büyük bir rolü olduğunu, gerçeklerin aydınlatılmasında öncü olduğunu dile getirdi.


Güzel hoş sohbet içinde geçen gece sonrası Kent meydanında bulunan Zafer Cafe'de sohbet kahve içerek devam edildi. 


Afyonkarahisar'da Turizim alanında 2022 Yılında devasal büyük yatırımların geleceğini, Afyonkarahisar'ı çok iyi tanıtıp, Dünya'nın dört bir yanından insanların geleceğini söyledi. 2023 Seçimlerinde Allah'ın izni ile bizede görev düşecek, neden tekrar Bakan olmayalım, görev verilirse üzerimize düşen görevde biz yine hazırız; diyerek, siyasetten çekilmeyeceğinin sinyalini verdi.


Türkiye ve Afyonkarahisar'ın kalbinde taht kuran, her kesim tarafından sevilen ve takdir edilen Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na, Afyonkarahisar Büyük Şehir olduğunda Başkanlık için sizin adınız geçiyor sorusuna; Mütevazi bir şekilde cevap veren Bakanımız böyle bir şey asla düşünmüyorum ve olamazda ama İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı Adaylığına da hayır demem dedi.


Program'da Afyon Postası Genel Yayın Yönetmeni Kemal Baykara'nın Şuhut yolu ve Müze inşaatı ne zaman bitecek sorusuna cevap veren Bakanımız, İşallah bütçesi ayrıldı, 2022 Yılında biter diye ümid ediyorum diyerek tam tarih vermedi.


Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt'a her zaman emrinizdeyiz diyen Bakanımız Eroğlu, sözüne ne kadar sadık bir insan olduğunu programa tam zamanında gelerek gösterdi. 


Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, "10 Ocak Gazeteciler gününde" Türkiye'de ilk olarak  Bürokrasi'yi o anlamlı günde misafir edeceklerini, Gazeteciler için ayrı ayrı yapılan kutlama yerine tek çatı altında Afbel Termal Otel'de eğitime katılanlara sertifikaların verileceğini belirterek, Bakanımız Eroğlu'na bizi orada'da yanlız bırakmayın, gelmenizi isteyorum Bakanım diyerek söz alsada; Bakanımız programlarına bakacağını müsait olursa geleceğini belirtti.


Günün anlam ve önemi doğrultusunda hatıra fotoğrafı çekildi ve program sona erdi. Düalarınızı esirgemeyin diyen Bakanımıza bizler; Allah yar ve yardımcın olsun diyoruz. Saygılarımla
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum