BURHANETTİN SÖYLE NE ETTİN.?
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

BURHANETTİN SÖYLE NE ETTİN.?

27 Ekim 2019 - 02:08

Afyonkarahisar Belediye Başkanı olduğunda bizler ona çok güvenmiştik. Ne hikmet'se Başkan'lık süresince bizler onu abi olarak, gerçek siyasetçi olarak görmüşsek’te, hakkında gerçekten çok büyük iddaların olduğu gerçeğini, Belgeleri ile birlikte gördüğümüzde; Bunu yapan Burhanettin Çoban olduğunu görmek  bizleri çok derinden yaralıyor.


 
Peki Ak Partinin kurucularından olan Burhanettin Çoban'ın FETÖ Terör örgütüyle zamanında bağlantılarını biliyoruz. Burhanettin Çoban'ın 17- 25 Aralık sürecinde ise bu örgüt ile tüm bağlarınıda kestiğini de biliyoruz. Gel velakin 15 Temmuz 2016 senesi öncesi ve sonrası, eski dostları ile bir arada hareket etmesinide doğru bulmuyoruz. Eski dost düşman olurmu? sözünden yola çıktığımızda, Başkan Çoban bizleri sadece hayal kırıklığına uğratıyor.


 
Her şeyi anladım değerli dostlar; Başkan Burhanettin Çoban'ın kendi ekibiyle birlikte kurduğu, İmar Yolsuzlukları karşısında, bu hırsın neden kaynaklandığını bir türlü anlayamıyoruz. Belediye Meclisinde aldığı kararlar ile çoğu öksüzün, yetimin, garip ve gurabbanın arazilerine el koyması sonucu, Belediye ile mahkemelik durumda olan insanlar görmek, bizim “İNSAN” olduğumuzu hatırlatıyor.


 
Bunlardan bir tane sıradan bir İmar Yolsuzluğunda bahsedecem; Maraşal Fevzi Çakmak mahallesi, yani bizim eskilerin bildiği İktisadi Bilimler Fakültesi kavşağında 1551 Parsel ile bir gariban ailenin evine ve arazisine çökmek istemesi, bizleri hayret içinde bırakmaya yetiyor. Peki bu arazinin sahibine dönelim. Arazi sahibi "İsmail Dinek" aileden ailesinden kalma arazisinin bir kısmına Camii yapılmasını istiyor ve büyük fedakarlık gösterip arazisinin yan tarafını, zamanında camii yapılması için feda ediyor. Sonrasında aradan seneler geçiyor ve vefat ediyor. Tabiki çocuklarına kalıyor. Bir gün ansızın kapı çalıyor ve tapulu arazilerinin belediye Meclisi tarafından alınan karar ile el konulduğunu görüyorlar. Belediye o kadar yer varken, en değerli yer’deki gariban insanın arazisinden ne istedi dersiniz? Başkan Çoban ve tayfasında garip ve gurbanın arazisiymiş, onları hiç mi, hiç ilgilendirmiyor. Çünkü bu dünyada gözü para, makam ve mevki hırsı bürümüş olan kişi, Başkan Burhanettin Çoban'ın Ahiret düşüncesi, Kul hakkı ile bir gün kara toprağa gireceği, Allah'a bir gün mutlaka hesap vereceğini bizler biliyoruz. Başkan Çoban neden bilmiyor sorusu geliyor, aklımıza?.


 
Zamanında aldığı kararları bile hiç düşünmeden, Başkanlığı bitmiş olmasına rağmen, içerde olan ekip arkadaşlarına hemen bir yenisi ekleniyor. Başkan Yardımcısı Murat Öner ise eski Başkan Burhanettin Çoban ve ekibine hizmet etmeği şiar edimiş gibi gözüküyor. Örneğin Belediye Meclisi İmar Komusyonunda bir vatandaş anında devreye giriyor ve üçlü saç ayağı oluşuveriyor. Peki bu ayakların içinde kimlerin olduğunu sizler tahmin etmişsinizdir. Fetö Terör Örgütü üyesi şu an Belçika'da bulunan bir insanın kardeşi, bakıyorsunuz olayın içinde kimler var kimler yok diye soruyoruz, araştırıyoruz, nedense tüm zengin işadamlarının isimleri derken yine karşımıza Burhanettin Çoban çıkıyor.


 
Elinden kaçırdığı belediye başkanlığını sürdürmenin yolunu arayan Başkan Çoban, karşısında çok akıllı bir 2. siyasetçi olduğunu unutuveriyor. Mehmet Zeybek'i bir şeyden haberi olmaz zannedenler ise çevrilen fırıldaktan haberi olmadığını düşünüyorlar. Lafı nereye getireceğim. Eski Çakır Köyü, yeni Afyonkarahisar'ın mahallesi, Çakır Mahallesi, K24B25A4B, K24B25A3A, K24B25A3B, K24B25A3D, K24B25A3C Pafta, 167 Ada, 1 Parsel ve 1757 Parselin olduğu yerlerde imar plan değişikliği yapılması isteğinin, buradaki arazi sahiplerini araştırdığınızda ve sonuç olarak Başkan Burhanettin Çoban'ın gitmeden önce aldırdığı meclis kararı ile bütünleşince, Belediye'ye ait arazilerin kimlere peş keş çekileceği iddeaları'da gün yüzüne çıkıyor.


 
Ya; Allah rızası için ben buradan Başkan Burhanettin Çoban'a sesleniyorum. Gözün halen doymadımı Başkan Çoban? , bırak artık Afyonkarahisar Belediyesinin peşini, senin yüzünden millet borç batağına girdi, Senin yüzünden Yüntaş'ın durumu belli, yok seçimlerden önce biz basın mensuplarına kasamızda şu kadar para var, borcumuz yok diyordun?, yaaa millet senin yüzünden perişan oldu, "Burhanettin söyle ne ettin?"  İmar usülsüzlüğünün sonu gelmez, bırak bu işleri, Murat Öner ve Belediye Meclisinde senin yüzünden insanlar sıkıntıya girecek. Afyon'u yedin bitirdin. yaa yeter artık Allah aşkına başkanım “DUR” masını da bilmek lazım. Bu gidişle sen öldüğünde ölümünün kolay olacağını zannetme, kul hakkı yiyen insan ölürken inim inim inler, haberin olsun!. Biraz da ölümü düşünmeni tavsiye ederim.

Bu yazılara her gün bir yenisi eklenecek gibi gözüküyor. Hayırlı hafta sonları değerli dostlarım

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mehmet Arseven
  1 ay önce
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=633874853799489&id=100015309392415
 • Osnan
  2 ay önce
  Malesef Ahmet bey herkes rant peşinde. Fakiri fukarayı düşünen yok malesef.
 • Mevlüt Önder
  2 ay önce
  2009_2014 yıllarında aynısı taşoluk belediyesinde de yaşandı imar uygulamasını yapanları allahım inşallah affetmeyecek......