Erenler'de Çiftlik Bank vurguna devam!
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

Erenler'de Çiftlik Bank vurguna devam!

28 Ağustos 2019 - 23:17

Afyonkarahisar’da ve Erenler’de müteahhidim diyerek ortalıkta gezen H.D. ve bu dolandırıcı ile birlikte olan emlakçıların bu kişi ile ortak davrandığı ve bitirmediği binalardan arda kalan para ile binasını bitirmek üzere olduğunu öğrendim. 

Parası eksik kalmış olacak ki başkalarının arsasına ev yapacağım vaadiyle sözleşme yapan, sözleşme içerisinde bırakın binayı bitirmeyi, binaya başlamayan H.D. sözleşmeleri fesih etmek için üzerine utanmadan para istiyormuş.


H.D. başlamış olduğu ve bitirmediği bina sayısı 5’i bulduğu iddia ediliyor. Peki 3-4 sene önce beş parası olmadığı tüm köylüleri tarafından dile getirilen H.D. koskoca bir binayı bir tanesini dahi satmadan nasıl bitirebiliyor?

H.D.’ye soruyorum; Madem kendine güveniyor neden üzerine daire ve araç alamıyor?

Üzerinde tedbir olduğu iddiası doğru mu?

Geçen ilimizde ondan daire alan bir emniyet mensubu ile konuştum.Ne aldığımız daireyi teslim ediyor, ne de bir çözüm yolu buluyor diyor.

Biraz ısrar edince beni tehdit ediyorsun deyip, görevimizle tehdit ediyor diyor. Başka bir mağdur; yanına konuşmaya gidiyorsun, sahte darp raporu alıp, iki gün sonra sizden şikayetçi oluyor diyor.

Yani anlayacağınız tam bir profesyonel. Devletimizden kısa zamanda ricam para ile herşeyi hallederim düşüncesiyle insanları mağdur etmeye devam eden H.D.’nin tez zamanda hukuka hesap vermesi gerekiyor.

Mürekkebinmi bitti gazeteci diye yazmış sosyal medya'ya , Mürekkep bizde bitmez, şimdi sırada senin video görüntün var, o görüntüyü şu an yayınlamıyacam, 3 gün sabret dedi dostlarım. O zaman senin ne olduğunu gerçek anlamda video ile kanıtlayacam. Bu arada benim yandığım nokta, seninle birlikte başka insanlarında uykusu kaçacak. Onların içinde Emlakçı var, şimdi video görüntülerini hazırlıyorum. Vatandaşı dolandıranlar hesabını vermeden bu işten asla geri adım atmıyacam.  Önümüzdeki günlerde En az mağdur ettiği insanlar kadar üzüleceksin.

Ha unutmadan kış geliyor, kendi binasını bitirip, kiraya vereyim derdine düşeceğine. Binayı yarıda bıraktığın ve 36 kişinin parasını vererek 150.000 harcayarak eksikliklerini tamamlandığı binanın çatısını yap! Tabi gurur varsa...

YORUMLAR

  • 0 Yorum