ERKEĞİN VE KADIN'IN OROSPUSU..!!
Ahmet UÇMAK

Ahmet UÇMAK

ERKEĞİN VE KADIN'IN OROSPUSU..!!

01 Mayıs 2020 - 19:25

Bir İnsanın yaptığı meslek çok önemlidir, çünkü yanınıza yaklaşanlar mutlaka ve mutlaka mesleğinizle ilgili dertlerini sizinle paylaşmaya çalışırlar. Tabiki mesleğiniz Gazeteci yani Basın mensubu olunca ise, etrafıma toplananların hepsi haber olabilecek, yaşama dair herşeyi paylaşmaya hazır kişiler haline geliveriyorlar!Son zamanlarda beni ilgilendiren en önemli konulardan biri, Evlenmiş ayrılmış ve doğru bir yol dururken, gerçek aile kavramı varken bizim tabirimizde hayat kadını, argoda ise “Orospu” olma tercihini seçmelerindendir. Günüzde bu kavramı açacak olursak, düzenli ailesi olmayan ve birden fazla erkek ile birlikte olan kadınlara malesef bu adlandırma yapılmaktadır.Peki konumuza dönecek olursak; Orospu Kadın oluyor da neden Erkek Orospu olmuyor? sorusu aklımıza geliyor. Bir kadın birden fazla erkekle birlikte olduğunda adı orospu oluyorda, bir Erkek neden çok fazla kadınla birlikte olduğunda "OROSPU" olmuyor?. Bu konuyu vurgulayışım konuların içeriklerinden ziyade, ERKEKLER için bu konunun önemini vurgulamak içindir. Önemi ise “memlekette artık doğru kadın veya erkek kalmadı” düşüncesine kadar gitmektedir! İşte ben de, bana anlatılanlar doğrultusunda, erkeklerin gözündeki “Orospu” ve Kadın ve Erkeklerin gözündeki Erkeğin Orospusunun imajını sizlerle paylaşmak istedim. “Orospu” kadın her duruma ve hemen uyum sağlar.
“Orospu” kadın her şeye anında bir bahane veya hikaye veya sebep bulabilir. Örneğin onu hiç ev temizlerken göremezsiniz, şikayet ederseniz size “her şeyi sadece seninle yapınca zevk alıyorum” gibi bir bahane uydurarak sizi anında nakavt eder.“Orospu” kadın için dış görünüş çok önemlidir. O sebeple sürekli alış-veriş turlarına çıkar ve elbette tercihi medyada görüneceği türden alış-veriş merkezleridir.“Orospu” kadın bir sonraki avına çıkarken belirli mekanlarda işe başlar. Bu mekanlardan en önemlileri spor salonları, adı esoterik olan eğitimler ve barlardır. Evet her “Orospu” kadının hayatının bir yerlerinde mutlaka acıklı bir hikayesi vardır: Birileri ona tecavüz etmiştir, zorla sahip olmuştur, hamile kalıp bebek aldırmıştır, deliler gibi aşık olduğu adam onu terk etmiştir, herkese çokca güvenmiştir, borç batağına sürüklemiştir sevgilisi, şiddet görmüştür, kaderi kötüdür, babası ona vaktinde hoyratca davranmıştır, annesi dövmüştür v.s  v.s...“Orospu” kadın kaderin tüm sillesine rağmen avını ele geçirince “hayatının aşkı”nı bulmuş olduğunu beyan eder. Adam onun bu dünyadaki tek, en büyük, en görkemli, en anlayışlı, vs vs sevgilisi oluverir ve bu elbette, sadece ve sadece kadının alış-verişlerini ödemeyi kabul ettiğinde gerçekleşir. “Orospu” kadın herhangi ayrılıktan sonra 180 derece yön değiştirerek herkese ayrıldığı adamın dünyanın en rezil, berbat, üç kağıtçı vs adamı olduğunu beyan eder. Hatta mümkünse bunu basın aracılığı ile tüm dünyaya duyurmaya çalışır.“Orospu” kadın foyasının her an ortaya çıkabileceğinden hareketle, eline geçirdiği her şeyin listesini tutar; kaç pırlanta, kaç saat, kaç ev, kaç araba vs olduğunu harfiyen bilir. Ve elbette, her şeyi çalışarak kazanmıştır, dahası o kadar şansızdır ki, erkeklere de yedirmek zorunda kalmıştır!“Orospu” kadın seyahat edeceği bir mesleği tercih eder, böylelikle farklı şehirlerde farklı ve aynı anda sevgilileri olabilir. “”Orospu”” kadının etrafında kendisi gibi gösteriş meraklısı kadınlar olur ve kimi zaman grup şeklinde çalışırlar. O sebeple bugünün iyi dostları yarının kötü dostları haline geliverirler!“Orospu” kadın istediği şeyleri yaptırmanın yolunu hemen çözer. Öyle ki, avlanmış adam ona hayır deme cesareti bulamaz ve ola ki derse cezasını yatakta sırt sırta uyumakla veya kanepeye gitmekle veya bir hafta yalvarmakla ya da yüklü bir hediye alarak öder. “Orospu” kadının ailesi ya “istemem, yan cebime koy” modundadır, ya da “kızım daima başının çaresine bakabilmiştir” cümlesini nakaratlar şeklinde söyler.“Orospu” kadın söylediği yalanları hatırlayabildiğine göre, en az karşısındaki erkek kadar zeki ama ihtimalen ve kanıtlandığı üzere ondan çok daha akıllıdır.Bugüne kadar benimle paylaşılanlar sonucunda çıkardığım “”Orospu” Tanıma Kılavuzu” bu sayılanlardan ibarettir.
Son olarak, yine bana anlatılanların ortak sonucu olan bir tavsiye verebilirim: Orospu kadının asıl yüzünü görmek için ondan ona verdiklerinizi geri isteyin ya da iflasın eşiğine geldiğinizi ya da borç batağına sürüklendiğinizi söyleyin! Bu son tavsiye ondan kurtulmanın da anahtarıdır…Gelelim Erkeğin Orospusuna işte burada işler biraz değişiyor;

“Orospu Erkek” Önce bir kelimeye bakalım kelime mi diye, sonra da dönüp adamlara bakalım adam mıdır diye. TDK, Farsça'dan gelen bu kelime için işte böyle tanımlamalar yapmış. Keşke bu açıklama sadece bedeniyle para kazanmak zorunda kalan kadınları tanımlayacak kadar basit olsaydı. "Kolay elde edilen" kısmına ise hiç girmiyorum!“Orospu Erkek” Madem bu kelimenin karşılığı düşük ahlaklı olmak, o zaman bu bahsettiğimiz erkeği de tanımamız lazım. Ahlak sadece tek bir cinse ait olamaz değil mi? Ben de öyle düşünmüştüm!“Orospu Erkek” Bunların en belirgin özelliği her şeyden önce güvenilmez olmasıdır. Arkanızı döndüğünüz anda ne yapacağını kestiremezsiniz, öyle bir tiptir bunlar.


“Orospu Erkek” Ona anlattığınız herhangi bir şeyi Kaf Dağı'nın arkasındaki ilgisiz birinden duyarsınız. Laf taşımak konusunda olağanüstü bir yetenekleri vardır kendilerinin.“Orospu Erkek” İstediğiniz zaman kesinlikle ulaşamazsınız. İster sevgilisi olun, ister borcunu tahsil etmek isteyen bir alacaklı hiç fark etmez. Lazım olduğu zaman telefonlara çıkmaz, mesajlara dönmez ama ölmediğinden eminsinizdir.Hayatındaki kadınlarla ilgili sağda solda konuşmaya, özelini anlatmaya bayılır. Zaten bunların hayatında genellikle tek bir kadın olmaz da, olanları da ağzına sakız eder leş bir muhabbetle.Kimin eşeğine binerse onun türküsünü söyler. Tek başlarına bir hiç'tir. Omurgalı bir duruşu bunda bulmanız neredeyse mümkün değildir. Herkesin adamı olmaya çalışır; resmen girdiği kabın şeklini alır.Mesafesizliğe bayılır. Yavşak yavşak hareketlerini "özgüven" kisvesi altında sunup bunu kabul ettirmeye çalışmak da anca buna yakışır zaten.Eğitim seviyelerinin bir standartı yoktur. İster bulunduğu işyerinin yöneticisi olsun, ister lise mezunu hiç fark etmez. Her an her yerde insanın karşısına çıkacak niceliğe sahiptirler.Bu adamların hayatındaki öncelik her zaman kendileridir. Bakın bu tipler çıkarı olmayan yerlerde, ortamlarda ya da mekanlarda asla ve asla bulunmazlar. Adım atarken bile hepsinin hesabını yapmışlardır.Kadın ya da erkek olun fark etmez, herkes hayatının bir döneminde denk gelmiştir bunlara. "Düşük ahlak"tan bahsedeceksek, cinsel bir kavramdan daha fazlasını tanımlar "orospuluk" ve erkeğin orospusu da çekilecek dert değildir;  Erkeğin ve Kadının orospusundan korkun, Ama Erkeğin Orospusundan lütfen KAÇINNNN.
Allah'a Emanet Olun, Sağlıcakla

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • zehra dudu
  5 gün önce
  Süper aciklama olmus.Mümkünse erkegin orospusundan kacınnnn .
 • Şikayet
  2 ay önce
  Bu ne saçma sapan bir yazı, ne cüretle yayımlayabiliyorsunuz ?
 • Afyonlu
  3 ay önce
  Kardeşim böyle başlıklar atmayın lütfen. Çok kaba olmuş. Konu daha ince ortaya konulabilirdi. Türkçe çok güçlü bir dil.